EOTECH při slunečném počasí



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#1 » čtv 12. srp 2021, 20:43

Zdravím,
chci se předem zeptat, jestli mám jenom vadné oči nebo je spíše problém v kolimátoru.

Eotech v tmavém prostředí svítí pěkně a až dalo by se říct na maximální jas skvěle, ale problém je, když je venku slunečno, ač nesvítí slunko přímo do očí a do kolimátoru, upřímně ať mám nastavený jas na maximum, vidím kulové maximálně opravdu slaboulince něco málo.. Např. u sightmarku tento problém nemám.

Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Popř. má smysl reklamace? Je to nový kus, nespadl mi nic se s ním nestalo..

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 13. srp 2021, 04:30

Myslím že Ti těžko povíme zda máš vadné oči něco ne.. Eotech je holografickej a pokud máš astigmatismus viděl by jsi jeho obrazec dost rozsypanej. Měl jsem Eotech řadu let a rozhodně nebyl problém ani na slunci. Srovnání se Sigtmarkem nemám protože je to oproti Eotechu o několik řádů níže. Jaký máš model Eotechu? Je to originál?
PS: čínský kopie Eotechu svítily blbě...

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#3 » pát 13. srp 2021, 05:46

Zrovna včera jsem střílel se svým Eotech Opmod (optics planet modification) a musím uznat, že na 50 metrů jsem i při maximální jasnosti středovou tečku jenom předpokládal z pozice venkovního kruhu. Ale spíš jsem to sváděl na docházející baterku nebo fest světlo (svitilo opravdu hodně) a i tak jsem nastřílel dostatečně.
I když je pravda, že jsem slyšel hlasy, že eotechy můžou časem poněkud vadnout a třeba nezobrazují celý kruh atd...



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#4 » pát 13. srp 2021, 07:51

Pokud je nasvěcovaný laserem, měl by mít teoreticky životnost v desítkách tisíc hodin. (jednotky roků trvalého provozu). Jinak by to mělo svítit +- pořád stejně. Je to živené baterkama, přetížený (přehřátý) ten laser snad nemohl být. Jedině snad kontaminace vnitřku laserové diody. Nebo zašpinění optických ploch, chyba elektroniky..



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#5 » pát 13. srp 2021, 09:48

Model XPS3-0. Nepředpokládám, že by to byla čínská náhražka, když mi došla s veškerou originální dokumentací.
Problém ale je, když se dívat jak sightmarkem tak eotechem na stejné místa, tak ač se snažím jak se snažím s eotechem nic nevidím, jakmile namířim na místo kde svítí slunce nebo nějaký zdroj světla. Měnil jsem baterie, ale bez výsledku. Samozřejmě i se sightmarkem dojde k poklesu, ale stále jsem schopný vidět obrazec jak v červené ta zeleném podsvícení. U Eotechu hledám a ostřím tak 20 sekund než něco málo začnu vidět.


https://ibb.co/bKRq8CH maximální jas v obou snímcích



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#6 » pát 13. srp 2021, 10:47

Pokud bylo zakoupeno od oficiálního distributora, tak snad není důvod se bát kopie.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#7 » pát 13. srp 2021, 16:13

Na tom prvním jsi ho zapomněl zapnout :roll:

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#8 » pát 13. srp 2021, 19:10

Eotech mival pred lety problemy s nejvyssim jasem, ale pry to uz vyresili



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#9 » sob 14. srp 2021, 15:40

EOtech 558, z loňska, plné slunce v pohodě.



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#10 » sob 14. srp 2021, 22:18

Chozr zapnutý se stejnou maximalni urovni jasu

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#11 » ned 15. srp 2021, 10:10

Pokud je zapnutý a obrazec někam neutekl, pak je něco špatně.
Koukaz skrz žaluzie zevnitř ven a nevidět obrazec vůbec - to musí být něco špatně.



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#12 » pát 20. srp 2021, 08:59

Odesláno na reklamaci, tak uvidím jak se k tomu vyjádří



Tom75
Příspěvky: 21

Příspěvek#13 » úte 16. lis 2021, 13:35

Muzu se iptat jak EOTECH a zaruka? Asi nemají doživotní záruku a jestli treba je i "prenosna". Diky



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#14 » ned 9. led 2022, 21:36

Ahoj, tak věc se nakonec vyřešila tak, že firma EOTECH hledala skulinky jak se reklamace vyvarovat, ač byla vada na výrobku, jelikož samotný EOTECH nabízí pouze 1 rok záruky, tudíž se EOTECH přel s obchodníkem v ČR, což se mě naštěstí vyhnulo obloukem a vrátili mi peníze, nicméně EOTECH už nikdy více.

Co tam bylo za vadu už si nepamatuji...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pon 10. led 2022, 05:48

Holt smůla, ale... téměř každý v rámci prodeje mezi právnickými osobami dává pouze 12 měsíců záruky pokud se jedná o zboží pro přeprodej.. Takže, kecy o tom, jak chudák prodejce a zlej výrobce/dodavatel jsou přinejměnším trapné, protože to je naprosto běžný scénář v obchodním vztahu dvou podnikajících subjektů. Jinak sám EOTECH dává dva roky.. To jen k upřesnění toho, čím Tě kdo lakoval.. A bohužel vada se může vyskytnout na čemkoliv, ve svém okolím mám příklad s asi 3x reklamovaným Aimpointem. Takže pokud by každý měl řící, že pokud se něco pokazí tak už nikdy více, asi bys musel zkončit u hledí a mušky :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů