Vzduchovka Gamo Hunter 440

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 4. zář 2010, 05:28

Uvažuji o koupi nějaké spotřební vzduchovky střední třídy. Našel jsem si toto: http://www.gunshop.cz/cs/gamo-hunter-44 ... um=product
Máte s ní někdo nějaké zkušenosti?
Líbí se mi na ní výkon, dobře se mi drží a je překvapivě lehká.
Co neznám je životnost.

Uživatelský avatar
John
Příspěvky: 4

Příspěvek#2 » sob 4. zář 2010, 20:22

čus čus
no na gamo 440 se mi taky zbíhaly sliny, a nechybělo moc a málem sem si jí z toho gunshopu objednal. Nebýt kámoše který mi do 30minut udělal v hlavě pěkný chaos faktama (o 440) ,který se dočetl na podobných fórech.
No ,abych byl stručný jde o fakt že gamo 440 v originálním verzi svýma vlastnostmi (síla, atd...) přesahuje české normy pro vzduchovky.Tudíž je upravována/zeslabena pro ČR myslím ,že jde o naké úmyslné narušení u těsnění.A do teď nevím, jestli je v obchodech zveřejňovaná rychlost střeli v or. nebo po upravě a v obchodě ti to určitě řeknou pravdu :lol: (možná že nam to jiný příspěvek osvětlí).
Jinak jsem četl jenom chválu na kvalitu .


Jde o jednu z mála vzduchovek která se vejde do 5 tisíc a má max povolenou sílu v ČR,
takže kdybych měl ještě tu pětku navíc asi bych neváhal.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 5. zář 2010, 07:40

Ono je jich víc s rychlostí přesahující 300m/s.
Např. tady: http://www.military-airsoft.cz/s/cs/211 ... louhe.aspx
Na forech se o všem (nejen o zbraních) píše jen ve dvou verzích. Jedna verze - super, na světě není nic lepšího, kup to a druhá - je to shit, naprostá sra**a, v životě nekupovat. Ale opravdová informace podpořená vlastní dlouhodobou zkušeností, typu: chovám se k ní slušně a k mé naprosté spokojenosti funguje 10 let bez problému, chybí.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 5. zář 2010, 11:30

česká slavie 634 má sice usťovku pro 4,5mm 220m/s ale je to kvalita. Já osobně vlastním 630 a 631 vyrobených okolo 1970-1980. Do 630 jsem koupil pružinu pro 634 (rozměrově téměř shodná) a energie se podstatně zvýšila.

Uživatelský avatar
John
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » ned 5. zář 2010, 12:36

nojono
Nejlepší by bylo prostě najít vstřícného chlápka ,který ji vlastní ,a popřípadě se na ní ject podívat.
Jinak Slavia 634 je určitě dobrá a kvalitní zbran jediný co mě u ní se*e že má krátkou hlavěn což tak trochu nedává rozum.Nejsilnější vzduchovka od ČZ s největším dostřelem a oni jí daj krátkou hlavěn tudíž větší rozptyl (ironie).Takže bud to udělat jako smety,nebo si koupit jednoduše hlaven z 630(631) a vyměnit

Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 26

Příspěvek#6 » stř 4. led 2012, 21:54

Gamo obecne nejsou dobre vzduchovky, ani vetrovky. Je to vyrobce streliva, levneho streliva uchazejici kvality, ale vzduchovky prestali vyrabet a pak casem nove zacali, trpi to detskymi nemoci, mnoho jich je nepresnych, je to jeste horsi znacka nez CZ Slavia a to je co rict ;-) je to nekde na urovni tureckeho Hasana.

Mimochodem tohle je nejprodavanejsi vzduchovka v CR:
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... -combo-45/
neni nejlepsi, ale ujde, je dost silna a neni to lamacka, tudiz je vcelku presna, za tu cenu dobra, ale mnohem lepsi je vetrovka, ja mam tuhle, na ozdobu a vetrovku Hammerli 850 hunter classic



pje
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » úte 24. črc 2012, 10:44

Zdar izaku. Mezi Hunter Forece a Air Magnum je jediný rozdíl - první je na pružinu a druhá na CO2 s důsledky pro komfort střelby a přesnost a účinnost střelby po častém používání... Jinak k tomu Gamu, odkud máš, že je provedení pofidérní (že to je Španělka, nic neznamená)? Kde asi vzali tu vysokou úsťovku (nebo je to jen prázdný marketing?)? Půjdu se podívat na oboje, pak sem hodím vlastní postřehy. Brodská větrovka je poněkud předražená na to, čím je.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#8 » úte 24. črc 2012, 18:48

Úsťová rychlost u vzduchovek udávaná výrobcem je u těch vysokých hodnot
daná tím, že v zahraničí mají povolenou vyšší kinetickou energii a nebo toho
bylo dosaženo diabolkami s vahou nula, nula, málo ( asi tak polovina váhy dia-
bolek JSB ). To ovšem žádný prdejce neřekne či neví. Nejlíp je zabruslit na
Youtube v zahraničí a podívat se, co to ukazuje na chronu.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#9 » sob 4. srp 2012, 06:11

Vyrobky hrackarske firmy Gamo nebrat,usetrite si spoustu starosti a laborovani,proc ono to vlastne netrefuje.Ustovou rychlost,udavanou prodejcem nereste.Je to original rychlost,protoze ve Spanelsku maji limit 24J a u nas jen 16J.Pro nas trh je navrtavan pist a zkracena pruzina.Ale ikdyz tyhle dve veci poresite a dosahnete originalni rychlosti a energie,tak zjustite,ze to s presnosti smerem k lepsimu neudelalo nic a nebo je to jeste horsi.Silne,neznamena presne.Vysoka rychlost znamena problem s vyberem diabolek.Konstrukce a vaha je dulezita,pro stabilitu v letu i pri ceste vyvrtem hlavne,tak vysokou rychlosti.Proc maji supersportovni Anci,Steyer,Walther,atd... Jen 4-75J?Slavie uz neni co byvala a dizajn je uz 30 let stejny :-(



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#10 » sob 4. srp 2012, 19:23

Nehledě na cenu slušné optiky, která se při 16 J ( nedej Bože více ) nerozsype.
Ta je vyšší než běžně nabízený gamáč.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#11 » ned 29. pro 2013, 17:26

Cau nemate nekdo zkusenost ze servisem? Bratranek si koupil Gamo Hunter 440 za babku neporadil se a napalil se :( ma tam ulomenou soucat spouste a do dil SR032 nebo 14020-E hned u toho zobacku. Diky za info

https://www.gunspares.co.uk/products/24 ... 440/#parts

http://www.aceros-de-hispania.com/airgu ... airgun.htm



michalbolgac
Příspěvky: 3

Příspěvek#12 » ned 2. čer 2019, 09:33

Zdravim hunter 440 mam 16 roku v cal5,5mm a max spokojeny jedine co menim je pruzina a tesneni , pruzinu delam cca kazdy rok max rok a pul a tesneni cca kazde dva roky a jinak jen promazat a vycistit, co se tyce presnosti kdyz clovek si da zalezet a dobre nastaveny vse da se trefit koruna na 50m a na 15-20m strili do jedne diry a lisuje do sebe diabolky jednu do druhe, Co se tyce me vsem bych doporucil gamo hunter441, da se i lehce upravit a uprava a oprava je jednoducha,dily jako pruzina,tesneni,....vse je levne a dobre vyrobene a kvalitni, pouzivam ji na lov mysi,potkanu,kuny,....cca vse do velikosti kocky a nebo tercova strelba a pomer cena vykon nej na trhu. rocne sni nastrilim od 2-5tis vystrelu a slape jako nova ale chce to udrzbu jako vse co se pouziva. Pokud ma nekdo nejake dotazy nebo pripominky klidne piste. Po 16 letech pouzivani a servisu mam dost zkusenosti ale porad se ma clovek co ucit.



michalbolgac
Příspěvky: 3

Příspěvek#13 » ned 2. čer 2019, 11:34

Zoufalec píše:Uvažuji o koupi nějaké spotřební vzduchovky střední třídy. Našel jsem si toto: http://www.gunshop.cz/cs/gamo-hunter-44 ... um=product" onclick="window.open(this.href);return false;
Máte s ní někdo nějaké zkušenosti?
Líbí se mi na ní výkon, dobře se mi drží a je překvapivě lehká.
Co neznám je životnost.

ja ji mam 16 roku v 5,5mm a parada jediny co menis je tesneni a pruziny jiak vykon,presnost,kvalita,...vse pomer cena vykon super muzes koupit presnejis a silnejsi vic jak 16j stejne nekoupis bez ZP , gamo je spicka ve vzduchovkach a jinou bych osobne nekupoval



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#14 » ned 2. čer 2019, 23:32

Tak Gamo určitě není špička ve vzduchovkách.



michalbolgac
Příspěvky: 3

Příspěvek#15 » sob 8. čer 2019, 08:26

neni uplna spicka ale pomer cena vykon je super , presnost,ucinost na skodnou a ceny dilu,kvalita je dobra ja osobne ji mam 16 roku a vystrileno desitky tisic a porad slape jen se meni pruziny a tesneni , neni to slozite a kdyz si das praci a das jinou pruzinu mas slusny vykon. Od mysi po knu jednou ranou sundas ani nemrkne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti