K čemu je pádlo?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1 » čtv 25. lis 2010, 09:14

Vznesu poněkud hloupý dotaz: Jak se liší pouzdro s pádlem a bez něj? Tj. k jakému účelu to tam je a k jakému účelu obecně je pouzdro s pádlem?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#2 » čtv 25. lis 2010, 09:21

základní rozdíl - pouzdro s pádlem dáš bez problémů i na kalhoty bez opasku. tedy dáš tam i to s klipy, ale je větší riziko, že ti vyjede. s padlem lépe sedí na místě, neposunuje se, což mi klipové na opasku dělá. padlo je vytvarované na tělo, doléhá větší plochou. takže lépe sedí a méně tlačí proti klipům, pokud je máš jen za okrajem kalhot.
kydexové mám s padlem, kožené s klipy. je možné, že plastové s klipy sedí trochu jinak.
ale v zásadě bych řekl, že záleží spíše na vlastním pocitu, zásadní rozdíl bych neviděl. každému může vyhovovat jiné. určitě bude záležet i na výrobci a použitých klipech.



icks
Příspěvky: 30

Příspěvek#3 » čtv 25. lis 2010, 14:35

Další dobrá věc. Když v létě nemáš triko, či košili zakasanou do kalhot a pádlo se ti pěkně přicucne na kůži, můžeš mít dvoukilový železo a ,,ani o něm nevíš,,. Průvlekový pouzdra ti stahujou pásek ke kolenům :geek:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#4 » čtv 25. lis 2010, 16:23

no vidíš, na průvlekové jsem zapomněl (protže ho nenosím ;) ). tam si bez opasku ani neškrtneš.
jinak dobrý opasek je celkem důležitá záležitost u všech pouzder (i když ne všude nutná), pokud máš těžší pistoli. když mám G19 s plným zásobníkem s plátěným opaskem nebo opaskem z měkčí kůže, je komfort nošení podstatně horší, než když mám pevný opasek.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#5 » pát 26. lis 2010, 13:13

Díky za vysvětlení. U mě to teda bude o pocitu z toho kterého způsobu nošení, protože nosím téměř výhradně pevný široký pásek, který udrží skoro všechno.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pát 26. lis 2010, 13:57

icks píše:...pádlo se ti pěkně přicucne na kůži,...


Jeden z důvodů proč pádlo nenosit, Brrrrrr :x

Uživatelský avatar
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 26. lis 2010, 15:22

Tam kde je pádlo mívám trencle :-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#8 » pon 29. lis 2010, 13:47

No když jsem to viděl na fotkách, tak to trencle přečuhovalo. Ledaže bys je nosil zaříznutý až k bradě :D

Uživatelský avatar
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 29. lis 2010, 15:24

tam mám triko nebo underwear



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#10 » pon 29. lis 2010, 16:45

Neztrácí to pak efekt? protože se to s tím trikem nebo spodním prádlem může klouzat po těle, ne?

Uživatelský avatar
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pon 29. lis 2010, 19:53

drzi mi to pasek, tak v pohode

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#12 » pon 29. lis 2010, 21:03

Kdysi jsem si neuměl představit, že bych nosil pouzdro s pádlem. Používal jsem kožená pouzdra s opaskovým průvlekem. Pak mi jednoho dne ruplo v bedně a koupil jsem pouzdro Blade-Tech s pádlem a přikoupil jsem i průvlek na pásek (dá se to tam jednoduše vyměnit). Po prvním dni zkušenosti s pádlem bych už neměnil, ten průvlek na opasek jsem tam neměl ani jednou namontovaný. Je to až nečekaně pohodlné, když potřebuji pouzdro sundat nemusím rozepínat pásek a zpětně zase složitě pouzdro instalovat. Prostě pádlo je super, doporučuji 8-)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » úte 30. lis 2010, 00:53

Osobně tedy nosím pádlo vně kalhot, právě po nepříjemných zkušenostech s komfortností nošení pádla uvnitř. Váhu to rozloží stále příjemně, ale kůže se pod tím tolik nepotí.
U G19 to ale zvětšuje viditelnost pouzdra, protože pádlo je delší než pouzdro samotné.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#14 » úte 30. lis 2010, 13:41

Já si pořád nějak nedovedu představit, jak se to dá nosit, aby to bylo pohodlné v zimě v létě, v sedě vstoje atd... Budu muset sám někdy zkusit...

Uživatelský avatar
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 30. lis 2010, 14:07

nejpohodlnejsi pouzdra co jsem mel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů