Nová pouzdra Dasta DLS

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#1 » úte 28. dub 2015, 22:32

Nebyl už někdo v Praze v prodejně police-shopu okouknout nová pouzdra od Dasty, typ DLS? Celkem se mi líbí, chtěl bych ho jako univerzální pouzdro pro LOS/IPSC/amatérské KVZ a samozřejmě tak na střelnici. Ne na skryté nošení, bude pro CZ Shadow.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#2 » sob 26. pro 2015, 21:30

Ahoj, mate někdo nějakou zkušenost?
Díky předem.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2538

Příspěvek#3 » ned 27. pro 2015, 08:14

Ahojky, v police-shopu sem si byl v utery pro fobusacky pouzdro, opasek a drzak zasobniku na p99, ale na tu Dastu sem nevzpomel. :(



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 27. pro 2015, 11:41

Ten textilní povrch se mi moc nelíbí. Jako nový pěkný ale až se trochu při ostřejším provozu zašmudlá a rozcuchá, nebude moc hezký. Používám dlouhodobě do Dasty něco takového:
např tady: http://www.police-shop.cz/pouzdro-dasta ... --cz-75-dc
- i když to navenek nevypadá tak elegantně, není na tom vidět opotřebení. Navíc se to dá rozšroubovat a poupravit. Mám už to cca 7 let. Přímo sportovní typ (ipsc atd.) to ovšem není.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 27. pro 2015, 12:41

To na úrovni lučíku je pojistka?

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#6 » ned 27. pro 2015, 13:37

U Dasty 750 je lučíková pojistka, u nových pouzder DLS tato pojistka není. Zatím jsem se bohužel také k žádnému nedostal



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#7 » ned 27. pro 2015, 18:37

Nezlobte se, ale pouzdra Dasta považuji za příšerná a pojistky na střelecký ukazovak doslova nebezpečná. Po zmáčknutí ukazovákové pojistky se lehce prst smekne na spoušť se všemi očekávanými následky. Důkazem je i manuál firmy Dasta, nedoporučujíci nosit v pouzdře zbraň s nábojem v nábojové komoře, což mi v jednadvacátém století příjde směšné a venkoncem i pravidla LOS, zakazující startovat s nábojem v komoře s pouzdry s ukazovákovou pojistkou. U pouzder pro vnější nošení považuji za lepší palcovou kolébkovou pojistku a skrytá pouzdra jsou idealně samosvorná.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#8 » ned 27. pro 2015, 18:41

Ale pouzdra DLS tuto pojistku nemají. Zbraň se z nich uvolňuje pouze trhnutím, místo pojistného trnu, který zbraň odjišťuje zmáčknutím pojistky mají pouze oblou západku, která by se měla uvolnit právě tahem zbraně. Ovšem je vidět, že o ně moc zájem není. Sám také používám samosvorná kydexová pouzdra, ale zajímala mě tato nová varianta pro sportovní použití.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 28. pro 2015, 20:34

Samozřejmě jsem měl na mysli předpokládané specifické sportovní použití. Na běžné nošení mám jiné podstatně menší pouzdro pro celkem malou zbraň, bez zbytečných serepetiček. Pouzdra typu DLS nebo PHDLB si ani pro civilní celoroční skryté nošení nedokážu pro jejich tvar a velikost představit, o pojistce nemluvě. Dastu PHDLB jsem kupoval před cca 7 lety jako kompromis cenový a mě tehdy dosažitelný, pro běžné nošení na střelnici při provozu nebo mířenkářských soutěžích (většinou nenabitá zbraň bez zás.). Tehdy velikost pro Shadow, dnes téměř bez úpravy pro 75TS. Oceňuji to že jde seřídit. Mezitím jsem vyzkoušel Fobus a dal jsem ho pryč právě pro to že bez úpravy to "trhnutí" nebylo pro sportovní činnost použitelné a i po úpravě nic moc- možná LOS ale to je mimo mě. S pojistkou u PHDLB jsem neměl problém i když je dost primitivní a hrubě udělaná. Dnes bych asi uvažoval o pouzdru IMI které má velmi dobře fungující a i umístěnou pojistkou více druhů. Řekl bych že materiál je o třídu lepší než Fobus. Vyzkoušel jsem ho ale neumí ho udělat pro PM s rámem prvního provedení, tak šlo zpátky - jinak super. To už by asi uspělo jak při otevřeném nošení na střelnici tak při skrytém na LOSu, myslim že jsem ho s tou palcovou pojistkou viděl. "Textilní" pouzdro od Dasty bude po nějaké době vypadat jako hadrák.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti