Vzduchovky a větrovky



new.orion
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » úte 14. pro 2010, 18:39

ahoj česká zbrojovka vyrábí vzduchovky a větrovky chtěl bych se zeptat jaký je mezi nimi rozdíl a jestli je možné držet větrovku bez zborního průkazu jako vzduchovku a také jestli mi poradíte nějaký šikovný krámek kde by se dala objednat přez net předem moc díky

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 14. pro 2010, 18:59

pokud se u vzduchovek i větrovek jedná o model který má úsťovou energii MENŠÍ než 16J tak stačí občanka a je tvoje. Pokud je to model, který má úsťovku VĚTŠÍ jedná se o zbraň, kterou je možné vlastnit POUZE na zbrojní průkaz.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » úte 14. pro 2010, 19:40

Vzduchovky a větrovky CZUB jsou vesměs dělány do 16 J, takže není potřeba ZP, na jejich stránkách najdeš kontakty na podnikové prodejny a autorizované prodejce. Netuším, ale možna by neměl být problém s doručením poštou.
http://www.czub.cz/cz/pages/76-prodejny-cz.aspx

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 15. pro 2010, 00:44

Trošku bych oponoval tomu, že stačí pouze občanka (která je v čr vydávána v patnácti letech věku). Viz § 15 zákona o zbraních:
"Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba."

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 15. pro 2010, 07:56

no tak já 18 předpokládal, jako samozřejmost - holt je to asi tím, že je mi už nějakej pátek víc ;)



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#6 » stř 2. bře 2011, 08:58

002.jpg
dostal jsem vzduchovku , viz. obr. bohužel chybí zásobnik na kuličky , dá se někde sehnat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Marvosju7176
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » ned 20. bře 2011, 15:38

Dobrý den lidi. Potřebuji koupit těsnění a pružinu na Slavia 620. Muj tel je 776727033



Marvosju7176
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » ned 20. bře 2011, 15:42

Zásobníček jsem občas výděl na Aukru v sekci sberatelství-zbraně-větrovky

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » ned 20. bře 2011, 17:38

Marvosju7176 píše:Dobrý den lidi. Potřebuji koupit těsnění a pružinu na Slavia 620. Muj tel je 776727033


Na to je zde burza. Díky za pochopení ;)

Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 26

Příspěvek#10 » stř 4. led 2012, 21:01

Zde web, ceny jsou OK, jeden z levnejsich obchodu:
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... zbrojovka/
Slavie jsou obecne nic moc, ale vetrovka CZ 200 vypada jako dobry kousek a dobra koupe, problem je, jako vse v CR je to nekompletni stroj a je treba jej dovybavit, jak koukam, nedodavaji zasobnik, proc to nechapu, dale nevidim verzi na CO2 bombicky, ovsem plneni vzduchem je velmi ekonomicke, jenze je treba si koupit lahev a ta je nepohodlna na prenaseni a neco stoji, na strelnicich lahve ovsem mivaji.


dalsi eshop je: http://www.colosus.cz/

Ja sam verim Nemeckym a Rakouskym zbranim, nebot Cesi ac patri/li k svetove spicce, tak kopiruji prave tyhle 2 zeme, taky vsechny technologie mame jen od nich a jaksi jsem zustali ve vetrovkach pozadu a hloupe jsme zaostali u natahovacich, ci lamacich perovkach, coz je takova cukajici puska, ktera se ovlada o mnoho hure nez moderni vetrovka. Mimochodem ne nadarmo se CeskaZbrojovka chlubi, ze je kopii Air Arms, coz je slusna Anglicka firma

Ja sam mam tedy na obcasnou strelbu velmi ekonomickou vetrovku na CO2 12g bombicky:
Hammerli Umarex 850 Air Magnum Classic
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... -cal.45mm/
vyhody: cena, 2 zasobniky, ekonomicky provoz na obcasnou strelbu, CO2 kupuji z Polska za 6kc kus ;-) jeste existuji modely na velkou CO2, ale ty jsou krajne neekonomicke.
Je mozno si vybrat vicero modelu a dokoupit k nim tenhle adapter, taktez je mozno z Polska koupit kartus na vzduch misto CO2.

Hammerli je spickova firma, ktera vyrabi TOP kousky objevujici se na olympiadach, tohle ovsem neni ten model, i kdyz je opravdu velice presna a hlaven ma opravdu spickovou, za spickovy model si ovsem u tehle firmy clovek priplati hezkych 18.890 nebo 14.200 za taktez obstojnou vetrovku (Hammerli AR20 FT a Hammerli CR20 )

A tez delaji skutecnou zbran Walhter 1250 domintaor v ruznych verzich, 4.5 5.5 a 6.35 a az 50J ale tez slabsi 16j, maji tez loveckou hunter pro. (Hammerli Umarex Walther je spojeni 3 firem, jsou to legendy, kazdopadne nejlevnejsi modely zdaleka neodpovidaji svym vehlasnym znackam, ale upozornuji na to, co je Cina a co kvalita, lze si tedy svobodne vybrat)



pje
Příspěvky: 2

Příspěvek#11 » úte 24. črc 2012, 10:31

Ejhle Izak, linuxák ve zbrani! Dumal jsi nad rozdíly mezi 4,5 a 5,5 ráží? Setrvačnost versus odpor, citlivost na boční vítr? Ekonomika mne nezajímá, ta je jasná. A co špičaté diabolky, budou mít kratší dostřel vzhledem k aerodynamice? Se švárovo Slávií jsem ničil černý střed terče, tak se rozhoupávám k pořízení vlastního luftwerku, asi ta tvoje Classic (pokud ti Španělé jsou tak mizerní při vysoké úsťové rychlosti a zdánlivě solidní hlavni...)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#12 » čtv 13. dub 2017, 21:34

Zdravim kolega z práce se mě ptá jestli bych nevěděl za kolik by se dala zpeněžit tahle vzduchovka Diana stáří údajně 80let viz fota

Předem díky za info
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti