Pouzdra pro skryté nošení na léto

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » sob 1. čer 2013, 12:13

Nosím to cca 2 cm nad opaskem kalhot. S tím nátělníkem je to lepší přeci jen to je gumový opasek a ten nátělník saje pot lépe, zbraň je také chráněna od potu tím nátělníkem. Ještě jsem zapomněl na jednu výhodu když člověk musí na velkou na záchod a má zbraň na normálním opasku tak se musí sundat i z kalhotama , ale takhle mám zbraň pořád v pohodě na těle a nemusím se bát jestli někde vypadne z pouzdra atd.



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » stř 6. lis 2013, 15:33

Ahoj,
máte někdo nějakou zkušenost s touto DASTOU? http://www.armytactical.cz/pouzdra-a-ku ... dasta-787/

Uživatelský avatar
amoníci
Příspěvky: 45

Příspěvek#33 » stř 6. lis 2013, 20:22

Mám něco podobného od Falca a jsem vrcholně spokojen. Od Falca mi to připadá vymakanější. Více na www.falcoholsters.cz

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#34 » stř 6. lis 2013, 22:41

BB píše:Ahoj,
máte někdo nějakou zkušenost s touto DASTOU? http://www.armytactical.cz/pouzdra-a-ku ... dasta-787/

Ahoj, já osobně ji mám a denně ji nosím a to všude, včetně obchodů, kde si zkouším i oblečemí. Asi 3/4 hodiny jsem tady popisoval své praktické zkušenosti a to jak pozitivní, tak i negativní, které píšu z mobilu přes wifinu a když jsem to chtěl odeslat, tak to chtělo opětovné přihlášení. Samozřejmě se tím pádem můj příspěvěk neuložil, takže ti tyto zkušenosti popíšu, až se dostanu ke svému starému PC.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#35 » čtv 7. lis 2013, 23:22

Takže druhý pokus ( :D ):
Zbrojní etuje svislá DASTA 787 - moje zkušenosti.
Tuto etuji jsem si zakoupil původně proto, že jsem si chtěl při rodinných návštěvách odkládat zbraň mimo pouzdro z opasku (neboť považuji víceméně za nevhodné sedět u rodinného obědu s pistolí u pasu, ikdyž rodina ví, že nosím a nemá s tím nikdo problém) a taky proto, že jsem si chtěl pořídit nějakou tu kvalitní brašničku přes rameno, ve které bych nosil drobnosti místo v kapsách u kalhot. Vybral jsem si tedy tuto etuji. Rozhodoval jsem se mezi ní a tou od Falka (http://www.zbraneliberec.cz/obchod/pouz ... jni-etuje-) - ilustrativní. Nakonec rozhodly dva faktory: finanční a velikostní. Od Falka je Dasta o cca 1000,-Kč levnější, ale vleze se do něj znatelně méně věcí. Také rozepínání zipu má u Dasty menší dráhu, spíše jen k jedné straně. Dasta je dle mého subjektivního názoru spíše pro praváka. Ale to by musel posoudit levák, zda by mu to taky vyhovovalo (brr, to je slovo :D ). Já osobně jsem zas nechtěl nic velkého, co by mi tolik odstávalo od těla. Tu Dastu nosím i teď, když je chladno. Mám v ní pistoli (byla primárně určena pro Makarova, ale není problém v ní nosit i CZ 75 B nebo Berettu 71 :D ), která je v hlavní kapse (nejblíže k tělu), ve které je suchým zipem (a dost pevně) uchyceno plstěné (?) pouzdro. U pouzdra lze díky suchému zipu korigovat sklon, ale mě vyhovuje to "tovární nastavení". Druhá, prostřední kapsa je ideální na větší "chytrý" dotykový telefon. Já v něm nosím svůj "pětipalec" :P Třetí kapsička je menší, ideální na nošení dokladů jako ZP, Pr. Zbraně, OP, ŘP atd. Všechny kapsy jsou uzavíratelné zipem. Dle mého názoru je dobré tuto etuji nosit pod oděvem, který zmenšuje šanci kapsářům rozepnout zip a zmocnit se tak nošených věcí.
Co se týče zipu "velké" kapsy, ve které je nošena zbraň, tak ta je uzavíratelná dvěma protijedoucími jezdci zipu, přičemž v jednom z rohů (při pohledu na ležící etuji je to v levém rohu) je z vnitřní strany přišito "trhací poutko", které usnadňuje rychlé otevření kapsy se zbraní. Toto poutko lze samozřejmě i schovat.
Byť je brašna asi určena spíše pro letní období, já ji nosím i teď. Nosím ji přes rameno, ale vzhledem k váze (celoocelová zbraň, telefon, doklady a ještě nějaké ty drobnosti), když se skloním abych si třeba zavázal boty, většinou mi spadne dopředu a zavazí. Proto jsem zvolil variantu nošení na opasku, což tato etuje od Dasty umožňuje. Řemen přes rameno používám dál, ale plní spíše estetickou než praktickou funkci. V tomto chladnějším období to tedy znamená triko do kalhot a pak svetr i bunda přes etuji. Protože však rád a často fotím mobilem a používám ho mimo jiné také jako poznámkový blok, vytahuji mobil z etuje celkem často. Abych měl k němu lepší přístup, vyhrnu si svetr nad etuji a kryju ji jen bundou. Také je možnost řemen oddělat úplně, nebo jej nosit kolem pasu. Občas toho využívám a nosím jej kolem pasu a vypadá to podle mne trochu divně , když už kolem pasu jeden řemen mám :D
Mimochodem jsem několik dní nosil v kapse se zbraní nosil i teleskop a dnes jsem z kapsy dokonce zase vyndal baterku, kterou jsem si nesl domů a až po několika dnech si na ni vzpomněl. A nebyl žádný problém :D
Také jsem zkoušel s touto etují i závod LOSu a můj názor je ten, že je jen o něco málo pomalejší než opaskové pouzdro, ale to je dáno nutností rozepnout zip. Jinak jsem v tom nějak závažný problém neviděl. Mimochodem jsem náhradní zásobník od Makarova zasunul do poutek, které jsou z venku na jednom boku a doposud si toho snad nikdo nevšiml :D Prozrazuje ho jen první náboj, který "trčí" ze zásobníku. Jinak je celkem nenápadný :D
Hodlám tuto etuji nosit (testovat) i v zimě, tak uvidíme. Koupil jsem ji ke kkonci léta nebo začátkem podzimu, takže ještě neprošla všemi ročními obdobími :D



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » pát 8. lis 2013, 07:52

Ahoj
Super díky. Z obchodu volali, že už je skladem, takže dnes pro ní jdu:)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#37 » sob 23. lis 2013, 18:18

Tak co, jaká je spokojenost ? Co uživatelské zkušenosti ?



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » pon 25. lis 2013, 08:12

Ahoj,
Vše podstatné už jsi řekl, ale několik málo vlastních postřehů a informací pro ostatní

Pouzdro mám 14 dní a nenosím denně.
Mám v něm CZ75 a je tam dost na těsno. Větší pistole SP-01 se tam určitě nevleze. Musel jsem lehce pozměnit úhel vloženého „plstěného“ pouzdra abych vůbec zapnul zip. Změna úhlu byl pěknej vošouch, nicméně to jen dokazuje, že je tam to vložené pouzdro přes ten sucháč fixováno na 100%.
Tak, jak to nyní mám se mi vejde pod suchej zip i náhradní zásobník a vůbec nepřekáží rychlému vytažení.
Vyhovuje mi, že oproti opaskovému pouzdru jsem mohl etuji spustit o kus níž a vytažení je pohodlnější (pistole proklatě nízko). V případě soutěže bych ji ještě zafixoval k noze – na druhé straně je na to příprava, pásek na nohu nebyl součástí.
Do přední kapsy se mi vejdou 2 krabičky nábojů. To je sice super, ale pak to a) výrazně ztěžkne a už je to nepohodlné a i případné rychlé otevření za pomoci trhacího poutka je lehce problematické, neb přední strana je v tu chvíli neohebná. Když jdu na střelnici jeto pohoda a na nošení tam dalších 100nábojů asi běžně nosit nebudu :)
Díky Georg za původní doporučení a vyčerpávající přesný popis. Jsem absolutně spokojen.
Jo a ještě cena – 680,- na krámě Detexu v ČB
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#39 » pon 25. lis 2013, 08:51

Nosil jsem v této Dastě CZ 75 a dvakrát se mi stalo, že se mi během nošení uvolnil z pistole zásobník. V jiném pouzdře se mi to nikdy nestalo. Zřejmě je to způsobeno tím, že zesílený okraj vnitřního pouzdra dosedá přesně na vypuštění tlačítko.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#40 » pon 25. lis 2013, 09:04

To jsem rád, že mé zkušenosti byly někomu ku pomoci :D Nicméně je fakt, že jelikož vlastním i CZ 75, v obchodě jsem tu etuji pro CZ 75 také vyzkoušel vložením plynovky ve velikosti 1:1. Vlezla tam a to mi stačilo. Jak jsem psal výše, primárně tu etuji mám na Makarova. Co se týče té váhy, tak ta bude samozřejmě stejná, ať už tu zbraň s náboji vložíš do této etuje nebo třeba do igelitky :D Jde jen o to, že v té etuji se bude nosit bezesporu lépe :D
Nicméně přidám ještě jeden postřeh. A to ten, že je lepší ten pásek přes rameno při běžném "venkovním" nošení ponechat i při nošení na opasku. Je jedno, jestli bude ten řemen přes rameno, nebo kolem pasu. Podle mne se lépe (pohodlněji a rychleji) otvírá ta kapsa se zbraní přes trhací poutko, než bez toho řemene.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#41 » pon 25. lis 2013, 12:11

Georg píše:Rozhodoval jsem se mezi ní a tou od Falka (http://www.zbraneliberec.cz/obchod/pouz ... jni-etuje-) - ilustrativní. Nakonec rozhodly dva faktory: finanční a velikostní. Od Falka je Dasta o cca 1000,-Kč levnější, ale vleze se do něj znatelně méně věcí.

A já tenkrát zase rozhodl pro Falca ;o) Mám jej už třetí rok a nosím ho denně. Za ty roky co funguju ledvinkama a etujema vím, že investice do lepšího a kvalitnějšího zpracování stojí za to. Lámaly se mi plastové součásti, zipy se po letech vykolejil, nitě páraly, ... Falco zatím drží bez závad.

Co se velikosti týče, nejprve se mi Falco zdál příliž velký, ale dnes bych o jednu kapsu více uvítal.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#42 » pon 25. lis 2013, 16:43

No a to právě zas já chtěl spíš něco menšího a civilnějšího (něco co na sebe neupoutá hned pozornost a je považováno za běžnou ledvinku)
Jediný plast na Dastě je jen posunovací spona na řemenu a zip. Mám ji (tu etuji) zatím jen pár měsíců a kromě ošoupané barvy na sponách a kovových kroužcích (z černé na šedou) jsem nenašel negativum.
Co se ještě týče té velikosti, tak razím heslo, že čím větší, tím víc věcí se do ní vleze, ale tím pádem je také o to těžší (hmotnostně). Mě bohatě stačí ta malá celokovová pistolka s náhradním zásobníkem a dalš drobnosti :D
Tímto jsem samozřejmě nechtěl nijak Falco jakkoliv poškodit či pomluvit. Je možné, že si ho někdy v budoucnu možná taky pořídím, ale v dohledné době to nebude. Zatím mi Dasta bohatě stačí.
Mimo jiné jsem s ní dnes absolvoval i periodickou lékařskou prohlídku u firemního lékaře a ikdyž si ji jak sestra tak doktor museli všimnout, nikdo se na nic ani nezeptal ani se nepodivil či nezmínil, cože to mám u pasu. Totéž proběhlo i u mé obvoďačky.
Asi nejhorší situace je to na WC, gdyž si sundavám v rychlosti kalhoty. To pak musím dávat pozor, aby mi etuje svou vahou naflákla na zem a já si třeba nepoškodil mobil. O zbraň takový strach nemám. To by spíš přišla k úhoně kachlička :D

Uživatelský avatar
amoníci
Příspěvky: 45

Příspěvek#43 » pát 27. pro 2013, 19:34

Při pohledu na fotografie bych měl jeden osobní poznatek - nosil jsem kdysi něco podobného od Dasty také s pistolí takhle nadoraz k zipu a několikrát se mi stalo, že se při tasení zip zaseknul o zbraň a na jedno trhnutí jsem brašnu neotevřel. Stačilo trochu pokroucení či pootočení (nikdy jsem nepřišel na žádné pravidlo) a bylo zle. V klidu, když jsem si dal pozor, tak se mi to nestalo.
Proto bych osobně varoval mít zbraň "natěsno" k zipu, jak BB píše. V stresu či rychlosti pak člověk udělá pohyb trochu jinak a může být zle.
Ale to jen osobní zkušenost - nic proti brašně atp., nosím podobnou, ale radši už větší ;)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#44 » pát 27. pro 2013, 20:55

Myslím, že brašnička je rozhodně dobrý pomocník, mám od Dasty několik pouzder i ledvinku, kterou jsem na CZ 75 B používal dost hodně a určitě se osvědčila. V dnešní době nosím podobnou, neznačkovou a o hodně levnější brašnu se zipem, naprosto civilní a vyhovuje taky, zejména k vůli vzhledu. V parném létě jsem nosil na holém těle kožený podpažák, na to vytahané triko a při mojí robustní postavě nebylo nic vidět. ale to bylo s pistolkou CZ 45, kterou již nemám. Dnes nosím stejně jako George Makarova a spokojenost.
Z toho plyne, že pouzder na zbraně není nikdy dost a mám jich za desítky let fakt hodně a každé se hodilo, nebo hodí při různé příležitosti.
V poslední době mně vyhovuje brašnička přes rameno nejvíce, nepadají mně kalhoty pod vahou zbraně z mého pupku.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#45 » pát 27. pro 2013, 21:20

Nosím kraťasy s páskem, nemám s nošením problém. Není lepší změnit šatník?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů