Noční vidění - PVS 14 binokularChlup
Příspěvky: 5

Příspěvek#16 » čtv 14. zář 2023, 19:49

Ahoj,

mám nějaké zkušenosti s nočním viděním. Jak při použití pro airsoft, tak i na střelnici. Vesměs jsem měl na hlavě PVS-14 různých kvalit.

Začal jsem s PVS-14 Gen2+. Byla tam tuba od Photonisu, ale přesné parametry bohužel nemám. To mě v roce 2019 stálo kolem 60000 CZK. Na střelnici je to úplně v pohodě. Když tam bude moc velká tma, tak si člověk něčím přisvítí. Myslel jsem, že na airsoft to bude bomba ale rychle jsem vystřízlivěl. V opravdové tmě to rychle ztrácelo a viděl jsem kulový. Hodně záleží na to kde se hraje. Pokud bude proti někdo bez nočka nebo s něčím slabším, tak to asi půjde. Pokud uvažujeme ty větší akce v ČR, kde jsou hráči na úrovni, tak tam je bohužel tohle zařízení dost podprůměrné. A většina ostatních má daleko lepší zařízení. Hrál jsem s tím asi dva roky a potom jsem se ho zbavil.

Teď mám PVS-14 s tubou od Photonisu (FOM 2180). V Americe by to asi označili jako Gen3+. Bohužel se tu bavíme o částce 150000 CZK. Nutno říct, že si s tím užívám jak noční střelnici tak airsoft. Noční airsoft mě s tímhle fakt baví. Samozřejmě je to realita a ne film a pokud je fakt černočerná tma, tak člověk vidí jen na pár metrů. Na těch větších akcích pak už není moc lidí co mají výrazně lepší noční vidění a vyhrává potom ten kdo má termo...

Takže jsem přidal Jerry C-5 od Infiray a noční airsoft zase dostal další rozměr. Funguje to fantasticky.

Myslím, že to digitální noční vidění bude k něčemu možná na statické pozorování, ale na něco dynamičtějšího to bude k ničemu. Na youtube určitě půjde najít hodně videí. Noční vidění je bohužel hodně drahá hra.

Je ale třeba říct, že schopnost použít NVG není jen o technických parametrech, ale hlavně o tréninku. Když jsem to měl poprvé na hlavě, tak jsem měl problém chodit členitějším terénem. Dneska už běhám jak lasice. Někdo zkušenější s horším NVG může rozbít někoho nezkušeného se super zařízením.

Třeba tady se dají velice slušná NVG a spousta jich je i skladem: https://www.falconclaw.eu/product-categ ... onoculars/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti