Pouťové střely do vzduchovky



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#1 » ned 9. zář 2018, 21:02

Byl jsem dnes se synem na pouti a na střelnici tam do vzduchovek neládovali diabolky, ale něco co tvarem připomínalo konzervu, dutý válec s jedním dnem. Skoro vo vypadalo, že to nění z olova. Bohužel mě to nenapadlo vyfotit.

Přišlo mi to celkem fajn, střela je lehká a tím, že se hezky deformuje se skoro neodráží. Rád bych si něco takového pořídil na takové to domácí střílení v obýváku, ale nedaří se mi to nikde najít.

Poradíte mi správná klíčová slova?

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#2 » ned 9. zář 2018, 21:20

Podle mě si to komedianti lejou sami. Zlatý diabolky.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#3 » ned 9. zář 2018, 21:41

Vzhledem k tomu, na jakou vzdálenost se na pouti střílí a že cíl je, abys nic netrefil, se mi zdá snaha používat takové střelivo docela nesmyslná. Co je špatného na normálních diabolkách a normálním lapači diabolek? Ochrana zraku a koště vyřeší všechno, co by nedokázal vyřešit lapač.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#4 » ned 9. zář 2018, 22:01

komedianti recyklovali olovo uz v dobach, kdy se o tom jeste ani nemmluvilo

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#5 » ned 9. zář 2018, 22:15

dvě příhody k pouťovým střelnicím:

1. když jsem byl malý (před 30 lety), moji matku trefila do oka na poutové střelnici malinká střepina z diabolky, když stála u pultu té maringotky se střelnicí. Další střepina jí přístála na pultě u ruky při nějaké další ráně od někoho vedle. Jestli si vzpomínám dobře, šlo o obyčejné diabolky. Následně probíhalo s cirkusáky nějaké jednání o odpovědnosti ještě na pouti další den, cukali se si vzpomínám. Jak to s nimi probíhalo a dopadlo si nepamatuji. Oko naštěstí OK (do bělma lehce pod povrch)

2. letos v vídeňském Prátru na pouti jsem si vzpomněl na jednu bondovku, jak tam Bond vystřelit v Prátru na poutové střelnici pro svoji hrdinku obrovského 2metrového plyšáka. Tak sjem si řekl, že když umím trochu střílet, chci to taky pro potomstvo:-DDDD . Dialog:
Já: kolik stojí 1 rána? (dobře bylo to i na ceduli)
Pouťař: 1 EUR
J: kolik musím trefit, abych vyhrál plyšáka velikost 30 - 40 cm? (nějak se mi to nezdálo dopředu, asi za to mohl vzhled pouťaře, zvolil jsem menší zjištovací cíl)
P: pouťař vytyčil asi 15 špejlí vedle sebe a ukázal na ně se slovy "jedná rána každá špejle"
J: sem poděkoval a šel pryč. za 15 EUR si toho plyšáka můžu normálně koupit. V číně tři. Tohle nebyla loterie (=hra o štěstí), tohle by bylo zaplacení plné ceny zboží a nemusíte ho dostat (když se netrefíte 15x po sobě). Nebo to chodí jinak?



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#6 » pon 10. zář 2018, 08:09

Když střílím já, tak mi diabolky nevadí. Když střílí deti, tak jsem z toho lehce nervózní... :)

Každopádně bych toho rád krabičku koupil a vyzkoušel. Děti střílí tak na 4m, tam to snad přesností bude stačit.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 10. zář 2018, 08:24

Tyto? :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#8 » pon 10. zář 2018, 08:54

Co si vzpomínám z dávných dob, měli bokem ve střelecké maringotce takový pákový lis a madam světská lisovala ve volných chvílích z olověného plechu střely tvaru kelímku.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#9 » pon 10. zář 2018, 09:45

To by asi odpovídalo, střela byla zvenku úplně hladká.

To co posílá mcfly vypadá dobře 3/5 hmotnost proti standardní diabolce. Zkusím to nekde koupit.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » pon 10. zář 2018, 10:08

To co poslal McFly jsem používal jako kluk. V CCCP asi neměli čím platit za naši svíčkovou, tak posílali diabolky a české se exportovaly na západ za tvrdou měnu :-). Tehdy top pro nás byly ruské diabolky.
Všichni jsme byli nasštvaní, protože české diabolky byly průraznější do plechovek. Je nutno vědět, že za komárů jsme mohli mít vzduchovky jen do energie 6,5 J.
Kolotočáři si vždycky recyklovali střelivo. Za prvé vyráběli pěkný šajs bez definovatelných balistických vlastností, který lítal jak chtěl a tedy se nedalo jen tak trefit ani špejli na 30 cm. A za druhé to měli zadarmo. Asi měli nějaký vlastní ruční lis.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#11 » pon 10. zář 2018, 19:01

Já v posledních letech narážel na klasické diabolky z Kovohutě Příbram (teda aspoň se tak tvářily :D ), ale nijak jsem je nezkoumal, protože na pouti už dávno nestřílím, ale za "komárů" a po "revoluci" si pamatuju, že staré vzduchovky, zvané "bíglovky" (natahovala se pákou tvořící lučík a směrem k pažbě a pak se páčkou na boku "zlomila" hlaveň v malém úhlu tak akorát pro nabití) kolotočáři ládovali hliníkovými válečky a s dutinkou tak, jak to popisuje GreatLama. Už si nejsem jist, jestli ty ale neměli větší ráži, zas tak dobře si to již nepamatuju protože sem byl kluk a nějakou takovou ráži jsem ještě neřešil. Dnes už jsou bíglovky víceméně vzácností a na pouťových střelnicích prakticky vymizely.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#12 » pon 10. zář 2018, 19:36

audis píše:2. letos v vídeňském Prátru na pouti


Radši jsem si hned druhého vchodu vystřelil ze sportovních Steyeru na terč. Tam to aspoň vypadalo že jsem něco trefil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti