Revolvery ALFA



coviha
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » ned 8. úno 2015, 10:27

Zdravim mohl by mě někdo prozradit jaký je rozdil mezi revolverem ALFA 620 ALFA 640 ALFA 641

Přesunuto do subfora "Flobertky, vzduchovky a větrovky"

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#2 » ned 8. úno 2015, 10:51

Pokud jsem pochopil systém číslování f. Alfaproj správně, pak
- první číslo znamená ráži v mm (4 mm-6 mm)
- druhé číslo znamená délku hlavně v palcích (2"-4"-6")
- třetí číslo znamená provedení hledí(0= pevné, 1= stavitelné)

Potom tedy:
620 = ráže 6 mm, hlaveň délky 2", pevná miřidla
640 = ráže 6 mm, hlaveň délky 4", pevná miřidla
641 = ráže 6 mm, hlaveň délky 4", stavitelné hledí

(ostatní provedení je volitelné - černá/chrom, plast/dřevo ...)



coviha
Příspěvky: 10

Příspěvek#3 » pát 20. úno 2015, 14:29

dik za odpověd



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#4 » pon 13. čer 2016, 20:03

Jestli se můžu zeptat, má tu někdo ještě mimo mě revolver alfa 641? A taky je tak hrozně nepřesný?

Něco mi říká, že bez podsypávání se s ním s českými střelami nedá vůbec střílet (ty jsou totiž ještě o dost slabší než ty německé), nejde to ale asi ani moc s podsypáváním, protože ty české 6mm mají tak slabou nábojnici, že asi dost reálně hrozí roztržení, ale nevím.
Německé střelivo stojí už k 5ti Kč...

Každopádně vím, jak se tu lidi staví k té otázce podsypávání flobertek.

Jediný pozitivní ohlas jsem zatím slyšel o dlouhých flobertkách spielberg (prý se s nimi dá na 25 metrů s obyč špičatými S&B bezproblémů trefit plechovka), potom i od některých, kteří mají dlouhou norinco předělanou na flobert a měli to štěstí, že jim puškař nevyvrtal tak velký odfuk.

Zajímalo by mě ale celkem, jak je na tom krátká flobert 4mm.
Napadlo mě, že by to mohlo být o něco lepší, protože 6mm mají, snad aby nešlo střílet 0.22 short, bubínek přeťatý hned kus od místa, kde končí nabitý náboj, možná tudy tedy trochu fouká, což ty 4mm flobert nemívají, ale nevím.

Taky ta nábojnice od českých 4mm flobert vypadá trochu silněji ^^, nechci samo nikoho navádět ani provokovat. Berte to když tak jako lehčí vtip.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#5 » stř 15. čer 2016, 07:43

Nevím teda co očekáváš od flobertky která má snížen vykon na 7,5Jza přesnost,ale já mám teda Alfu 620 a do těch 15m je přesná dost.Na větší vzdálenost se ani nepokouším střílet.S podsypáním nic nevyřešíš,zbraň je udělána tak,aby to z ní lítalo s energií max těch 7,5J.



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#6 » pát 17. čer 2016, 17:39

Tak nevím, možná že to mohlo ještě být S&B špičatými v té době, ale nevím (testoval jsem to před 19ti lety cca), kulaté tehdy tuším nebyly, na pultech jsem je nevídal.
Možná bude o historii někdo vědět víc.

Mám pořád schované ty staré S&B, takže to budu moct někdy testnout a porovnat.

Jinak s tou přesností, nešlo by to říct přesněji? Rozptyl na určitou vzdálenost?

___________________________________

S podsypáváním můžu říct jen svou zkušenost, byl jsem tehdy o dost menší a měl o dost větší sebevražedné sklony, doteď mám na levém ukazováčku, ale jen už těžko viditelnou, jizvu.

Podsypával jsem tehdy jako snad 15letý náboje jak německé tak české převážně obyč prachem s rachejtlí (bílým nebo černým) a nebo tím, co jsem vykuchal s českých S&B, protože německé mají jen kapsli.
Podsypával jsem to až úplně pod kouli, což se teda i podle přebíjecích zásad nemá, a při takovém množství prachu mi flobertka prostřelila desku, takže co říkáš o této věci nebude tak docela pravda, je ale možné, že pokud se sype jen tak, aby to bylo bezpečné, že tam se výkon až tak nezmění, nevím.

Německé nábojnice to tuším ustály, tedy myslím, že praskla ta česká, zase jsem jich vystřílel snad jen 6-8, takže nemůžu soudit, spíš sázka do loterie, ale tuším hned druhá česká špičatá S&B se svou slabou nábojnicí a podsypaná snad právě tím prachem, který v ní původně je (snad rychlehořící s příměsí nitroglicerinu), hned tedy tuším 2. praskla, prach vyprskl bokem bubínku a přistál mi na prstu, kde ještě chvíli hořel.

Myslím, že tím tedy neříkám nic, co by zrovna dvakrát moc někoho motivovalo to zkoušet.

Od té doby jsem to nechal být, podsypávat jsem se už dost zdráhal vůbec, české se mi zdálo, že nestřílí přesně, německé sice o něco lépe, ale taky žádná sláva a byly samo dražší.
Tehdy jsem opravdu naivně od flobertek čekal větší přesnost... Flobertku jsem od té schoval, nepoužíval a dál střílel raději se slavii 631.

Tolik tedy moje zkušenost, co vím, tak se tehdy ty české špičaté mnohy ani nezaryly do desky a padali pod ni, takže se až místy jevilo, že kdyby se s tím člověk střelil přes silnější tepláky, že by to ustál.



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#7 » pát 24. čer 2016, 20:50

Jeden člověk, celkem ochotný a měl už s tímto taky nějaké zkušenosti, mi, mimo jiného, dal info o střelecké revui speciál - flobertky pro každého, když tak sem dávám odkaz, našel jsem ji na ulož.to.

Taky je zvláštní, že mu v dlouhé flobertce spielberg německé kuličky lítaly hůře než české špičaté a něco snad podobného o hodně přesných špičatách S&B mi u spielberga naznačoval ještě někdo. Možná se to fakt změnilo, nebo to asi je dost odlišné u krátké dlouhé, těžko říct. Vím, že se mluví o odlišnostech i kus od kusu, ale tam bych zase, samo může jít o omyl, nepočítal s tak moc velkými výkyvy od průměru.

https://www.uloz.to/!KLrtTyeeW/streleck ... azdeho-zip



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#8 » pon 4. črc 2016, 15:00

Tak jsem revue pročetl, řekl bych, že je to psané po způsobu bulváru, kdy se snaží píšící různou formou uměle přilepit čtenáře ke svému textu. Takže to hodnotím dost negativně.

Udělal jsem z toho ale výňatek, ale protože mi přijde, že se to moc nehodí do tohoto vlákna, jako asi už dost toho textu výše se sem nehodí, napsal jsem co jsem zjistil sem:

viewtopic.php?f=45&t=80

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#9 » pon 8. srp 2016, 13:08

Zdravím!
Testoval někdo revolvery ALFA 661 a pod. na chronografu? Docela by mne zajímalo jakou úsťovou rychlost a energii dosahují se střelivem flobert cal.6mm ME ... Ta mezera u bubínku je obrovská.


Obrázek
https://www.youtube.com/watch?v=lE68Yhqipuc

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#10 » pát 11. lis 2016, 20:20

Dneska jsem se stal majitelem 441. Už se těším, až vyzkouším :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#11 » sob 12. lis 2016, 11:43

Skvělé! Flobertka ALFA cal.4 mm je ta jedině správná volba. Už se těším na nějaký ten testík na chronografu, tedy pokud to bude možné….

Konstruktéři z ALFA PROJ stále svoje výrobky vylepšují a zdokonalují. Zajímalo by mne však jestli tato nová flobertka Alfa 4mm má hlaveň drážkovanou anebo zcela hladkou?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#12 » sob 12. lis 2016, 16:54

V hlavni mám drážky cca 1 mm

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#13 » ned 13. lis 2016, 18:14

Tohle video potvrzuje 6-ti drážkovou hlaveň ,,,
flobert -Alfa 441 cal.4 mm part 2.

https://www.youtube.com/watch?v=XtzLRsWZqkk

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#14 » stř 16. lis 2016, 13:48

Zajímavá modifikace - Revolver flobert ALFA 440 Tactic

Obrázek
Obrázek

VIDEO: ALFA 440 Револьвер под патрон Флобера. Обзор Guns-Review.com
https://www.youtube.com/watch?v=rgFiqHNAo-s

Test úsťové rychlosti na balistickém chronografu pro flobertové střelivo Sellier&Bellot cal.4mm:
1 160 m/s 6,40 J
2 127 m/s 4,03 J
3 166 m/s 6,89 J
4 150 m/s 5,63 J
5 137 m/s 4,69 J
6 148 m/s 5,48 J
7 123 m/s 3,78 J
8 152 m/s 5,78 J
9 152 m/s 5,78 J

Střední rychlost Vo= 146 m/s , E= 5,33 J

Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 47

Příspěvek#15 » stř 28. srp 2019, 13:18

Flobertky Alfa i Kora 4mm maji drážkované vývrty hlavně. Starší flobertky Kora (prvovýroba) měly hladký vývrt hlavně.

Nemá tady náhodou někdo zachovalý exemplář z té prvovýroby "KORA cal.4mm" s hladkým vývrtem?

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti