Plynovka vs. ostrá pistole



ENCR
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » sob 7. bře 2020, 19:10

Video o účincích pistole plynové vs. ostré https://youtu.be/fBwMY6glmFw

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#2 » pon 9. bře 2020, 18:15

Pro střeleckou společnost myslím si uplně zbytečný.
Jako osvěta pro nestřelce možná fajn.
Jen bych příště vynechal zbytečný cenzurování mrtvýho masa a ten rádoby dramatickej tón a pohled slečny/paní.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#3 » pon 9. bře 2020, 20:30

Ak máte záujem o odborný feedback, tak tu jeden je - >

Chápem, čo sa snažíte spraviť a je to určite super nápad ako osveta pri nestreleckej verejnosti, čo je vašou cieľovou skupinou. Je to fajn iniciatíva a úprimne držím palce každému, kto niečo takéto robí. Informácie čo dávajú do éteru médiá sú totiž až k plaču a poškodzuje to image nás všetkých, takže veľké vďaka a držím palce.

Formát treba podľa mňa dopilovať, niečo v zmysle keď sa rozprávate medzi sebou nepozerajte sa prehnane na kameru a trošku úsmev. Je to seriózna vec, ale aj o vážnych veciach sa dá diskutovať s úsmevom. Tiež na seba vzájomne viac reagujte a oslovujte sa menom (aby si ho diváci zapamätali) - "Aký je rozdiel medzi plynovkou a skutočnou zbraňou? - To je veľmi dobrá otázka. Rozdiel je vo funkcii ale nie vo výzore. A práve to pôsobí na verejnosť mätúco. - V čom je to mätúce? ... Máte trošku skombinovanú prednášku dvoch ľudí a dialóg dvoch ľudí, odporúčam ísť len jedným smerom a dialógy "odborník + laik" sa mi tu zdá byť vhodnejší. Je tiež zvláštne, že na otázku "čo si predstaviť pod plynovkou" odpovedáte že na ňu netreba ZP a čo treba na ZP a hovoríte o legislatíve... Cenzúru nahej sliepky som tiež nepochopil - o to viac, keď ide o demonštráciu účinku a vašou cieľovou skupinou sú určite dospelí a nie decká do 15 rokov, ale budiš. Čakal by som tam napríklad vtip, že kurča po plynovke bude nakorenené ako v KFC alebo niečo také, čo by viac diváka zapojilo a dalo videu väčšiu šancu že bude zdieľané. Toto nie je tak kritické.

Za mňa je však problém vynechanie toho, že aj plynovka môže byť nebezpečná až smrtiaca na kontaktnú vzdialenosť, alebo že plynovka môže vystreliť aj dráždivú látku ako pepřák. Ďalej uvádzate tvrdenia, ktoré nemáte podložené ani ich nerozvíjate (ČR legislatíva je super. Súhlasím, je to tak, ale súhlasím lebo ju poznám. Ak by som ju nepoznal, tak ... prečo je taká super? V čom je dobrá? Z tvrdenia samotného nemá divák nič, ani si ho nezapamätá. To mi kvalitou pripomína bežné médiá). Tiež tvrdiť že plynovka je "neškodná maketa" je krajne zavádzajúce. Je to zbraň kategórie D, nie je to ani maketa ani niečo neškodné. Čo to presne je, aké to má výhody a nevýhody, čo je zbraň kategórie D a prečo je plynovka v tejto kategórii - to by mal byť hlavný obsah videa. A pointa alebo záver by mal byť, že ak na niekoho namierite zbraň (pokojne na kameru) nemá ako vedieť či je to len plynovka alebo ostrá a bude reagovať, oprávnene, ako keby mu šlo o život. To nie je vtip a déčkari to často podceňujú, za čo hrozí aj basa. Ľudia od 18 si síce môžu zbraň kategórie D (napríklad plynovku) kúpiť, majú na to právo, ale kupujú si s ňou aj povinnosti a záväzky... Toto považujem za kritické nedostatky.

Na rozšírenie povedomia o channeli doporučujem využiť facebook a vložiť pár komentov s linkom na video do "odborných" diskusií pod mediálnymi článkami o príslušných udalostiach. Je to trošku PR práca, ale získate na začiatok views aj subscriberov a youtube algoritmus vás bude sám viac propagovať. Vypínať komentáre pod videom tiež nie je možno úplne najlepší nápad - aktívna diskusia = youtube vás promotuje sám. Tiež sa nebojte kritiky, dotazov či pripomienok od ľudí - tieto veci je dobré prediskutovať a nechať "na vzduchu". A tiež komentáre sú interakcia s ľuďmi, ak máte komentáre vypnuté tak dávate najavo, že nechcete s ľuďmi interagovať a ich názor je vám ľahostajný -> ignorujete potenciálnych fanúšikov a subscriberov a to sa vám určite nevyplatí. Ak sa človek cíti ignorovaný, nesubscribne. Ak mu odpoviete na komentár, tak je šanca že subscribne - cíti sa vypočutý, cíti, že vám na ňom záleží, rozvíjate vzťah. A rastiete. Sociálne siete sú o vzťahu s ľuďmi, aj vzťahu channelu s masou poslucháčov. A ešte dávate na javo jednu dôležitú vec - bojíte sa verejnej diskusie, teda sa bojíte že nebudete vedieť obhájiť vlastný obsah, teda pochybujete o jeho kvalite.

Samozrejme, 100 ľudí znamená 200 názorov. Napísal som ten svoj ako človek znalý marketingu aj zbraní a dúfam, že vám pomôže. Som kritický, ale len preto že chcem, aby sa dostávali medzi ľudí o tejto problematike naozaj kvalitné informácie - čím kvalitnejšie info a čím lepšie podané, tým efektívnejšie sa osveta šíri. Odradiť vás od toho je totiž to posledné, čo by som chcel. Na záver ešte raz prajem veľa šťastia a držím s projektom palce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů