Kydex pouzdra_obecně



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#46 » čtv 1. zář 2016, 11:01

Ocel závěru to nebrousí? :-D Neměl by někdo fotku zbraně nošené léta v kydexu?



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#47 » čtv 1. zář 2016, 11:52

Měl bych stejné přání jako tifik. Ten Shadow by mě zajímal.
Auto považuji za více spotřební a mají tam roli i vnější vlivy, zatímco pistolka je takový šperk s více funkcemi :-D
Existuje nějaká alternativa, kdy by pouzdro drželo tvar, dostatečně pevně zbraň, ale zároveň bylo v kontaktu s ní něco měkkého? Nějaká vystelka do kydexoveho obalu :)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#48 » čtv 1. zář 2016, 12:28

Půl roku denního nošení v Šakalovi + několik návštěv střelnice a spousta tasení z RH. Pokud vám vadí poškrábání, tak si zbraň raději naolejujte a zamkněte do trezoru ať se moc nezašpiní a neochodí... :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#49 » čtv 1. zář 2016, 18:37

Tak to jsem asi trochu divný, když nepovažuji auto za 300 - 400 tisíc za spotřební věc, oproti pistoli za 20k. Jinak abych nebyl OT, přidávám fotku svého 1,5 roku starého Shadowu používaného v kydexu RHH, v takovém stavu je to už cca půl roku a nezhoršuje se to. Jinak na zbraň nepůsobí vnější vlivy? Nebo ji používáte jen ve sterilním prostředí. Těch pár oděrek mi za přidanou hodnotu kydexu určitě stojí.

P. S. Omlouvám se za kvalitu fotky, je pouze z kalkulačky.

WP_20160901_001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#50 » čtv 1. zář 2016, 20:11

Měl jsem tedy horší představu, tady to vypadá na rozky a pár tecek. Myslel jsem, ze to bude jak od smirku.

Jinak samozřejmě s autem nechytat za slovo. U auta cena klesá cena sama velmi rapidně i když je v dobrém stavu. Vnější vlivy od písku až různými ťukancy na parkovišti od dalších jezdců konče. Ale dále bych to nerozvijel.

Moje SP je 9 let staré bez jediné tečky a rád bych při tom zůstal. Jde mi však i o spolehlivost, proto jsem se ptal, zda-li neexistuje něco pevného, přitom však uvnitř neagresivniho.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#51 » čtv 1. zář 2016, 23:30

Jde o to, že kydex olešští povrchovku na pár místech, kde se zbraň dotýká. Časem ti nějaké oleštění hran podle mě udělají všechna pouzdra. Jak kydex, tak i látka nebo kůže, jen každému to bude trvat jinou dobu.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#52 » pát 2. zář 2016, 05:35

IMAG1235new.jpg

Glock 43, od dubna nošen ve vnitřním kydexu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Durden
Příspěvky: 6

Příspěvek#53 » pát 2. zář 2016, 09:59

Ahoj mám dotaz - plánuju si pořídit IWB hybrid - kůže/kydex a dotaz směřuje na lidi, kteří již mají a nosí. V autě nosíte v pouzdře nebo zbraň vyndáte z pouzdra? A pokud vyndáte - nehrozí prasknutí kydexu, když bude pouzdro prázdné?
Nosím teď v IWB od Falca a ve většině případů mám Glocka v pouzdře - nepřekáží mi. A kdybych ho vyndal, tak látkovému pouzdru to neuškodí.

Díky za zkušenosti

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 66

Příspěvek#54 » sob 8. říj 2016, 20:49

Zdravim, pokousel se nekdo vyrobit pouzdro sam doma? Pripadne jde kydex nahradit jinym materialem co ma podobne vlastnosti?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » ned 9. říj 2016, 00:16

Jo, pár kydexových jsem vyrobil, návodů je plný internet. Můžeš zkusit PVC, upéct jde podobně, ale je křehké a asi moc bych mu nevěřil, možná tak na vnitřní.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 66

Příspěvek#56 » ned 9. říj 2016, 07:24

Navodu jsou plna fora, ale nenasel jsem zadne ve kterem by nekdo experimentoval s jinymi materialy.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#57 » pát 13. led 2017, 15:22

Má někdo zkušenost s kydexovým pouzdrem a revolverem? Pokukuju po pouzdru od Falca, jinak jsem žádného výrobce, který by udělal kydex na SW K rám nenašel. Váhám kydex/kůže a kydex asi vede. Díky!

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » pát 13. led 2017, 17:25

Pouzdro se lisuje přímo na zbraň, buď na ostrou nebo na kopyto. Pokud výrobce nemá ani jedno, pak je třetí možnost, že si pistolku osobně dovezeš - takže budeš hledat spíš podle lokality, kam jsi ochotný docestovat.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#59 » pát 13. led 2017, 17:42

Jojo to vím. Právě jediný Falco má v nabídce vyrobit SW K rám.

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#60 » pát 13. led 2017, 18:33

Kdo chce trochu úchylárnu, RH mají nové barvy - kryptek neptune, typhon..
1.jpg
3.jpg
4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů