Vhodné pouzdro pro 1911



Negan
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » sob 14. říj 2023, 16:00

Rád bych si pořídil vhodné pouzdro pro moji 1911. Není to nic z těch dražších kousků, a je to má zatím první zbraň (Taurus 1911 9mm). Na každodenní nošení to nemám, jen chození na střelnici. Později bych uvažoval třeba o nějaké soutěži jako IPCS nebo Losík. Pročetl jsem různá fóra, díval na různé prodejce a vůbec nevím co by bylo ideální. Popřípadě si udělat pouzdro na míru třeba od OneGear nebo RH holsters apod?. Jistě se tu najde někdo, kdo má dozajista nějaké zkušenosti, rady atd. Předem děkuji za Vaše názory a ochotu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#2 » sob 14. říj 2023, 16:42

Levně a dobře:
Protože na střelnici závody samosvornost, nošení celý den skrytě není potřeba, něco z AliEx­pres­su plast nebo kydex. Já koupil plast před časem na tyhle účely tuším 400 Kč a stačí to. Beztak používám minimálně.

Plná funkce nejvyšší uživatelský komfort vyšší cena pro časté použití: ongear na míru Kydex s odmimatelnym popruhem na stehno (odhad 1500 Kč a výše)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#3 » sob 14. říj 2023, 19:10

Negan: Zkoušel jsem nylon (pevné co drží tvar na mole vazbu), kožené na míru s palcovou pojistkou (KM Saddlery) a hybryd Alien Gear Cloak Belt Holster. Pokud neřešíš povrchovku kup kydex, vyhneš se těm omylům do kterých jsem šel já. :-)
Ve státech se dělá i kydex s jemnou jelenicí uvnitř, aby to bylo šetrné k povrchovce (mluvil jsem s člověkem, co to má a opravdu to prý dlouhodobě funguje), ale tady to nejde sehnat a nikdo to není ochotný udělat.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#4 » sob 14. říj 2023, 19:23

Muzes pls linknout tu ameriku s jelenici? Sice uz mam kydex, ale ten budu muset komplet predelat tak aspon se podivam jak velkou chybu jsem udelal :). Nicmene muzu potvrdit, ze povrchovka dostava silene zabrat v kydexu. Zalezi co mas konkretne za zbran. Asi se s tim da zit. Aspon to ziskava takovy ten vzhled pouzivani a ne jenom, ze to lezi v trezoru.

@Negan : Koncem tydne snad budu mit poreseno, tak to tady nasdilim. Ale ja zatim mam snahu jit cestou IWB a sidecaru takze to mozna nebude uplne to co si predstavujes.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#5 » sob 14. říj 2023, 19:35

koudak: Já se na to na konec vykašlal a novou 1911 už nosím na střelnici v přepravním pouzdru v batohu (mám Bul 1911 Trophy). :-) Myslím, že to bylo tohle: https://www.giholsters.com/category-s/342.htm



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#6 » sob 14. říj 2023, 20:15

Jestli chceš na nějaké závody, tak si napřed přečti pravidla, ať se pak nedivíš, že jim třeba pouzdro nevyhoví.

Na velkou pistoli (Zeku) jsem si nechal udělat štelovatelnou skořepinu od Ondry Horského s potřebnými otvory, abych mohl našroubovat libovolnou montáž (z Číny za pakatel) . Není to nejlevnější, ale je to dobře použitelné.

Takže zkus považovat i tímto směrem.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#7 » sob 14. říj 2023, 20:44

Sedmej píše:koudak: Já se na to na konec vykašlal a novou 1911 už nosím na střelnici v přepravním pouzdru v batohu (mám Bul 1911 Trophy). :-) Myslím, že to bylo tohle: https://www.giholsters.com/category-s/342.htm

Bul 2011 s tim, ze to mam na LOS (nebo i dalsi) tak to noseni v batohu je sice myslenka, ale ve vysledku asi k nicemu protoze to stejne bude trpet tasenim "bezne" (nosit to sice bezne neplanuju, ale vime jak to chodi). K tomu treninky a vicemene nejakou povrchovku resit asi nema smysl.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#8 » sob 14. říj 2023, 21:18

koudak: ne to je jasný, jak to máš i na nějaké soutěže, pouzdru u pasu se nevyhneš. Já to mám opravdu jen na střelnici, tak mě zase přijde škoda jen k vůli přepravě z domova na střelnici ničit povrchovku. Vozím to v tomhele: https://www.armed.cz/double-pistol-wall ... ura-black/ v batohu. Navíc se mě tam vejde i druhá zbraň, když někdy beru dvě.



Negan
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » sob 14. říj 2023, 22:08

Uvažuji ještě o stehenim pouzdru na zkoušku za pár kaček z alliexpresu...

https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 06950719_6

Pokud to nebude ono, tak mě to tolik mrzet nebude... O kydexu jsem přemýšlel, ale záleží jaké bude, jestli se sweatguardem, nebo poloviční nebo bez.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#10 » sob 14. říj 2023, 23:36

S timhle ale nemuzes ani na LOS(ik), ani na IPSC (tady to neplati pokud jsi clen ozbrojenych slozek).



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#11 » ned 15. říj 2023, 04:49

To už si radši kup obyčejnou opaskovou hadrovou dastu. Vyjde tě na stejné peníze, bude pohodlná, univerzálně použitelná a budeš si ji moci vyzkoušet při koupi. Značka ideál to není, ale sloužit bude skvěle.

Až budeš vědět, co opravdu chceš, proč a nač, nech si udělat kydexové pouzdro podle svého zadání v Ongearu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#12 » ned 15. říj 2023, 08:23

Negan: Obyč látkové Dastě se určitě vyhni, to není dobrá rada. Ta pistole je těžká, bude to v té látce držet špatně, neudrží ti to pistoli u těla, pokud to dáš jako vnitřní, tak se ti bude blbě tasit, natož dávat pistoli zpátky do pouzdra. Pokud chceš na zkoužku něco levnějšího, tak jak se tu už psalo, kup nějaký plast nebo se dá koupit i větší univerzální pouzdro z nylonu, které je pevné a drží tvar. Jen to je prostě na skryté nošení velké.



Negan
Příspěvky: 5

Příspěvek#13 » ned 15. říj 2023, 10:09

VII: máš pravdu, obecně 1911 5" jsou těžší a i kdybych přemýšlel že bych to nosil skrytě, tak to ani mezi tělo a třeba riflema nenarvu...a když už ano, tak tě to bude omezovat nebo v horším případě to půjde poznat. Proto nad tím ani neuvažuji a proto píšu čistě na střelnici. Ono při výměně terčů, nebo lepení apod. je asi blbé nechávat pistoli jen tak položenou na stolku, když ji máš mít u sebe nebo na ni aspoň vidět. A do kapsy nebo mikiny to nebudu rvát jak idiot. Na převoz mám normál orig.kufřík.

Takže plný sweatguard vylučuji a zbývá jedině poloviční, nebo bez. Asi bude lepší si to vyzkoušet na prodejně co a jak a podle pohodlí se rozhodnout...



koudak: jako chápu tě, na IPCS, LOS atd tě s tím nepustí, ale na střelnici kde o nic nejde a potřebuješ ji mít u sebe atd to snad nevadí. Je to za pár kaček jak jsem psal.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#14 » ned 15. říj 2023, 10:55

Při výměně terčů se zbraň nechává na stole stavu. Cíl je, aby bylo zjevně vidět, že u zbraně nikdo není a že s ní není a nebude manipulovano, když jsou lidi v prostoru terčů. Zbraň v pouzdře to řeší taky, ale proč si komplikovat život a bezpečnost je méně zjevná.

Na závodech ano zbraň v pouzdře při přesunu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#15 » ned 15. říj 2023, 12:24

Dastě se vyhni, místo toho si kup nylon... A dasta je z čeho? Doufám, že ne z nylonu. Dastu jsem zmínil jako u nás široce dostupného zástupce hadráků a jako nejdůležitější věc jsem uvedl vyzkoušení. Těsné vnější pouzdro bude na opasku u těla držet dobře. Vyraž po obchodech a zkoušej.
Tady to vypadá, jako by nikdo nepamatoval doby před kydexem.
Dneska je kydex asi nejlepší, ale chce to vědět předem, jak má vypadat a k čemu přesně sloužit.
Vnitřní pouzdro zjevně nepotřebuješ.
Na to, co píšeš, bych si koupil vnějšího nylonového hadráka. A jestli je dasta z nylonu, proč ne. Sám jsem roky nosil pětasedmu jak na opasku tak v podpaží, obojí nylon od dasty a právě to opaskové pouzdro bylo nejpohodlnější že všech pouzder na všechny pistole, které jsem kdy nosil.
Jo, je to víc než dvacet let zpátky. Mám ho pořád a nemám důvod měnit. I když už dávno nosím něco jiného.
Hlavně si to vyzkoušej a rozhodni se podle sebe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: anton83, TomVelik a 2 hosti