Pozorovací (střelecký) dalekohled.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#226 » sob 29. srp 2020, 07:36

Lidl e-shop za 800,- Kč a třeba ti bude stačit, ale nečekej od toho zázraky, na nejvyšší zvětšení se kalí optika. Na střední jde na těch 50 m taky koukat. Přednostně to používám na 25 m

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#227 » sob 29. srp 2020, 07:58

Jestli chceš vidět malorážku na 100m tak potřebuješ něco slušnějšího (alespoň v kategorii toho Vanguarda VSP-85 co mám já. Neboj se staršího bazarového kusu, na optice se nemá při normálním používání co "opotřebovat" a závady poznáš celkem snadno (čistota čoček, funkčnost mechaniky, stav tubusu, případně pouzdra / kufru, u stativu funkčnost celku a zamykání poloh nohou ).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#228 » sob 21. lis 2020, 19:56

Klucí prosím poradit. Dnes mi asi definitivne umřel maličkej výletovej dalekohled. Mám Bresser Hunter 8x21. Vykvedlal se pravej okular s hranolem. Takze to zobrazuje dvojmo s duchem a nedá se to pořádne srovnat. Po čem bych se měl podívat? Zase neco malého do kapsy. 8-10x 20-30???

Koukám na podobné. Olympus má pekný, nebo Nikon.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#229 » sob 21. lis 2020, 21:28

Oba výrobci, Olympus i Nikon jsou zárukou slušný kvality i u základního zboží. Taky cenově začínají výše než Bresser. Na výlety mám Nikon Sport Lite 10x25 a ručím za něj, je dobrej. Ale ten už není v prodeji, jeho nástupce je asi tohle:
https://dalekohledy.heureka.cz/nikon-ac ... =6#reviews
Ale myslím že i o něco levnější Olympusy splní účel bezvadně.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#230 » ned 22. lis 2020, 08:28

Mám Nikon Aculon 10x21 a nemůžu si stěžovat. Jen není tak pěkně skládací a nemá pouzdro na opasek, jako měl Bushnell, který jsem někde na výletech ztratil.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#231 » stř 13. led 2021, 07:55

Tak nakonec Nikon sportstar zoom. 8-24x25. Je to plastak, tak i kdyz je trosku vetsi (na kapsu uz to uplne není, ale malej batuzek, nebo na krku v poho), tak ma 300g, coz ujde. Sedi mi na oči (mám jedno postřelený a musim víc "ladit" dio korekci). 8x je pohoda na koukání, zvetseni jde lehce. Při 24 už to chce oporu. Vysouvaci naocniky jsou myslím zbytecna ficura, ktera se muze posrat. Vetsi pevny gumovy harmoniky ( ala dragunov) bych ocenil víc. To jeste asik budu zkouset upravit. Mam vetsi nadocnicovy oblouky a tak mi okulary nedosedaj ze strany az k obliceji a jde tam svetlo coz rusi. Uvidím zítra až ho vytahnu nekam na turu. Vysel na 4000Kč. Snad to bude dobrá investice.

Nikon sportstar zoom_1061.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#232 » stř 13. led 2021, 09:06

Vysouvací naocniky, jestli správně rozumím jestli to je ono, tak to je funkce pro lidi s brýlemi, nebo při střídání uživatelů. Slouží pro nastavení vzdálenosti oka od vstupní čočky (stačí poloha tak nebo onak) , aby všichni koukali pohodlně snadno a rychle.
člověk bez brýlí... Vysune naocniky a opre o obočí
s brýlemi... Zasune (sníží vzdálenost), nemusí brýle snímat (má vyšší vzdálenost díky brylym) , vykompenzovano, opře o brýle, má plný výhled.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#233 » stř 13. led 2021, 10:36

JJ to je ono. Už sem to nastudoval v návodu. :) Ten se čte vždy až když vlastní "dokonalej" fištrón nestačí :)



Raven1982
Příspěvky: 25

Příspěvek#234 » pát 27. srp 2021, 06:10

ODEON 20-60X80 za 9900kc
ráže. 223

50-100m nádhera
200m ještě jakž takž
300m přečtu jen zásahy v bílém poli

Jestli něco budu kupovat, pak určitě spíš v rozsahu 25-75x100



Majkl1
Příspěvky: 28

Příspěvek#235 » pát 9. úno 2024, 20:04

Sice krapet divočina, ale se synem jsme to vyřešili (střelba 200m+) dvěma mobily s aplikací Cesurity Camera CZ, kdy jeden funguje jako kamera a druhý jako monitor.
Problém je, že to chce neomezená data, což já, narozdíl od syna, nemám :roll:



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#236 » sob 10. úno 2024, 08:51

A neumi to spojeni pres wifi? Router doprostred a bylo by.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#237 » sob 10. úno 2024, 10:35

Kupte si drona. Pokud dron nemá větrák, je k tomu potřeba chladící podložka na notebook poháněná z powerbanky jinak se zapnutý pozorující dron sedící na zemi rychle upeče. Také je potřeba, aby dron uměl natočit kameru nahoru, aby mohl ze země čumět na terč; některé drony umí kameru zvednout nahoru jen málo nebo vůbec. A nebo je potřeba vzlétnout až k terči.
Cenově to vyjde nastejno nebo méně jako pořádný pozorovák a ještě to má další užitnou hodnotu, že to umí lítat



Majkl1
Příspěvky: 28

Příspěvek#238 » sob 10. úno 2024, 10:51

Před chvílí jsem zkoušel zřejmě lídlácký monokulár (20-60x60) ve spojení s mobilem.
Včera na střelnici na 200m bez šance něco pořádně vidět (.223). Prostě nejde doostřit. Zvětšení by bylo OK, ale prostě v tom max. nejde doostřit.
Když jsem na něj nahodil přes držák mobil, nastavil jsem nejmenší zvětšení (20x) a na mobilu dal max. zoom, tak to bylo o 200% lepší, než 60x zvětšení monokulárem.. Jen to chce nějaký pořádný adapter, protože ten dodaný k monokuláru je jen s nějakou "gekoní" podložkou a nejde mobil nikterak kloudně seřídit s dalekohledem. Zkusím koupit lepší adapter a potom poreferuju.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#239 » sob 10. úno 2024, 14:23

Majkl1 píše:...zřejmě lídlácký monokulár...
...Prostě nejde doostřit...


Nevím jestli lidi jsou opravdu tak blbí, nebo navedení. Myslet si, že něco s cenovkou zdaleka neodpovídající hornímu parametru zvětšení (v tisících) bude jakkoliv opticky dobré je přinejmenším naivní, přinejhorším idiotické.

U monokulárů - pozorováků tak nějak přibližně platí, že horní hodnota zvětšení * 1000 = cena v korunách. Bavím se ale opravdu o dalekohledech a nikoliv o hračkách s plastovými čočkami. Takže pokud uvažujete o pozorováku x-60, připravte si cca 60 000,- Kč. Samozřejmě můžete jít i dál a výš, takový Kowa nebo Nightforce se dají pořídit i dráž... ;-) Nicméně s nimi pak uvidíte (v případě dobrých atmosférických podmínek) 223 i na 500 m...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#240 » sob 10. úno 2024, 15:18

Nightforce nebrat. Je to Meopta S2, jen za vyssi cenu,nez se da koupit Meopta S2. Takze radeji koupit Meoptu. Jinak souhlasim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů