Moderní PCP jako náhrada malorážky?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#16 » úte 9. dub 2024, 13:36

DesertEagle : Mě úplně stačilo, že mi nějaký kretén prostřelil diabolkou 5,5 mm skleník. A skutečně nechci být na jeho místě. Zaplaťpánbůh to odneslo jen to sklo. Před platností novely spadaly našlapané PCP pod registraci. Takže kat. C a střelnice povině.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#17 » úte 9. dub 2024, 15:38

Však už jsou do budoucna úvahy, že každý, kdo bude mít cokoliv v dnešní kategorii "D" bude muset být nějakým způsobem vzdělán a bude muset mít "základní papíry", tedy zkoušku.
No, to není na škodu, spousta lidí si ani nepřečte návod, který začíná většinou desaterem bezpečného zacházení. ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#18 » úte 9. dub 2024, 15:58

Do roku 2002 šlo střílet na zahradě zbraní kat B. Byly nějaký masakry lidské nebo materialni kdo pamatujete?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#19 » úte 9. dub 2024, 16:06

audis : To znění příslušného § by me zajímalo.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#20 » úte 9. dub 2024, 16:16

Tak teď jsem zmatený a možná jsem to popletl. Perkusem určitě šlo. Tehdy to byla zbraň D. tak nevím teď.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#21 » úte 9. dub 2024, 18:16

Perkusem to slo, Bcka mimo strelnici ani pred 2002 inho.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#22 » úte 9. dub 2024, 19:05

To si pamatuju. V tý době si dost lidí dodělávalo zbroják a nebo prodávalo perkuse za zajímavé ceny.
Kámoš si chodil bouchnout pětačtyřicítkou na chatu na Nechranicích. Pravda, tenkrát to nikoho nezajímalo. Divoký devadesátky.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#23 » úte 9. dub 2024, 19:41

audis píše:Tak teď jsem zmatený a možná jsem to popletl. Perkusem určitě šlo. Tehdy to byla zbraň D. tak nevím teď.

Nedalo minto, Studoval jsem předešlý zákon navečer, a nenašel jsem to tam. Snad jsem hledal dobře. A nenašel jsem že by šlo z perkusu. Ledaže by se na to vztahoval písmeno tuším F historické zbraně nemusí na strelnici. Nevim. Beru zpět a omlouvám se. 3 vagóny popela mám již objednané.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#24 » úte 9. dub 2024, 20:29

Osobně si myslím, že ty větrovky v Déčku vydrží maximálně do švestek. Teda do prvního maléru.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#25 » stř 10. dub 2024, 06:45

Audis . Já do toho zák. 288/1995 Sb. občas čumím taky. A právě jsem tam nic nenašel. Že perkusáky byly volně bez ZP ještě neznamenalo, že se z nich může střílet kdykoliv a kdekoliv. Nakonec to byl asi i hlavní důvod proč spadly pod registraci na ZP.
JirkaCV : Stejně tak bychom se mohli bavit o historických zbraních. Pokud mohu vlastnit volně zadovku pušku nebo nábojnicový revolver, proč by byl problém PCP puška? Ale třeba to půjde do kopru obojí. Když mají jít na zbroják flobertky, bylo by to jen logické.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#26 » stř 10. dub 2024, 07:37

Trochu extrém, ale stejně zajímavé :!:
https://www.altaros.cz/cs/content/71-no ... zduchovkou

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#27 » stř 10. dub 2024, 10:30

Já bych nevolal po stále dalších a dalších restrikcích, ale po rozumné osvětě a hlavně,hlavně používání zdravého rozumu. Amík se se zbraněmí rodí i umíra a doma na zhradě za domem střilí všechny ráže, když má větší pozemek, tak si picne občas z houfnice. Občas vidite na YT silnici za domem a když jede kolem auto, tak pouze přeruší palbu, prostě na pohodičku. EU odnaučila lidi normálně uvažovat a myslet, protože na všechno je předpis, návod, restrikce, tresty, sakra. Je více než jasné, že nový zákon zase PCP oseká, přesto už jsou prodané stovky, možná spíš tisíce silných zbraní. Ted se myslím Turek někde chlubil, že prekonali tuším 500J. Stále stejný postup extrémů, dříve bylo nesmyslných 16J ted je no limit, oboji bylo a ted je opět nesmysl. Klubovky končí jedna za druhou, výstavba je vytlačuje a ve velkých městech budeme vazaly střelnic a jejich cen. Za sebe a říkejte si klidně co chcete bych povolil malorajdy na vlastním vhodném pozemnku a klidně s podmínkou, že OSZBM prostor ohlásím. Vše včetně PCP na ZP at se vyloučí nesvéprávní blázni.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#28 » stř 10. dub 2024, 10:35

To bych nesvadel na EU. To nas naucilo uz 40 let komunismu a mozna i nejake pradavna podstata Čechu/ Slovanu. Jinak ale souhlasím.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#29 » stř 10. dub 2024, 12:04

DesertEagle píše:...Amík se se zbraněmí rodí i umíra a doma na zhradě za domem střilí všechny ráže, když má větší pozemek, tak si picne občas z houfnice. Občas vidite na YT silnici za domem a když jede kolem auto, tak pouze přeruší palbu, prostě na pohodičku...


Jj... Když jsem byl v USA na dovolené, tak mě ve stanových kempech někde v lesích vždy fascinovala cedulka u vstupu, kde mimo jiné bylo něco jako:

Prosím nestřílejte směrem ke stanům a přes příjezdovou cestu. Děkujeme.

Jiný kraj...



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#30 » stř 10. dub 2024, 13:44

Tak Amerika je jinde, tak mají někteří snad i tank. Mají většinou opravdu mega pozemky, tak to problém není. Proto jsou tam taky poštovní schránky mimo pozemek, daleko od domu aby pošťák nepřišel k úhoně, nebo se noviny hází přes předzahrádku až na práh domu.

U nás to problém ale je(malé pozemky) , jenom kolik lidí si stěžovalo jen na flobertky, když začal boom kolem revolverů AlfaProj nebo Spielberg pušek. Hluk sousedy prostě dráždí. Málokdo je ze sousedy tak v pohodě,že problém dřív či později nenastane.
Teď AlfaProj dělá "obranné" revolvery 9 mm flobert, což myslím není taky moc šťastné. Jednak to dává milnou představu 100℅ bezpečí, jednak to nahrává nějakým exotům, kteří to mohou zneužít (stejně jako Detonics či Greatgun pistolky).
Abych nebyl úplně offtopic, tak souhlasím, že jakási osvěta by měla být i všeho. Někteří jedinci si jaksi zvyklí se jen bavit, ale něco si před akcí a použití přečíst, to už se úplně vytrácí.
Pak by bylo opravdu možné mít volně PCP, flobert, moderní perkusy i perkusní revolvery, možná i ta 22LR(např. na ohlášku + registrace v nějakém klubu). ;) Toto se ale určitě nestane, takže kouzlo BP, western a další aktivity budou za chvíli v kopru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti