Kolimátory a pod.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#316 » pon 23. kvě 2022, 08:40

Zkus se napřed zamyslet, jak jsi to napsal. Z hlediska střelce je zvětšovák před kolimátorem, ne za ním.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#317 » pon 23. kvě 2022, 08:47

A svítílna se dává před kolimátor nebo za kolimátor? Natahovací páka na AR je před kolimátorem nebo za kolimátorem? A co pažba? Ta je před kolimátorem nebo za kolimátorem?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#318 » pon 23. kvě 2022, 09:58

CzechJoker: Je jasné, jak to myslíš, ale z toho co psal Honzajan bylo jasné, jak to myslel on a pro mne jako nezúčastněného pozorovatele bylo jasné, že i na to se ptal původní tazatel. Předpažbí se jmenuje předpažbí a ne "zápažbí" - držel bych se této notace ;).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#319 » stř 24. srp 2022, 16:19

Nekde se to tu resilo, ale nevim kde. Co barva obrazce?

Cervena je klasika, ale nekdy neni dobre videt.
Zelena udajne videt lip, nemam zkusenost a co na les a travu?
Zlata?
Jine barvy?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#320 » stř 24. srp 2022, 18:34

Nemám oči bez chyby, ale červenou vidím daleko lépe než zelenou. Měl jsem sklo, kde bylo na výběr a kvůli tomu jsem zelenou prakticky nepoužil. Toto těžko radit, nemáme Tvé oči.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#321 » stř 24. srp 2022, 19:15

asi tak, já třeba preferuju na laseru zelenou a na kolimátoru červenou

amber (což je asi ta zlatá) mi nevyhovovala vůbec, ale přišlo mi, že smysl je spíše aby ti obrazec nestrhával pozornost, než že by to mělo vytvářet vyšší kontrast (ale měl jsem to v ruce jen na nějakém Mepru, kde nešel štelovat jas)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#322 » stř 24. srp 2022, 20:01

Lidské oko je nejmíň citlivé na modrou (potlačuje barvu oblohy).

Nejcitlivější je na barvu červenou (barva ohně) a o něco míň na barvu zelenou (okolí).

vnimanibarev.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#323 » ned 28. srp 2022, 22:32

kolimatory som mal vzdy len cervene a budem pri tom ostavat (momentalne mam teda kolim len na pistoli a brokovnici - a brokovnicou som okrem papieru strielal akurat proti modrej oblohe - tam je cervena fajn). Co mam skusenost z posledneho obdobia, tak je prism s cervenym alebo zelenym podsvietenim osnovy. Dlhodobo som podsvietenie osnovy nepouzival vobec - na strelnici jak na papier tak na zelezo len cierna leptana osnova a staci mi to. Jak som s tym zacal chodit von, tak som dosiel k pouzitiu, ze cez den cervene podsvietenie na celkom silny jas, pri zapade slnka alebo zatiahnuti postupne znizujem jas, ale stale drzim cervene, a az je fakt celkom temno, tak prechadzam na zelene podsvietenie - s najnizsim zelenym podsvietenim dokazem fungovat jak za sera a za svitu mesiacika, tak pri zapnuti svitilny. Akonahle je ale viac svetla, tak sa mi zelene podsvietenie straca proti zeleni v krajine.
To je ale pouzitie vonku, v lese, v honitbe. Mesto a panelak bude o niecom inom ako les a pole.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#324 » pon 29. srp 2022, 08:02

Na pušce mám kolim se zlatým (nebo jantarovým) podsvícením. Jako je to vidět, venku musím jít na plný výkon, vevnitř na minimální. Nevím, jestli bych si to podruhé koupil, asi spíš ne. Preferoval bych na kolimátoru větší screen (mám Holosun 403, fakt prcek).
Na pistoli jsem měl červenou tečku, přijde mi to přirozenější.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#325 » sob 17. zář 2022, 07:28

Zelena na kolimatore je nieco uplne ine nez na puskohlade. Podstatne nieco insie, je to jasnejsia, kriklavejsia farba.

Zelena je o dost kontrastnejsia nez cervena. Bavime sa stale o kolimatore. Mam 508T GR, kamarat 508T cerveny. Viaceri ludia co sa cez oba pozerali zhodnotili ze zelena je jasnejsia.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#326 » pát 23. zář 2022, 13:55

Jaký používáte kolimator na taktické brokovnici? Zrak se horší tak zvažuji kolimator i na ni.

Případně zkusil někdo kolimator testing na kozlici na holubi?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#327 » pát 23. zář 2022, 14:58

Na holuby (skloňování!) je kolimátor na nic. Tam musíš mít prostě natrénováno - vědět dle vzdálenosti, rychlosti a směru holuba kam a kolik předsadit.

Na "taktické" brokovnici (500A1)jsem kolimátor měl chvíli ale nakonec šel dolů, nepozoroval jsem žádné zlepšení (oproti třeba PCC, kde mám už jenom kolimátory/prismy).



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#328 » úte 27. zář 2022, 16:24

Za ty holubi si sypu popel na hlavu...

Jinak kolimator jsem zahlédl u střelby na holuby testing, zajímá mě to spíše ze zvědavosti.

U taktické brokovnice, Beretta1301, mám jasno, kolimator ano, mám tam na zkoušku starší UTG co mi zbyl doma, chtěl jsem něco lepšího, co je vyzkoušené.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#329 » čtv 13. říj 2022, 13:07

Vezmu to obráceně, RedDot a astigmatismus nejde bohužel dohromady, proto se kamarádím s tubusákama. Na dlouhých mi např. Spitfire funguje naprosto dokonale. Rád bych osadil něco na svoje ingoty: P320 XFIVE LEGION, VP9 MATCH, případně SHADOW 2. např. Steiner MPS, Aimpoint ACRO C1, Výrobci neuvádí alternativy destiček az radostného nákupu se rázen stáva schíza. Info není žádné nebo Glock compaktibilní. Poradte kdokoliv cokoliv pls :-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#330 » pon 17. říj 2022, 14:23

Může někdo srovnat PA micro prism 1x vs Vortex.Spitfire 1x? Bohužel v má je jen Habresto a tam to mám trochu z ruky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti