Vzduchovky nad 16J

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#31 » stř 23. úno 2022, 09:39

Doplním, že čínské vysokotlaké kompresory fungují. Bohužel jejich životnost je vysloveně kus od kusu. Funí kondenzát i olej, kvalitní odlučovač na 300bar bude stát podobně jako celý kompresor. Nafouknutí lahve stoji stovku a maš jistotu vysušeného vzduchu na 98-99 procent. Zbraně kolem 30 mají regulátor, ale na zbraních od 50 i dobře funguje. I u levných, které ho nemají si ideální konzistenci časem najdeš. Pro soudruhy co kupuji první hračku jen podotýkam, že navrčná 60Joulovka je stejne nebo někdy možná hlučnější než malorážka. Na střilení za domem v civilizaci to moc není. Část hluku pobere moderátor, bouchání z pístu utlumit nejde. Nejlevnější moderátory nejsou zrovna hitparáda. Mám Kral Puncher a Daystate Ranger. Snad ještě doplním že China karbonky ač jsou s atastem nechctějí foukat. Požadují CZ tlakovku, ta není uplně levná a pokud vím, tak ve středočeském kraji provádí tlakovky na karbonky only jedna firma a jsou tam velice nepříjemní dost vychca.. Snad to je základ pro zájemce o první PCP.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#32 » stř 23. úno 2022, 18:47

Zajimave postrehy, ta hlucnost me prekvapila, chtel jsem to prave na takove to hrani za barakem do plechovek a pak na male hlodavce co se nam tu nejak premnozili... Kompresory v Cine zacinaji asi na 6kKc, to by nebylo tak hrozne. Plnice lahvi tady zadne neznam. Jeste bych si rad overil, jak je to s ciste mechanickymi "na pero" a vykonem, je to tak do 20-21J jak jsem nasel a spis 4.5, vyjimecne 5.5mm? Ma ta raze velky vliv na uzitnou hodnotu nebo je lepsi mensi a rychlejsi? Momentalne mam Slavii 630 a je to slabota, podle dat 10J. 20J nebude asi zasadne lepsi tipuju.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#33 » stř 23. úno 2022, 20:11

Myslím, že na potkany by mělo pohodlně stačit i 16J. Stačí k tomu výkonná vzduchovka s plynovým pístem systémem IGT (tedy pístem se stlačeným inertním plynem. Díky tomu má menší zpětný než klasická pružina a je také o trochu méně hlučná.). Nemusíš tlakovat nádobu a je okamžitě k použití. I cenově je na tom lépe.

Větší ráže je podle mě dobrá při střelbě na větší vzdálenosti. Je méně citlivá na vlivy prostředí a pomaleji ztrácí energii.

Jak jsi přišel na to, že Slavia 630 má 10J, měřil jsi to? (prospektům bych nevěřil). Tato vzduchovka měla v reálu pod 7J



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#34 » stř 23. úno 2022, 21:00

První gůglí odkaz:
Energie: 10J
Úsťová rychlost 170 m/s

Když přepočítám úsťovou rychlost na 0,5g diabolu, vyjde mi 7,2J. Jasně, můžu do toho nacpat i větší, jednogramovou. Pak se dostávám na energii okolo 10J (bude asi pomalejší).



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#35 » stř 23. úno 2022, 22:05

otazka je naco to chces
v CR je par spickovych vyrobcov Kalibrgun AirMarks alebo swed FX ,eng AA vsetko je otazka penazenky
moderator skus DonnyFL
flasa radsej ocelovka na 300bar

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů