Flobert na obranu

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#31 » čtv 11. srp 2016, 17:40

to už snad raději tu plynovku. je fajn, že to tímhle asi bolí. ale vyřadí to útočníka, když netrefíte hlavu? navíc třeba pokud bude mít víc vrstev oblečení?

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pát 12. srp 2016, 18:54

Ahoj,
kupoval jsem otci jelikož nemá zbroják flobertku, vzalo ho když jsem jej vzal na střelnici :)

No ohledně penetrace flobertek, zde je takový malý test
https://www.youtube.com/watch?v=ncNEFnKlOMc

No a po shlédnutí tohoto videa jsem pořídil 4mm flobertku RG 75 z druhé ruky s vývrtem v hlavni.

Otec je velice spokojený, nemá to na sebeobranu, na to má prak s ocelovejma matkama a je neuvěřitelný co se najde u staříků v tašce a jak rychle dokáže pálit..., má to na střílení myší na chalupě a já vím co mu koupím k svátku, narozkám, prostě krabičku nábojek :lol:

Tonda

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » pát 12. srp 2016, 21:14

Teď jsem koukal co má na hlavni a je tam CAL. 4m R.LONG
Nevíte kde sehnat náboje Flobert 4mm R.Long ?



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#34 » sob 13. srp 2016, 18:46

Long asi jenom v bazarech, cena "odpovídající". Výkonově údajně srovnatelná s klasickou SB, pouze lepší manipulace.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » ned 14. srp 2016, 07:55

matias píše:Long asi jenom v bazarech, cena "odpovídající". Výkonově údajně srovnatelná s klasickou SB, pouze lepší manipulace.


Co myslíš tím výkonově srovnatelná s klasickou SB, jako že dlouhé jsou stejně výkoné s prachem, jako krátké jen s výmetnou složí ?
Nepochopil jsem tě.
V tom penetračním testu (o 4 příspěvky výše, jak střílel do knížky) 4mm skončila na 61 straně a 4mm Long na 160 straně a to je teda víc jak 2,5x rozdíl.

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#36 » ned 14. srp 2016, 09:11

Sehnat se dá všechno. Tady jsou názornější porovnávajcí testy průraznosti nábojů flobert S&B vs. Magnum cal. 4,5mm z Německa. ... Ale pozor, ta Vaše pistolka by to nemusela vydržet!

https://www.youtube.com/watch?v=GC4GmXfStWw

Stejně tak nebezpečné pokusy s přisypávání prachu, praskne bubínek a vložka hlavně. Stěny jsou záměrně zeslabeny na 1 mm...

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » ned 14. srp 2016, 09:27

No takhle, pokusil jsem se telefonem ofotit hlaveň.
Obrázek
ROHM RG 75 CAL . 4 m/m R. LONG
to mm je teda tak malé, že sem to hledal teď lupou není to 7m ale m nahoře lomítko m dole a tak těsně u sebe.
Takže 4mm LONG je to co se do toho má dávat, jak jsme se to učili při ZP , do zbraně dávej jen to na co je stavená a to se dovíš tak, že si to na ní přečteš, většinou na hlavni, nebo na záveru.

Takže do ní dávat 4mm ne long se může stát, že mi nedostatečným tlakem zůstane střela ve vývrtu v hlavni.....
měl bych se tedy bát do toho dávat ty malé ne ?
Tonda
Naposledy upravil(a) seton dne ned 14. srp 2016, 09:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#38 » ned 14. srp 2016, 09:45

OK! Stačí se podívat jakou energii udává výrobce příslušného střeliva. Viz. Náboje s okrajovým zápalem S&B ... http://www.sellier-bellot.cz/produkty/n ... detail/98/

Obrázek

Pro Flobert 4 mm RANDZ COURT ... je to 20J a německé Long mají zřejmě energii podobnou!

Problém však mohou způsobit některé folbertky s přehnaně velkou mezerou u bubínku kvůli zákonem povolené hranici úsťové energie 7,5J.
Naposledy upravil(a) Albert 22 dne ned 14. srp 2016, 09:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#39 » ned 14. srp 2016, 09:50

Pomíjíte zcela skutečnost, že většina u nás legálních flobertek (krom historických) má nějak uměle snížený výkon na požadovanou hranici 7,5 J. Obvykle nějakým odfukem, kanálkem nebo větší vůlí mezi válcem a hlavní. Nemá tedy příliš smysl řešit výkon nábojů, který může být docela někde jinde.

(Albert22 byl rychlejší)

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » ned 14. srp 2016, 09:58

no dle toho ruskeho videa je to s těmi delšími nábojemi docela zabijácká zbraň :)

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#41 » ned 14. srp 2016, 10:04

Samozřejmě, že u těch našich zákonem zmršených flobertek jsou 3/4 všech hnacích plynů odfouknuty bokem např.mezerou u bubínku, v náběhovém kuželu či uměle odvrtaným dírami v nábojové komoře a střela pak hlavní už letí prakticky jen setrvačností, neboť veškerá výmetná slož už dohořela. Takže účinek této zbraně s energií max.7,5J je menší než u běžné vzduchovky SLAVIA 630.

Použití pro sebeobranu je tedy sporadické. Hrůzu na případného útočníka působí snad jen vizuální psychologický účinek a zvuk výstřelu, který je tím větší, čím větší jsou odfuky...Ovšem, je zde výše zmiňované obrovské riziko, že útočník může mít ostrou zbraň!

Obrázek
Naposledy upravil(a) Albert 22 dne ned 14. srp 2016, 10:33, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » ned 14. srp 2016, 10:17

No tak dnes odjíždí rodiče na chalupu, požádal jsem otce aby zkusil jestli tam najde nějaký zlatý stránky udělat podobný penetrační test, ale mezera mezi bubínkem a hlavní je skoro neviditelná, starý dobrý německý flobertky :)
Jo a zjistil jsem, že si schovává vystřelené patronky.... jako by je chtěl přebíjet :lol:

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#43 » ned 14. srp 2016, 10:23

Zbraně bez ZP (kat. D) - Flobertky u nás prodávané nesmí mít ze zákona větší energii než 7,5J !

Flobertka Röhm RG75-4mm jistě není výjimkou...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#44 » ned 14. srp 2016, 10:28

seton píše:no dle toho ruskeho videa je to s těmi delšími nábojemi docela zabijácká zbraň :)


- ten pórobeton se drolí i pod špatným pohledem
- střílí se z pár centimetrů
- Nagant ve videu určitě nemá omezení na 7,5 J
- penetrace není jediný parametr, směrodatná bude vždy energie a její předání
- i u ráže .22LR se vedou nekonečné diskuse o dostatečnosti pro obranu, a to je výkonově někde úplně jinde

IMHO celé vlákno o ničem.

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#45 » ned 14. srp 2016, 10:44

Úbytek energie při střelbě do 5 m je nepatrný cca 0,2J , na vzdálenost 25m pak 1J.
Revolver Nagan je patrně ostrá zbraň za ZP, stejně tak ráže .22LR, která má smrtící účinek !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů