Krátká vzduchovka (větrovka) na mířenku.



Halfspider
Příspěvky: 24

Příspěvek#1 » ned 9. črc 2017, 14:45

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co si pořídit v ráži .177 na tréning mířené střelby až na 25m, ale i po přečtení nevím co si koupit do cca 6.000.- Kč (max 7.000.-).

Jestli CO2 nebo na natahování a už vůbec nevím jakou značku, protože jich je docela dost. Často se píše o LOV-21, Durlov DU-10, Crosman 1377, Weihrauch HW 40 (nebo 45), TAU-7.
Kdyby byla i jiná dobrá značka, tak se nebráním.

S požadavků asi ja všichni. Co nejmíň poruchové, když už, tak aby se to např. dalo opravit na koleni, zhruba stejný výkon při každém výstřelu, apod.

Budu teprve začínat, všude píší, že by se mělo dost trénovat, ale s 9mm Luger by to bylo drahé, jsem si říkal, že zkusím diabolky.

Díky za rady a tipy.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 9. črc 2017, 15:40

Alfu? Ale moc bych nepočítal s tím, že vzduchovkou natrénuješ přesnou střelbu z devítky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#3 » ned 9. črc 2017, 17:55

Nenech se rozhodit :-).
Taky cvičím se vzduchovkou, co2 P09 od ASG. Sice ne na 25 metrů, ale do 15, v pohodě. Tváří se to jako devítka, něco to i váží, úchop, spouštění, koukání se tím trénovat dá. A když z toho na 12m nasypeš prvních 50 diabolek do vzduchovkého terče jednou dírou, tak už budeš mít něco natrénováno ;-)



Halfspider
Příspěvky: 24

Příspěvek#4 » ned 9. črc 2017, 19:49

Díky za odpovědi, kdyby měl ještě někdo nějaké tipy, tak pište.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#5 » ned 9. črc 2017, 21:47

Tipy... jízdou na koloběžce se taky nenaučíš jízdu na motorce pro pohár MotoGP. Takže jestli chceš umět dobře jezdit na koloběžce, tak prosím, směle do toho.
Střílením se vzduchovkou se nenaučís střílet s devítkou.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#6 » pon 10. črc 2017, 07:19

Sušením se taky nenaučí střílet, a přesto to spousta lidí dělá ;-)

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#7 » pon 10. črc 2017, 09:17

Jde odlišnost spouště i průběhu výstřelu. Pokud se učit s menší ráží tak jen abys pochopil co děláš blbě, když ti to s větší ráží opravdu nejde a máš to po celém terči. Já si na to kupoval malorážku. Menší kopanec ti umožní sledovat chybu při spouštění. Jakmile si ale uvědomíš čím to bylo a opravíš to, další korekce musíš dělat s plnotučnou zbraní. Sušení je fajn na dynamickou střelbu, kdy chceš mít rychle cíl v záměrné. I když znám mířenkářského skoroprofíka co suší mířenku, osobně si nemyslím, že těch pár ušetřených nábojů za to stojí.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#8 » pon 10. črc 2017, 10:32

Koupil bych raději malorážku.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#9 » pon 10. črc 2017, 10:41

Ano, taky jsem si koupil malorážku a cvičím s ní, je to o 70% levnější střelba. Teď třeba cvičím úchop (asi) protože na 20m mám na terči dvě místa docela slušného soustřelu, asi podle toho jak mám palec silné ruky. Se Shadowem mám vzdálenost obou míst soustřelu nižší, vlastní soustřel je taky lepší.
S malorážkou jsem vystřílel 1000 nábojů, cena 1600,-. Stejný počet 9L by byl v ceně 5200,-. To už je docela zajímavý rozdíl. Při 1500 nábojích vystřílených z malorážky se mi už její cena zaplatí.

Jasně že s každou zbraní to je jiné. Ale zase se říká že kdo umí, umí s čímkoliv :-). Beru to tak že jestli chce střílet devítkou a bádá s čím levně cvičit (a nemá ZP ??) tak nějaká co2 pistole co je kopií dospělé není až tak špatná volba.
Co2 pistoli mám a střílím kdy mám náladu, na chalupě nebo na pastvině. Nemusím na střelnici a na to základní pocvičení na terč mi to docela stačí, a dynamicky na plechovky taky.
Ale samozřejmě, ideální by bylo cvičit stále se stejnou zbraní v plné ráži.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#10 » pon 10. črc 2017, 11:07

Dotaz byl jakou pořídit vzduchovku, tak se toho držte. Debat o tom čím trénovat, jestli není lepší malorážka,.... je tu nepřeberně.



Halfspider
Příspěvky: 24

Příspěvek#11 » pon 10. črc 2017, 16:02

ZP mám, malorážkovou mám berettu 71, ale přemýšlím o větší, špatně se mi drží. Tu krátkou vzduchovku chci na zahradu na tréning jak psal ppindian, na střelnici nejsu "denně" a taky jak již bylo uvedeno: cena. Kdybych byl každý týden na střelnici a dal kolem 100 ks 9L což není problém, tak to vyjde za měsíc docela draho. Malorážka je na to lepší. Ale jak už jsem psal, doma na zahradě, třeba na těch 15 m a taky když přijde třeba návštěva, tak se může zastřílet, takže tak. Díval jsem se na tu p09 CO2 od ASG a nevypadá špatně. Je to trochu těžší než glock, tak by to mohlo mít i nějaký zpětný záz. Je tam i glock 17, tak ještě popřemýšlím. Jinak v 9L mám Glock 19, nechal jsem si tam dát 2 kg stojinu, ale rozdíl nic moc.
Tak díky za rady, snad něco vyberu.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#12 » pon 10. črc 2017, 17:52

Vzduchovka nebo větrovka pistole na 25 m mířenku je úplná blbost. Žádná taková není. O COčku ani nemluvě.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#13 » pon 10. črc 2017, 19:29

Ze vzduchové pistole se podle pravidel střílí na 10m a na trénink by stačilo klidně i méně.
Ta P09 má opravdu takovou přesnost? Airsoft co mám lítá takřka kam se mu zachce :)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#14 » úte 11. črc 2017, 08:19

Ta co2 P09 mě taky překvapila přesností. Má drážkovanou hlaveň a střílím diabolkama JSB Match S100 (ty modré). Musí mít plochou špičku, kvůli otáčení zásobníku. Diabolky z Kovohutí ani nezkoušet. Má blowback tak i zpětný ráz nějaký je, i když to je na úkor výkonu a životnosti bombičky.
Na jednu bombičku je prvních cca 60 - 65 ran pořád stejných, pak se snižuje výkon. Na tréning na terč mi připadá dobrá, pokud chci držení oběma rukama, plechovky se třesou strachy :-)
Tohle je na 10 metrů po tom co jsem se s pistolí drobet seznámil.

Jo, u airsoftu strašně záleží na kuličkách. Ale i s tím se dá na nějakých 6m proděravěl list na dubu. Ale spíš to je tak vytasit a pudově picnout lopuch :-)
20170305_182515.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#15 » úte 11. črc 2017, 09:08

Já mám Crossman 1377 a je to naprosto super - ale mám ho na střílení ve sklepě na cca 8-9 metrů - výhoda je, že počtem pumpnutí se dá štelovat výkon. Mířidla jsou celkem hrubá a spoušť celkem tuhá, takže na trénink je to docela dobré. Chtěl jsem si původně koupit pistoli od SPA na CO2, jelikož mám od SPA dlouhou a ta pistole je v podstatě jenom zkrácená dlouhá - je to naprosto luxusní střílení. Crossmana jsem koupil z druhé ruky za super cenu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti