Zlomený torx při utahování kolimátoru



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#16 » sob 23. led 2021, 19:00

Nevím, jaký je průměr toho torxu, ale jestli by se tam vešel vrták, zkusil bych to navrtat (akorát bude potřeba asi dobrý vrták), pak do toho zaříznout samořezák, nebo klidně i šroubek a na tom to vytáhnout, nebo aspoň uvolnit. Nebo navrtat a do díry zalepit kus drátu.

Nebo, jak říká jezekif, opatrně to zkusit vyšroubovat (podle toho, jak moc to máš dotažené) a pak ten šroubek hodit na mrazák a zkusit to z toho vyklepnout.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#17 » sob 23. led 2021, 19:12

@joker

pokud nepomůže nový bit torx a jestli si to moc neutáhl, zkus to plochým šroubovákem.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#18 » sob 23. led 2021, 19:49

Plochý šroubovák zkusím, to je dobrý nápad. To lepidlo taky není špatný nápad, ale trochu se obávám, abych to tam nevlepil celé. Šroubovat to zdravým torxem jsem zkusil, ale je to zlomené blbě a nezachytí se to. S odvrtáním počítám v případě nouze nejvyšší, ale obávám se toho, že to je kalené a nepůjde to.



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#19 » sob 23. led 2021, 23:52

Stalo se mi to stejne před půl rokem ve flintě co stala dost přes kilo a neodym magnet to vytáhl v pohodě ,jsou dost silny

https://www.unimagnet.cz/kt-08-03-n_z11 ... QoQAvD_BwE

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#20 » ned 24. led 2021, 09:37

...a co ho zkusit povolit, vyšroubovat a nahradit jiným .... pro klid Tvojí hříšné duše a dokonalého vnímání světa?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#21 » ned 24. led 2021, 10:06

Mám v plánu tam dát klasický imbusák, toliko k mé hříšné duši...
2 djgas: dík za tip, objednal jsem těch magnetů krabici - manželka furt něco strká na ledničku, tak tyhle to třeba udrží...



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#22 » ned 24. led 2021, 10:07

Co pouzit bodový svár a třeba drátem to pak vytáhnout ....
Pro příště určitě pouzit značkové Torxy-ja na optiku používám Weru

Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » ned 24. led 2021, 10:10

Bacha ať se nebodne i závit... :idea:

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#24 » ned 24. led 2021, 10:20

Nevím jak je to velké, ale nešlo by vzít malou brusku a na hlavičce šroubku si udělat drážku pro normální plochý šroubovák? A pak to prostě vytočit. Pokud počítáš, že šroubek stejně vyměníš, vadit by to nemuselo. Jen bych se bál o okolí toho šroubku.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#25 » ned 24. led 2021, 11:10

Šlic dremelkou je v plánu jako poslední řešení, jak to dostat ven. Akorát nechci nějak poškodit montáž, takže je to fakt jako poslední možnost.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#26 » ned 24. led 2021, 15:01

Vzal bych maly plochy sroubovak a opatrne klepnul v tom volnem miste proti smeru hodinovych rucicek aby se kously torx ovolnil, pak by me vypadnout sam.

Ja kupuji vyhradne torxy pro razove utahovaky, ostatni je blato.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#27 » úte 26. led 2021, 18:05

Magnet zatím nepomohl. Nechal jsem ho nasazený, ať působí dlouhodobě.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#28 » úte 26. led 2021, 21:07

djgas píše:Co pouzit bodový svár a třeba drátem to pak vytáhnout ....
Pro příště určitě pouzit značkové Torxy-ja na optiku používám Weru


... jiné než neznačkové nářadí naštestí nepoužívám a potom co mi dobá duše dala do vlákna momenty na montáže jsem si ten Werackej minimomentáček rovnou objednal. Je fakt roztomilej ... tedy mimo ceny. Pokud budete objednávat, tak za pozor na čísla. Shopy ho mají pod svým a někdy i pod weráckým číslem. Líní webmasteři shopů slepě kopírují čísla dokola, aby si usnadnili práci. V objednávce od Boukala se správný podařilo spáchat až na 3 pokus.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#29 » stř 3. úno 2021, 15:56

důlčíkem nebo úzkým průbojníkem do toho klepnout proti směru utahování a musí se to odrazit a pak to bud vypadne nebo to vytáhneš magnetem

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#30 » stř 3. úno 2021, 19:37

Byla to ocel kousnutá do hliníku, nepomohlo nic. Žádné klepání, šťourání, wédéčkování. Prostě jsem to odvrtal ze strany kamene. Zlomil jsem jeden vrták, shořela mi dremelka, ale po několika hodinách práce je montáž dole.
Věřím tomu, že ocel v oceli by takový problém nebyl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů