Mířidla - Světlovod, tritium, nebo něco jiného?



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#46 » pon 16. led 2023, 19:24

Prosím radu, jak je to s dovozem tritiových mířidel ze zahraničí? Dnes mě překvapil kamarád, kterému je prý pošta zadržela na celnici a chtějí po něm dovozní povolení od úřadu pro jadernou bezpečnost. To je opravdu třeba, vzhledem k tomu že je to i u nás běžně prodejný artikl, nebo je jen u celníku někdo moc aktivní?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#47 » pon 16. led 2023, 19:31

TFO, TFX, TXF Pro. Osobně jsem přesvědčen, že je to spíše neznalostí. Ono je na tom napsáno "tritium" a hned jsou z toho paf. Já to aspoň ničím nenaměřil a jak píšeš, prodávají se běžně. No, mě b nenapadlo je zkoušet dovézt.. ale třeba jsou někde lacinější.



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#48 » pon 16. led 2023, 19:48

Dovoz z důvodu, že u nás prostě na tuhle pistoli žádné v nabídce nejsou nebo je aspoň nenašel/nesehnal...



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#49 » čtv 26. led 2023, 15:22

Tak aby to tady bylo i pro ostatní, celní úřad se podařilo ukecat, jen bylo třeba vyjádření SÚJB, že povolení není potřeba.

SÚJB: Sekce radiační ochrany píše:Podle Atomového zákona č. 263/2016 Sb. § 9 odst. 2 písm. f), bod 2., není k individuálnímu dovozu zdroje potřeba povolení. Tritiová mířidla pro komerčně dostupné zbraně jsou spotřebním výrobkem a jejich používání, v souladu s návodem k použití, není legislativně omezeno.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#50 » stř 8. úno 2023, 17:39

Ono za spoustou věcí hledej EU normy jejich transformaci do národního práva.



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#51 » stř 8. úno 2023, 17:47

Úředníci EU tritium nejspíš nikdy nezakážou. To by si pak už nemohli koupit ani blbý Rolexky.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#52 » stř 8. úno 2023, 19:31

Co rolexky.. PRIMky!!

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#53 » stř 8. bře 2023, 17:23

Zdravím kolegy, koupil jsem tyto mířidla:
https://www.brownells.cz/AGENT-NIGHT-SI ... -100026376
Mám Glock 45 a když jsem to vzal na prodejnu nešly nalisovat, prej jsou o něco větší . Nevím teď úplně co s tím - budu rád za každou radu. Případně kdyby někdo věděl o někom kdo by pomohl v okolí Zlín, Uherské Hradiště...Můžu je vrátit ale to se mi moc nechce - objednám další a co když to nepůjde znova. Originál Glocky šly zpátky nalisovat normálně..

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#54 » čtv 9. bře 2023, 10:46

K puškaři, pokud si netroufáš to naklepat ve svěráku. Obecně celoocelová mířidla na Glocky (resp. hledí) se někdy musí nalisovat opravdu velkou silou. Originální plasty drží jen takový plíšek naspod - ty se dají skoro vytlačit a natlačit palcem, když to přeženu.

Instaloval jsem Hiviz na více mých Glocků a originálním Glock přípravkem na de/montáž hledí nešly ty Hiviz nalisovat ani náhodou. Ke slovu musela přijít bronzová kulatinka, svěrák a kladívko a hledí opatrně naklepat.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 58

Příspěvek#55 » stř 3. kvě 2023, 19:40

Prosím o radu zkušenějších, zvažuju náhradu mířidel z výroby na G19gen5.
Mířidla by měla být spíš pro přesnou než pro obranou střelbu, ale zase ne vyhraněně, protože glocka občas nosím.
Představuju si mířidla, kde hledí je s vybráním do pravého úhlu a ne do U, nejlépe s drážkami a bez teček. Muška pak spíš širší, s tenčím bodem.
Existuje něco takového, nebo si mám představovat dál?
Rozhoduju se mezi Truglo TFX (sice nesplňují úplně ty požadavky na hledí, ale zamlouvá se mi poměr šířky hledí a mušky) a Ameriglo Hackathorn.
U těch TFX jsem si nejistý kvůli délce mušky, musí se nějak zaaretovat k závěru?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#56 » stř 3. kvě 2023, 21:36

Chod na ipscstore.com a tam mas slusny vyber mieridiel na Glock
Napriklad:
https://www.ipscstore.com/en/glock/2417 ... front.html
https://www.ipscstore.com/en/glock/2331 ... eter-15_mm



Jorge24
Příspěvky: 7

Příspěvek#57 » sob 21. říj 2023, 22:48

Ahoj,
mám dotaz. Na H&K SFP9 mám Truglo TFX pro a řeším to, že pistole střílí pod terč (prostě dolů). S originálníma tento problém nebyl, máte někdo stejnou zkušenost, případně info, co s tím?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů