Plynovky

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#16 » pon 29. říj 2012, 21:04

Já kdysi nosil kopi Ruger GP 100 s 2" hlavní, r. 9mm Knall, 5 ran. Nosil jsem ji v podpažním pouzdru (horizontální poloha). Jednou se mi při vystupování z trajflu stalo, že mi z pouzdra vypadl na chodník. ozval se jen zvuk kovového předmětu spadlého na asfalt, ale nic víc. Tak jsem ho sebral a šel pryč. Tentokrát za mnou nikdo nešel a všichni lidi odcházeli radši jiným směrem :lol: . Když jsem jej pak v klidu vytáhl bez jakékoliv pozornosti a přítomnosti lidí, zjistil jsem, že se mi ulomila půlka palečníku (ta část kohoutku, na kterou se tlačí prstem, aby se kohout natáhl). Tedy revolver dopadl přímo na kohout, ale výstřel nevyšel - dobře fungující pojistný ozub. Sice již jej už dávno nepoužívám, protože časem jsem z něj vystřílel několik stovek nábojů na silvestra a ikdyž jsem jej vždy řádně poté vyčistil, přeci jen časem ztratil svou plnou funkčnost - aretace válce. Navíc dnes nosím jen ostrou 8-)



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#17 » pon 29. říj 2012, 21:29

§ 15
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

...

(4) Držitel zbraně kategorie D je povinen zbraň a střelivo do ní zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí
a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,
b) zbraň nosit nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci,
...

tohle musi byt dodrzeno. Hlavne to, ze se k ni nesmi dostat nikdo pod 18. No a pak to zabezpeceni proti zneuziti, ztrate nebo odcizeni. Jakmile by se s tou zbrani stala libovolna blbost, policajti nebo nekdo jiny to bude chtit hodit na vlastnika diky tomu odst.4.

Je lepsi ji nekomu pujcit (pak se stava drzitel on), nez nekde nechat at k ni ma pristup vic lidi.

Uživatelský avatar
amoníci
Příspěvky: 45

Příspěvek#18 » ned 4. lis 2012, 21:08

Měl jsem řadu plynovek (docela jsem se na nich vyblbnul), a nikdy se mi nepovedlo dosáhnout nechtěného výstřelu (a že občas absolvovaly pády :roll: ) Měl jsem jak pistole tak revolvery a v pohodě.
Měl jsem i "glocka" od Bruniho a byl jediný, kde jsem se bál nosit náboj v hlavni, neb to (podle mne) znamenalo nosit natažený kohout bez jakékoliv kloudné pojistky. A co do kvality zpracování - jeden známý to nazval "pařízkem" a docela se trefil :lol:
Náboje jsem nosil pepřové, potřeboval jsem je jednou v sebeobraně a jednou na peroucí se psy. V sebeobraně jak fungovaly moc nevím, neb hned po vystřílení jsem mazal pryč jak jen to šlo a radši jsem se moc neohlížel. :oops:
Psy to spolehlivě od sebe dostalo.
Kdysi jsem jí i "koupil" od kamaráda asi z metru, když mu po čištění revolveru a nabití sklouzl prst a vystřelilo to. Hodně toho asi zachytily brýle, ale i tak jsem rozhodně použitelný minimálně deset minut nebyl. Třel jsem si oči, sháněl vodu a neslušně nadával :evil:
A jinak bych byl opatrný na používání v místnosti, např. ve zmíněném baru... přeci jen to trochu smrdí.



Petr25
Příspěvky: 2

Příspěvek#19 » čtv 29. čer 2017, 12:42

Ahoj,
mám stejný problém. Zbraně jsou můj dlouholetý koníček, ale jsem v nich amatér. Zajímají mne plynové revolvery. Chtěl jsem se tedy zeptat, jaký a za jakých podmínek plynový revolvér si mohu pořídit. Viděl jsem různé stránky, například jsem se díval i tady http://www.colosus.cz/zbrane/vzduchove- ... lvery-co2/ . Ale prostě nevím jak a co vybrat a co vůbec v čr mohu používat a vlastnit?

Předem děkuji!

přesunuto



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#20 » čtv 29. čer 2017, 13:02

Teď netuším, zda reaguješ na nějaký příspěvek a zda jsi se strefil do správného vlákna - v tomto vlákně se primárně řeší pořízení první ostré zbraně. Takže je otázkou zda ZP vlastníš nebo ne - u ZP moc nechápu pořizování plynovky.
Použití se řídí platnou legislativou, rozhodně není vhodné (i když je to "jen" plynovka) zbraň kdekoliv s přístupem veřejnosti ukazovat. Legální je prakticky vše co najdeš na pultech oficiálních obchodů.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#21 » čtv 29. čer 2017, 13:51

No jestli je to přesunutý správně, protože ten odkaz je na vzduchový revolvery, ne plynový. Kolega v tom má kapánek hokej a otázka zní, jestli mu je aspoň 18.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#22 » čtv 29. čer 2017, 16:19

No tak až se vymáčkne o co vlastně jde tak to přesunu znova
:)



Petr25
Příspěvky: 2

Příspěvek#23 » pát 28. črc 2017, 09:51

sided píše:No tak až se vymáčkne o co vlastně jde tak to přesunu znova
:)


Je mi více jak 18 a ZP mám. :)

Asi jsem tedy vlákno netrefil, ale zajímají mne plynové zbraně. Hlavně pro obranu v noci. Pracuji v nebezpečné lokalitě.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#24 » pát 28. črc 2017, 17:27

No pokud ZP máš, pak je nošení plynovky poněkud kontraproduktivní. Když už něco se vzhledem zbraně (plynovku) vytáhneš a k uklidnění nebo k ústupu agresora nedojde, tak jsi pěkně v zadeli. Pač pokud budeš muset vystřelit a hošovi se nic nestane - nebude to do něj dělat díry - tak z tebe nejspíš udělá karbanátek.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#25 » pát 28. črc 2017, 17:31

Pokud mu tou plynovkou střelíš do ksichtu z půl metru Flash náboj, tak z tebe neudělá nic a možná už nikdy nikomu, páč bude třeba nosit bílou hůl. Já bych to nepodceňoval.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#26 » sob 29. črc 2017, 07:31

na to netreba plynovku, staci tekuta strela



vlkator
Příspěvky: 1

Příspěvek#27 » sob 17. úno 2018, 08:20

Dobrý den,

zbraní až tak nerozumím, pouze ovládám základy zbraní, rozborky a práce s nimi. Občas chodím na střelnici. Osobně mám Atak Zoraki 914 na obranu a obušek 21" k tomu. Prosím !!! nechci zde rozebírat teorii obrany, názory že je mi k ničemu apod. Věřím, že názor na to každý máte a prosím ať si jej necháte pro sebe a držíte se původního dotazu níže.

Dnes při rozborce, čištění a mazání jsem si všiml lépe mechanismu pro pojistku. Zoraki 914 se prodává ve dvou verzích. V Česku je povolená první verze (tu mám i já), kde přepínač "fire" "safe" tj pojistka proti výstřelu má jen dvě pozice a to právě ty dvě. Takže buď střelba nebo pojistka. Druhá verze v Česku nedostupná má polohy tři. První poloha "fire" druhá poloha "safe" (v poloze safe je to na fotkách) a třetí poloha, kde se střílí dávka. Tj pokud držím spoušť, vystřílí se celý zásobník během chvilky. Automaticky.

Všiml jsem si, že třetí pozice je zablokována jen válečkem kovu, který jednoduše páčku nedovolí přepnout na dávku. Viz fotky. Teoretická otázka zní, zda pokud bych odstranil ten vymezující váleček, zda je zbraň totožná s druhou verzí a uměla by střílet dávky. Osobně si totiž myslím, že ona zarážka je jediný rozdíl mezi verzemi. Ale to je má domněnka. Věřím, že zdejší odborníci budou o zbraních vědět více.

Upozorňuji, že se jedná jen o teoretickou otázku. Nemíním do zbraně nijak zasahovat. Nepříjde mi ani dobré na sebeobranu vyjet během vteřiny celý zásobník.

Díky moc za radu a pokud platí, že majitelé zbraní jsou nejslušnější lidé, tak zde nebudou hádky :D.

28171240_2016300365052746_2146787784_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti