optika na 300-800m 308win tercovka/taktika



Tosik
Příspěvky: 4

Příspěvek#46 » úte 11. led 2022, 22:19

Ahoj.
Chci pořídit Deltu Stryker. Poradíte, kde je v současnosti nejvýhodnější? Znáte někdo obchod thegunsworld.com?
Díky



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#47 » stř 12. led 2022, 18:37

Rekl bych, ze momentalne nema spatnou cenu primo Cesky dovozce Binox. Od te doby, co Strykera vlastnim uz ceny v zahranici nesleduji. Kupoval jsem za 1499 € v Lucembursku. Poradil jsem na jinem streleckem foru, kde je za tuhle cenu. Tenkrat byla vsude jinde cena 1800 € a u nas CR pres 52 tisic. Kontaktoval me jeden clen toho fora, overil si jen obchod . Pak zasel do jeho mistniho obchodu, kde byla cena 1800 €. Rekl, ze ho radeji koupi v Luxu za 1449 €. Prodejce mu hned dal slevu 300 € a Prodal mu Srykera za 1500 €. Po tomhle nahle cena v Luxu stoupla na 1749 €. Napsal jsem Albertovi do Luxu, co se deje? Proc nahle zdrazil?. Odpovedel, ze dostal prikaz primo z Delty, ze si nejaky obchodnik stezoval, ze jim svou nizkou cenou kazi ksefty a oni nemuzou byt konkurence schopni. Takze Bud kup v Binoxu za 46 tisic, nebo v Luxu v Hunting-Sportu za 43 tisic. (1749 €).



Tosik
Příspěvky: 4

Příspěvek#48 » pát 21. led 2022, 13:43

Objevil jsem ještě kus v Polsku za 7000zl.
Tak ho asi vezmu tam.
Díky



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#49 » pát 21. led 2022, 16:06

To je dobra cena. Pokud je opravdu skladem, tak nevahej. Ale mozna je to prvni generace Stryker. Proto nizsi cena, protoze se doprodava. Poznas to podle toho, ze ma na tocitku paralaxy bily napis Delta. Druha generace ma na tocitku paralaxy novy znak Delty 3 do trojuhelniku sestavene modre ctyrcipe hvezdicky. Dale jsou jine kominky. Uvidis. Kazdopadne i prvni generace je super. Opticky je totozna s druhou.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#50 » pát 18. úno 2022, 22:53

Šel bych znova do meopty zd6-24x56 má za sebou 2500ran s ar15 par mk3 a něco málo přes 2000 ran s 308win a kolem 8500ran s malorážky , kde se hodně naklikala a kliká bez problému zatím spokojenost .

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#51 » sob 19. úno 2022, 12:34

Dobré sklo, jednoduchá mechanika, problémy se samovybíjením baterie přísvitu, větší problém, že přeučené švadleny v Meoptě tam při skládání rvou takové množství mazadla, že se během pár let odpaří na skla a ta jsou pak zevnitř krásně zamaštěná a je třeba nechat vyčistit. Dneska bych řekl, že vzhledem k současné ceně a konkurenci je to sklo docela za zenitem.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#52 » sob 19. úno 2022, 13:06

@Poli říká se, že optika by měla stát minimálně tolik, co puška, spíš víc. Když dám 30-40 za novou Tikku T3x, měl bych se poohlédnout po Ares ETR, nebo bazarovém Razoru HD II, nebo po něčem úplně jiném?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#53 » sob 19. úno 2022, 15:40

Říká se toho hodně, ale řekl bych, že doba je trochu jinde, za 20-25 se dá sehnat sklo s velice slušnými parametry, ale samozřejmě ti nikdo nebrání pořídit si třeba Zeiss nebo SB za 70-80. Doporučuji projít pár zahraničních fór, kde najdeš porovnání i recenze dost skel.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#54 » ned 27. bře 2022, 03:21

Chtěl bych se zeptat znalejších, jestli je možné, při posunu puškohledu na liště povolit jen základnu kroužků a přemístit puškohled??



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#55 » ned 27. bře 2022, 06:41

Zalezi, jestli mas montaz, nebo krouzky. Dale zalezi, kolik ma montaz ozubu. Vetsinou jen jeden. Pokud ma jeden ozub, tak muzes povolit zakladnu a posunout celou sestavu puskohled s motazi na liste. U krouzku bude mit kazdy krouzek ozub a tady bych se moc nespolehal, ze pri posunu budou oba ozuby zaprene do listy. Overeni nastrelu se stejne nevyhnes.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#56 » ned 27. bře 2022, 06:56

Mám kroužky na weaver liště. Že budu muset nastřelit znovu, to je mi jasné.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#57 » ned 24. črc 2022, 18:54

Nemá někdo zkušenost s těmi to puškohledy ? Jde mi o kvalitu obrazu viditelnost za zhoršených světelných podmínek a viditelnost zásahu na 300m
KAHLES K525I MSR2/K
March F 3-24 x 52
WORTEX RAZOR ® HD GEN II 4,5-27X56 FFP
Delta Optical Stryker HD 5-50x56 HD SFP DLS-1



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#58 » ned 24. črc 2022, 19:43

A co vlastne chces??? Mas ve vyberu jak FFP, tak SFP. Ja osobne mam jak FFP, tak SFP. A na tercovou strelbu jednoznacne SFP. Kdyz se zamyslim, tak FFP je uplne k prdu. Kdysi to byl veliky hit, protoze to bylo neco noveho. Na nejmensi zvetseni nevidis osnovu, protoze je titerna a na nejvetsi zvetseni je zase moc tlusta a prekryva hodne zamerny bod. Moznost odmerovani na jakekoliv zvetseni jsem ja osobne nikdy nevyuzil.
Jinak mam tu Deltu a jsem maximalne spokojeny. Naposledy 11.6.2022 v Olomouci na zavodech jsem strilel na zvetseni 30x a pozorovak jsem nepotreboval, i kdyz jsem ho mel.
Pokud bys prece jen chtel osnovu FFP, tak do sveho vyberu zarad Delta Stryker HD 4,5-30x56 FFP.
Klidne bych Te nechal kouknout pres tu moji Deltu, ale letos na zavody do Holesova nejedu a Olomouc uz lestos zadne poradat nebude.
Jinak predem Te upozornuji, ze Delta ma trochu tmavsi obraz. Neni to chyba,ani vada, je to zamer. Je tam totiz specielni povrchova uprava cocek, aby pri Mirage byla Mirage co nejmensi. Proste tu Mirage vidis, ale i na velke zvetseni vidis zretelne terc. Tuhle techniku pouzivaji i jini. Vetsina techto ultra zoomu ma tmavsi obraz.
Tady to malinko popisuje jeden uzivatel slovenskeho fora.

medonos, tá Delta 5-50x56 pozerá lepšie ako SB PMII 5-25, mal som ju v rukách. PMII žije len zo svojho mena z minulosti a zastaralý bol ešte predtým, než prišiel na trh Premier Reticles. PMII, konkrétne 5-25x56 má špičkovú mechaniku. Nič viac, ostatné je ťažký priemer až podpriemer. Osnovy, podanie obrazu, tunelovanie, neergonomicky pricapená osvetľovacia jednotka... je toho dosť. Je to puškohľad pre vojakov a policajtov, nie na šport, to je len vedľajší efekt, keď na trhu toho nebolo zďaleka toľko vynikajúcich puškohľadov ako dnes.

Otázka je, čomu dať prednosť. Vortex GE 15-60x52 je u Amíkov preverená, osvedčená a rozšírená optika a v CZ je za super cenu. Myslím si, že tá Delta 5-50x56 je rovnako dobrá. Zatiaľ je však toho málo v obehu, aby bol nejaký väčší objem skúseností.

Jednu vec by som podotkol. Súčasné puškohľady, ktoré sú postavené špeciálne na športovú LR streľbu, F-Class a podobne, ako napr. Nightforce Competition 15-55x52, Vortex Golden Eagle 15-60x52, March 10-60x52, March 10-60x56 High Master, Kahles 10-50x56 nie sú najjasnejšie puškohľady s najvernejším a živým podaním obrazu. Keď sa človek pozrie napr. do NF ATACR 5-25x56, tak má dojem, že sa rozsvietilo... Avšak u vyššie spomenutých je najpodstatnejší kontrast a do istej miery sú na tom lepšie voči bežným 5-25 a spol. v momente, keď nastúpi miráž. Nie je to veľký a zásadný rozdiel, ale je to tam. Ich určenie je na streľbu cez deň a tomu je podriadený výber antireflexných vrstiev. Preto pôsobia tak menej jasne a s menej živými farbami. Nie je to chyba, alebo nižšia kvalita, je to zámer so špecifickým určením.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#59 » pon 23. říj 2023, 09:20

Uvažuji momentálně o pořízení Delta Stryker HD 5-50x56 SFP DLS 1 a všíml jsem si, že na webu výrobce je označená i rokem (2023), ale v našich obchodech tohle rozlišení nevidím, byť ale mají podle kódu výrobce ten samý model.

Někdo, kdo to máte, nevíte, jestli ten rok hraje nějakou roli, a pokud ano, jestli se něco změnilo, kdybych "náhodou" koupil "starší" verzi?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#60 » pon 23. říj 2023, 20:09

Ja jsem zaznamenal pouze 2 verze Delty Stryker. Rozdil je ve starem a novem logu. Napis Delta na kole paralaxy starsi verze vs. 3 modre hvezdicky na kole paralaxy novejsi verze. Starsi verze ma zvyrazneny napis Stryker na okularu bilou barvou, novejsi ho ma jen vylisovany, bez barevneho zvyrazneni. Pak vezicky. Starsi verze nema stoupajici sloupec, ktery signalizuje pocet otocek. Navic neni beznaradova obsluha nulovani vezicek u starsi verze. Novejsi verze ma stoupajici sloupec, ktery signalizuje pocet otocek a nulovani je beznaradove. Treti verzi (2023) jsem nezaznamenal. Ale to neznamena, ze nemuze byt. Je pravda, ze s Deltou jsem spokojeny a nemam potrebu hledat dalsi. Leda, az budu porizovat dalsi pusku. To pak budu taky hledat, jestli je verze 2023 v necem lepsi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů