Flobertky - čištění & přesnost



Spevo
Příspěvky: 2

Příspěvek#16 » sob 24. dub 2021, 09:06

zdar, ozivim toto stare tema, kedze mi nie je par veci ohladom cistenia apod jasnych,, mam novu flobertku atak zoraki r1, 4,5" 6mm, bol k nej len mosadzny kartacik,, kupil som si olej balistol, ak chapem dobre tento olej je univerzalny, cize ju nie len ze cisti a odstranuje spaliny ale aj maze a konzervuje? potom je pisane, ze hlaven ma byt vytreta do sucha, tak jednak neviem cim ju mam vytriet do sucha, a druhak preco vlastne? nebola by strela rychlejsia, keby je hlaven lubrikovana? ci prave koli tomu? za odpovede budem vdacny, som novy v strelbe, a aj ked je to len flobertka chcel by som mat co najviac info



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#17 » sob 24. dub 2021, 11:30

Udelej si treba z mosazi vyterak na ktery namotas hadrik nebo tak a tim to cisti a, vytirej

U revovleru asi cistis odpredu, tak pozor na poskozeni usti ocelovym vyterakem/kartackem a pod...

Olej pred strelbou vytri....



Spevo
Příspěvky: 2

Příspěvek#18 » ned 25. dub 2021, 02:12

no ako som len tak skusal vopchat ten mosadzny kartacik vsimol som si ze to spravilo trocha skrabance, tak neviem ako si mam dat nato pozor,, :roll: ,,
a trocha off topic, ako je to so spicatymi nabojmi, niektore napr rws sa daju kupit, ine su na zbrojak, je to o mnozstve prachu,,?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#19 » ned 25. dub 2021, 10:49

Nevim co mas za kartacek, ale klidne je mozne ze turek k tomu pribalil nejakej smejd... sezen lepsi ...

Obecne poskozene usti hlavne ma negativni vliv na presnost zbrane

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů