IŽ Baikal 61



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1 » pon 13. kvě 2019, 15:56

Na radu ze zdejšího fóra jsem na střílení s dětmi na zahradě koupil loni v létě Baikal 61 a po necelém roce jsem s ní zažil jen spokojenost, takže zatím bych se k doporučení mohl připojit... až na jednu zkušenost z tohoto víkendu, se kterou bych potřeboval poradit.

Celkově má vzduchovka vystřeleno necelých 1000 ran a toto se stalo po vystřelení cca 100 ran v jednom zátahu. Natahovací páka jako by se vyvlékla z pístu, prostě při pokusu o natažení se pohybovala zcela volně tam i zpět. Zkusil jsem uvolnit šoupátko od závěru - nemělo to vliv a při návratu pákou zpět se neuzamklo. Napotřetí se páka chytla, zbraň nabila a konečně se povedlo vystřelit. Pak jsme dali dalších nejméně 50 ran bez závady, už se to neopakovalo. Neznám konstrukci vzduchovky, nevím co se stalo. Docela rád bych tomu porozuměl...

Podle mě je to poměrně zrádná závada, protože vzduchovka sice při závadě nenapumpuje vzduch, ale závěr zasune diabolku do hlavně - i když před řešením závady vyndáte zásobník, zůstává nabitá. Při dodržení všech pravidel asi OK, ale k dvojímu nabití nebo náhodnému výstřelu není v tomto případě zas tak daleko, stačí porušit jedno pravidlo. Protože střílím s malými dětmi, dělám veškerou manipulaci sám, tj. tady nebyl problém. Dokážu si ale domyslet i horší situace a scénáře.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » pon 13. kvě 2019, 18:25

Dvoji nabiti u vzduchovky snad není problém, maximalne se ucpe lauf. A zbytek resi myslim rana jistoty.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#3 » pon 13. kvě 2019, 19:02

Mám ji taky, popsaná závada se mi nestala, ale dvě diabolky zase takový problém nejsou. To se může stát i tak, že nezacvakneš natahovací páku a ona se ti o kousek vrátí. Vzduchovka má mít pojistku proti strhnutí páky, tak je možné, že ses právě s ní potkal. Pokud bys s tím měl nějaké problémy, tak na sousedním fóru je člověk pod nickem Strix71, který ji zná a je schopen ledacos opravit, případně ti namontovat i "plynovou pružinu". Má web https://www.airgunup.cz



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#4 » pon 13. kvě 2019, 21:07

Pojistka natahování by to mohla být, možná jsem za to víc vzal. Zkusím si k tomu najít nějaká videa, z výkresu mě to nějak netrklo.

A jinak - ten poslední odstavec nebyl předmětem ani součástí dotazu :-). Tato závada není nebezpečná pro dospělého, který dodrží pravidla manipulace. Jen jsem jako dítě (ještě za minulé totality) viděl ledacos, včetně střelby bez dozoru a spolužáka s vystřeleným okem. To bylo čistě na okraj - a tím bych otázku bezpečnosti uzavřel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti