Pozorovací (střelecký) dalekohled.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#61 » sob 12. lis 2016, 20:49

:-) asi by to šlo, když akceptuješ riziko, že horká nábojnice by mohla poškodit antireflex na skle. Náhoda je blbec. Kukátko do kapsy za pár stovek je mi bližší. A vypadá to, že tedy 10xněco by mělo na podívání stačit. A kdybych chtěl být stabilizován, tak ten minikukr můžu dát na dvaceticentimetrovej stativek, co mám na kompakt, a postavit si to na stůl na palpostu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#62 » sob 12. lis 2016, 20:54

Pro ty, kteří chtějí koukat na 25 metrů za málo peněz. Za dobrých světelných podmínek na tuto vzdálenost bez problémů i malorážka.
http://www.banggood.com/search/camping- ... scope.html



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#63 » sob 12. lis 2016, 22:24

Rex píše::-) asi by to šlo, když akceptuješ riziko, že horká nábojnice by mohla poškodit antireflex na skle. Náhoda je blbec. Kukátko do kapsy za pár stovek je mi bližší. A vypadá to, že tedy 10xněco by mělo na podívání stačit. A kdybych chtěl být stabilizován, tak ten minikukr můžu dát na dvaceticentimetrovej stativek, co mám na kompakt, a postavit si to na stůl na palpostu.


Asi se ptám moc brzo, ale šel jsi nakonec do něj? Zkušenost? Hledám si něco podobného, mám neznačkový triedřík TASCO 10x25, ale je to na nic, na 25 m na střelnici jen tak tak zaostřím a stejně je ten terč moc veliký, když jdu na čumendu na LOS tak jsem úplně mimo, zaostřím na jeden terč a na další o metr dál zase 10 minut ostřím, přes brýle nevidím skoro nic a pořád je sundávat je vážně opruz....tak uvažuji zainvestovat do něčeho, co máš v odkazu, případně jsem ještě narazil na tohle, láká mě, že by to možná mohlo v nouzi stačit na 50 nebo 100 m malorážky (jasně, pozorovací kanón je lepší, ale kdo to má tahat :( ) , i když s tím malým průměrem čočky asi nebude světelnost nic moc. Má někdo zkušenost s něčím podobným?
http://www.dalekohledy-puskohledy.cz/dalekohled-bresser-zoomar-8-25-x-25-mono-p1755

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#64 » sob 12. lis 2016, 23:07

cmd: nepořídil jsem ještě nic.
V tvém odkazu to nevypadá špatně ale..... zoomy mají obecně horší optické vlastnosti, tenhle má jen základní MC antireflex vrstvy, světelnost bude mizerná, nicméně na 25 m by to mohlo stačit. Ostření není kroužkem na těle dalekohledu ale vytahováním tubusu a to se bude nepohodlně trefovat.
Kdyby se člověk mohl skrz to podívat..... ale nepojedu kvůli tomu do Bíteše.....
Musím připomenout, že to chci na střelnici jen jako improvizaci, primárně potřebuju kapesní monokukr na turistiku, když se chci podívat jestli ten barák přes údolí je hospoda nebo nádraží. Už jsem takový měl (něco jako Tasco) ale skončil tragicky a odebral se do nebe skleněných čoček, tak sháním nástupce, tentokrát bych radši něco trvanlivějšího.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#65 » ned 13. lis 2016, 00:32

Rex: Mají je i jinde, i když o něco dráž. Ale máš pravdu, asi je to jako s výběrem zbraně, malá, na vekou ráži, aby málo kopala a dala se s ní střílet mířenka na 25 m a samozřejmě levná :-) :-), asi zkusím z toho odkazu od marinakuse tohle, http://m.banggood.com/Outdoor-HD-Optica ... 66312.html , i když podle poznámky to nezvětšuje 16x ale 8x. Až budu víc trápit dlouhou malorážku dojde na pořádný tubus, ale na tu hospodu přes údolí, resp. střelnici a LOS to třeba bude stačit. V nejhorším to dostane syn na hraní pod stromeček :-).

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#66 » pon 2. led 2017, 15:56

Tak jsem si pořídil na občasný zkouknutí terče, na 25m, malý monokulár 10x25 Bresser. Mám ho teda víc na turistiku, abych ho mohl tahat v kapse. Na střelnici kupodivu dost v pohodě, na 25m krásně dovidim, díry jsou vidět fajn. Když se opřu ramenem o příčku na palpostu tak to nemám ani roztřesený. Jediný mínus - když už mám na terči 30 záslepek, tak se ty záslepky blejskaj a díry se mezi nima blbě rozeznávají. Ale já potřebuju zkouknout většinou jen prvních deset. Kdybych chtěl čumět na všechny, tak si holt po třiceti dírách vezmu další terč. Používám ho na střelnici jen jako nouzovku, primárně ho spíš tahám na ven ale spokojenost, takhle nějak jsem si to představoval.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#67 » pát 24. úno 2017, 21:36

Sice to ještě pro mně není úplně aktuální, ale naskytla se možnost dovozu z USA za US ceny, tak bych to zrealizoval, protože cenový rozdíl je oproti ČR poměrně značný. Zajímalo by mne, zda má někdo zkušenosti s tímhle modelem, potažmo značkou:

http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -7943.html

A tady US cena:

http://www.opticsplanet.com/celestron-u ... potti.html

Účel použití - abych se nemusel zvedat a chodit při střelbě od 25 do 100 m, někdy v budoucnu možná i více :-)
A někdy by se třeba hodil i na nějaké pozorování zvířat či úplňku.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#68 » sob 25. úno 2017, 00:52

podobnej dalekohled jsem koupil v lidlu za 799,- a na 438m (vzdálenost změřená na mapy.cz) se s tim v pohodě dalo přečíst číslo popisný na baráku



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#69 » sob 25. úno 2017, 08:02

Z Lídlu...jakou to má ohniskovou délku, průměr objektivu, světelnost a zvětšení?

A na jakou vzdálenost s tím jdou vidět zásahy z ráže .223 Remington v černým terči?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#70 » sob 25. úno 2017, 08:54

technický data napíšu v neděli nemam ho ted u sebe.Na střelnici jsem to zatim nezkoušel, protože si časově díky blbý pracovní době nezvládám ani nechat nastřelit Vortex Spitfire 3x na PAR :-/



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#71 » sob 25. úno 2017, 09:15

Ten z Lidlu je tak na 50m. Max 100m když se mu sejdou ideální podmínky. Ovšem třeba na 25m pistoli je za ty prachy v pohodě.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#72 » sob 25. úno 2017, 20:36

Jasně, nicméně já bych se rád vyhnul postupnýmu nakupování různejch dalekohledů podle toho, jak daleko budu střílet :-) Takže preferuju něco, co hravě zvládne 100m a poradí si i do 200m.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#73 » ned 26. úno 2017, 19:09

tak sem našel jen 20-60x60 je stejnýho výrobce, ale vypadá trochu jinak uchycení: http://www.bresser.de/Freizeitoptiken/S ... ektiv.html

EDIT: jestli je někdo z Prahy kdo ho chce vyzkoušet neni problém mu ho půjčit



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#74 » ned 26. úno 2017, 19:21

Tenhle jsem mel pujceny o kolegy z prace. Zkousel jsem ho na kryte strelnici. Terc jsem mel negativni mezinarodni pistolak (bily stred), vzdalenost 100 metru. Strilel jsem z AR-15 .223 rem. a opakovacky .308 win. At jsem se snazil sebevic, tak jsem zasahy ani jedne raze v bilem neprecetl.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#75 » ned 26. úno 2017, 20:12

Jakej, ten Bresser nebo Celestron?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů