Vzduchovka - je možno střílet zahradě?

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » ned 15. zář 2013, 20:42

Nebo vytáhni koktavý železo a jezevčíka jim zastřel :mrgreen:



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#32 » stř 30. črc 2014, 20:27

I takhle může vypadat střelba na "gongy" :D . Je to za plotem na konci obce a spíše v průmyslové zóně s velmi malým až nulovým pohybem osob. Děti na střelnici neberu, ani by je to nebavilo ale trochu zábavy se vzduchovkou za barákem neuškodí. Naštěstí je zákon benevolentnější než dříve. A soused má dva kluky takže střílí taky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#33 » čtv 31. črc 2014, 22:22

Pěkná střelnička, taky bych si rád něco takovýho postavil na takový to domácí střílení :mrgreen:



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#34 » čtv 31. črc 2014, 23:03

Jen si nejsem jistej, jestli je olovo z diabolek ideální materiál na hnojení domácího trávníku. Zatím jsem nevymyslel nic chytřejšího, než papírový terče na kartonový krabici vycpaný pár balíkama novin, která diabolky z TEX 3 spolehlivě pochytá. Začali jsme nedávno, zatím jde oblíbenost střelby v rodině raketově nahoru :-)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#35 » pát 1. srp 2014, 06:20

Olovo v trávníku ničemu nevadí (max. tak sekačce :-) ). Jedovaté jsou, jako u všech jedů, pouze rozpustné formy, a olovo je poměrně odolné. Ani jeho soli po většině nejsou rozpustné. Hysterie kolem toxicity olova vznikla kvůli vodním ptákům (kachny), kteří si broky sesbírané z bahna semelou ve voleti. That´s all.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#36 » pát 1. srp 2014, 15:44

To už by musela bejt fakt vrstva, aby to sebrala sekačka :-) ... z toxicity strach nemám, ale vadí mi představa kilogramů kovovýho bordelu rozházenýho v půlgramovejch kouskách po zahradě ... kdyby mrcha bylo aspoň magnetický, aby to šlo nějak sebrat :-)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#37 » pát 1. srp 2014, 17:17

kdyby si vedel kolik toho tam je a ceho tak nebudes bydlet nikde :D



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#38 » pát 24. říj 2014, 09:29

Pupak píše:Jen si nejsem jistej, jestli je olovo z diabolek ideální materiál na hnojení domácího trávníku. Zatím jsem nevymyslel nic chytřejšího, než papírový terče na kartonový krabici vycpaný pár balíkama novin, která diabolky z TEX 3 spolehlivě pochytá. Začali jsme nedávno, zatím jde oblíbenost střelby v rodině raketově nahoru :-)


Pod papírové terče je ideální lapač, něco jako http://www.gamousa.com/product.aspx?pro ... ductID=295 - opravdu v něm diabolka zůstane prakticky na 100% a výhoda je, že člověku to olovo zůstane - jen ho přesype do krabičky. Pro začátečníky jde kombinovat s prknem či jiným vhodným materiálem za ním, které pochytá to, co případně mine.
Horší to je při střelbě na plechovky a podobné věci, ale pokud nejste doma naprostí vzduchovkoví fanatici, tak asi dosažení problematické koncentrace reálně nehrozí.

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#39 » pát 26. srp 2016, 18:22

Lapač diabolek pro vzduchovku

Velmi praktický a pěkný lapač broků a diabolek je k dostání ve specializovaných prodejnách zbraní a se střelivem do vzduchovek „Lapač broků Raven pyramid“. Je určen pro uchycení standardního vzduchovkového papírového terče o rozměrech 14x14cm. Zkosené stěny zabraňují odrážení střel. Použité střelivo se hromadí v zásobníku v zadní části. A samozřejmě je použitelný též pro všechny flobertky 7,5J.

Obrázek

Obrázek



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#40 » pát 26. srp 2016, 19:33

Já na zahradě běžně sdílím z co2 krátké vzduchovky. Soused obvykle když slyší střelbu, tak vytáhne svoji flobertku a houkne na mne přes plot jestli může přijít taky dat pár ran na terč. Je mu sice 84 ale na 20 m mi to tou jeho flobertkou nanda. Sousedi z vedlejší strany nikdy nic nenamitaji tak jsme v pohode. Tak že za mne je odpověď jasna. Na zahradě je možno strilet. Jinak cílovou plochu mám vyřešenou 2 x 2 ks fasadniho polystyrenu tloušťky 10. Celkem tedy 20 cm tlusté uchycené na drevostepkove desce. Výhodou je že ty ocelové broky co používám do co2 vzduchovky se okamžitě zavrtaji a neodrážejí. Navíc po čase polystyren vymenim a broky vyndam nepoškozené. Flobertka obvykle dojde až na podkladni desku. Ale ten šedý polystyren ji natolik zbrzdí že se do dřeva nezavrta.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#41 » pát 26. srp 2016, 19:44

Me vadi trosku to olovo ale zas tak moc ne. Radsi stejne strilim z CO2 P07, to je ocel a to by zahrade vadit nemelo. A nejradsi mam lov slimaku s tou CO2 pistoli, vzduchovka se musi pracne nabijet ;-) Myslim, ze sousedi si uz zvykli, ze chodim po zahrade s bouchackou (od prave je to teda k nerozeznani...) a nakonec tu v okoli neznam nikoho, kdo by nebyl ozbrojen.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#42 » pát 26. srp 2016, 22:25

Já střílím Slávkou ze dvora na zahradu skrz úzký profil mezi garáží a kolnou. Je to na 25m, prostor terčů je viditelný od 2 sousedů a hned za terči je plot k dalším sousedům - taková ta azbestová vlna. Za terči mám velkou desku z měkkého dřeva, která spolehlivě chytá všechny střely. Sousedi mě na "palpostu" nevidí, ale vidí mě kolikrát, když jdu měnit terče a žádný problém. Jedině, když vím, že jsou sousedi směrem za terči na zahradě, tak nestřílím, byť nás odděluje vysoký "neprůstřelný" plot, poněvadž zbloudilou střelu do stran mohu naprosto vyloučit (garáž, kolna), ale výškově přecejen minimální riziko nechtěného výstřelu je...

střílím na klasické malé papírové terče s lapačem, pak na tištěné A4 terče, které přidělávám ještě na starý šuplík, který je pověšen na desce a pak jsem si vyrobil kolotoč => tip na snadnou výrobu terče:

2 kousky dřevotřískové laťky (např. z bedýnky na zeleninu) v prostřed napůl nařízlé a složené do kříže, na konce sponkovačkou přicvaklá 4 víčka od zavařovaček. Středem kříže hřebík a uloží se to do předvrtané díry na nějakou dřevěnou tyč. Krásný terč do 15 minut ;-)



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#43 » sob 27. srp 2016, 00:08

Já používám vička od piva - korunkový uzávěr. Jako terč vynikající , jen je potřeba dořešit lapač, ale jelikož mám v dopadišti 2 mm plech, tak to je dostačující



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#44 » sob 27. srp 2016, 08:29

Já s klukem střílím na zahradě na terč, který je před lapačem a za ním je balistická stěna z dubových špalků do krbu. Je 2 m vysoká, 1,2 m tlustá a 15 m široká, takže pohodička :)



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#45 » sob 27. srp 2016, 09:15

My chodime do lomu a střílíme na prkno. Takže si diabolky odnášíme v tom prkně domu a za terčem je strmá stěna. Doma to pak dloubu sroubovakem obcas a konci to v krabicce. Jsem zvedav kdy toho bude dost na to abych odlil tu desku :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti