Optiky a montáže na AR-15

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#286 » úte 11. led 2022, 10:52

To by pak mělo vydržet 5,5 roku. Dosti dobré!

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#287 » úte 11. led 2022, 10:59

K treti baterii do T2 se kupuje zaroven i nova puska



Redsnake
Příspěvky: 311

Příspěvek#288 » úte 11. led 2022, 11:40

Aimpoint a eotech nemaj pod jednim z kominku nebo nekde slot pro nahradni baterii?
Ma to tak moje lpvo od vortexu a neresim kdy mi dojde baterka…



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#289 » úte 11. led 2022, 12:06

Většina kolimátorů jsou drobky, které nějaké přihrádky na náhradní baterie nemají jak řešit. Na nošení náhradních baterek existuje naštěstí bambilion možností jak přímo na pušce, tak na výstroji.

Výdrž mě zajímá hlavně z pohledu krizové NO situace, nebo uprostřed lekce, kdy se nebudu s kolimátorem na střelnici montovat, a právě EOTechy jsou v komunitě obecně známy výdrží dost bídnou. Hlavně ve srovnání s výše zmíněnými Aimpointy. Ty je možné opravdu nechat na střední intenzitu puštěné v kuse klidně 4 roky, zatímco EOTech se pro jistotu po 4-8 hodinách sám vypne a i tak uvádí max 1000 hodin proti 50 000 u T2...

Každopádně ještě jednou díky za osobní reference, asi EXPS nakonec vyzkouším.
Naposledy upravil(a) getsome dne úte 11. led 2022, 12:08, celkem upraveno 1 x.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#290 » úte 11. led 2022, 12:06

EOtech funguje na CR123. Na tu se tam fakt další místo nenajde. Možná u něčeho, co šlape na CR2032 nebo podobný knoflíky jo. Ale mám s sebou vždycky náhradní baterie na všechno, co ty baterie potřebuje 8-) .
Walt - :lol: :lol: :lol: :thumbup:



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#291 » úte 11. led 2022, 13:19

@getsome: HWS je prostě víc žravej, buď ho chceš a občas měníš baterky nebo ne. Srovnávat s aimpointem je mimo mísu.1000 hod je podle mě cajk, ale někdo na to má jiný názor. Pokud máš něco na NO nebo EDC tak u toho se předpokládá, že se baterie mění průběžně a ne až dojdou. Samozřejmě pokud chceš mít doma pro NO kolmátor neustále zaplý, tak potom je těch 1000 hod málo

CR123 můžu doporučit ty, co branduje SureFire. Před pár lety jsem koupil 10 let starou nerozbalenou svítilnu a ty baterky byly cajk. Ze zvědavosti jsem si je dal do žravé svítilny a vydržely minimálně 2/3 toho co normální baterky (ty 2/3 jsou podhodnocený)



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#292 » úte 11. led 2022, 14:23

EXPS a T2 bych samozřejmě nikdy přímo nesrovnával, to jsem se špatně vyjádřil. Chápu, že jsou to diametrálně odlišné kolimátory. Měl to být jen příklad výrobcem uváděné životnosti a chování. Na ty Surefire mrknu. Zatím jsem koukal na lithiové GP, které uvádí 10 let a teplotní rozsah -40 až +60°C.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#293 » stř 12. led 2022, 15:25

S GP aspoň ve svítilně problém nebyl. Ze zvědavosti jsem otevřel XPSko (ještě jsem baterku neměnil) a je tam Panasonic Lithium



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#294 » pon 11. dub 2022, 23:25

Ahoj, nějaká zkušenost s optikou Firefield RapidStrike 1-6x24 SFP ?
Asi na Vortex se nechytá ale s cenovkou 4,9tis co čekat :)
Údajně vydrží i 338 ráži.
Díky za info



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#295 » pon 11. dub 2022, 23:34

V ramci AR 15 bych se toho nebal. Jestli to mas do 50, max 100m, tak za ty penize ti to sluzbu udela, kor kdyz pujde o strelu na gongy atd...



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#296 » úte 12. dub 2022, 09:30

Potřeboval bych poradit. Chtěl bych dostat kolimátor o kousek výš. 1/2" by pravděpodobně stačilo. Neví náhodou někdo o nějaký pěkný destičce, která by mi mohla pomoct? Nemůžu najít nic, co by se mi líbilo a fungovalo. Chtěl bych pod EOtech něco pořádnýho...Díky všem.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#297 » úte 12. dub 2022, 11:28

To se přidám. Jsem zvědav, kolik se sejde jiných možností krom Unity FAST Riseru...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#298 » úte 12. dub 2022, 12:11

Riser UTG super slim picatinny 0,5 palce, 3 sloty. Ale nevím, kde by ho teď měli skladem:
mívali ho zde:
https://www.armed.cz/utg-sporting-type-high-profile-super-slim-full-size-riser-mount-0-5-high-3-slots/
nebo
https://www.alfatactical.cz/utg-riser-utg-low-profile-picatinny-05-palce-3-sloty.html

Ale nevím, jestli by ti trojslotový stačil. Nicméně UTG dělá i delší až po tuším 13 slotový:
https://alliancze.cz/produkt/montaz-utg-super-slim-picatinny-riser-mount-0-5-height-13-slots-mt-rsx5l/



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#299 » úte 12. dub 2022, 14:10

Jo,tenhle mě taky napadl. Krom toho rychloupínacího od Vortexu https://www.mujnuz.cz/pro-strelce/zamer ... d-dot.html je jedinej, kterej i nějak vypadá. Na tu délku se budu muset podívat a zjistit, jestli bude muset výš i zvětšovák...



Cita
Příspěvky: 41

Příspěvek#300 » čtv 5. kvě 2022, 14:16

Ahoj, vybírám svoji první optiku na ar15 ve velikosti 11,5", jelikož budu nejvíce střílet 0-100m, tak mi z toho vychází nějaký kolimátor. Jenže bych si někdy rád střelil i něco přesnějšího, tedy ne jen vědět, že jsem trefil, ale i nějaký pěkný soustřel, ale zase se tu bavíme o 100m, když by bylo dobře, tak max o něco více. Neplánuju chodit snipeřit, ta zbraň na to ani není určená.

Když jsem probíral pro a proti, všeho, co se dá vymyslet za optiky a sestavy, tak mě vyšel nejlépe kolim s magnifirem, proto jsem byl docela překvapený, když tady většina lidí tuhle sestavu bere za překonanou pomocí lvpo. Vždyť na krátkou vzdálenost je lvpo daleko horší než kolim a sestava kolim a magnifire mě vychází i lehčí než lvpo. Chápu, že je tam více optických ploch, ale jaké jsou další nevýhody....případně výhody lvpo?

Samozřejmě, pokud neplánuju střílet nějakou mířenku, se tu také nabízí koupit nějakou prismu s 2x nebo 3x zoomem, což by se mohlo jevit jako nějaký univerzál na krátkou i delší vzdálenost, ale nejsem si jistý, zda už potom není lepší práve lvpo, protože už se do té prismy stejně nedá koukat jak do kolimu, přece jenom už je to krátký tubus, takže tam úplně výhodu nevidím, ale možná mi něco uniká, přes lvpo jsme nikdy nestřílel, jen přes prismu 2x.

Nemám soutěžní ambice, spíše projít nějaké kurzy.

Je mě jasné, že nejlepsí je to někde zkusit, ale nevím, kde budu shánět lidi s různými optikami, kteří mě nechají vystřelit a stejně z toho jako laik asi moc nepoznám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů