Pouzdro na vnitřní nošení



knedlíček
Příspěvky: 11

Příspěvek#751 » sob 29. říj 2022, 21:51

Taky zvažuju vnitřní pouzdro, buď od Brava nebo T-Rex Sidecar 2.0... máte někdo možnost je porovnat, zkušenost s oběma (pro Glock 19). Jak velký jsou mezi nimi rozdíly. Někdo je pro kydex někdo pro vstřikovanej plast. Díky



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#752 » čtv 10. lis 2022, 16:17

Přátelé, chci si koupit nějaké levné vnitřní pouzdro do začátku, než si ujasním co mi bude vyhovovat. Máte někdo zkušenost s tímhle číňanem popř podobným?

https://m.aliexpress.com/item/100500320 ... 3949%21rec

Zvažuju jestli jeho, nebo klasickou Dastu jednosponovou. G45, použiju to jednou za uherský rok. Uvítám vzhledem k většímu gripu něco, v čem bude G45 míň nápadný...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#753 » čtv 10. lis 2022, 17:03

Tohle nevím. Ale vím, že jestli hlaveň zbraně bude vycuhovat vně obrysu pouzdra, na závody nepoužitelné (rozpálená hlaveň z předchozí střelby bude pálit do stehna. Vlastní zkušenosti.)

Před 5 lety jsem kupoval jednoduché nylonové s jednou sponou asi za stovku, z nouze by to šlo za ty prachy nosit. Mělo špatnou sponu (nedrzela) , zbraň jsem tasil i s pouzdrem. Plus palilo do stehna. Na závody nepoužitelné.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#754 » čtv 10. lis 2022, 17:36

Mám kvalitní vnější pouzdro, takže případné závody/kurzy mám vyřešené. Jde mi jen o nepravidelné, občasné nosení.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#755 » čtv 10. lis 2022, 18:32

hele,
a napsat na aliku do vyhledávání "glock 45 kydex holster" a koupit ho za těch +/- 7 kil je blbý? Podle mě to není blbější než koupit sračku za 3 kila...



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#756 » čtv 10. lis 2022, 18:48

Blbý to určitě není, pokud bych věděl, že by mi vyhovoval typ pouzdra - jedna spona s drápem. Teď ale řeším v podstatě typ pouzdra. Chci si to vyzkoušet na sračce a koupit lepší. To pouzdro z odkazu kvalitní evidentně nebude, ale představu o systému to poskytne. Ono - je navíc tak jednoduché, že bych to přápadně zvládl ušít sám z kůže a na míru. Jinak lidi si chválí i tu obyč dastu a já si říkám, jestli na ní nebude víc vylízat pod hadrama full size grip oproti systému s dvěmi klipy. Ten kydex z alíku asi bude mít vyšší užitnou hodnotu, ale stojí i v číně jednou tolik a furt kupuju zajíce v pytli(z pohledu ergonomie). Ideální by bylo vyzkoušet si to někde a koupit na jistotu, ovšem nemám možnost.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#757 » čtv 10. lis 2022, 20:23

Mě to přijde jako nesmysl. Sice nejsem příznivcem vnitřních pouzder, ale to je vedlejší... V zásadě tenhle měkkouš nemůže udělat nic dobrýho: Vytáhneš zbraň a stane se přesně několik věcí: 1. spadnou ti kalhoty ke kolenům, protože se to pouzdro zmáčklo a uvolnily se ty kalhoty. 2. jak máš ty kalhoty u kolen, tak si natlučeš čumec. 3. Jak se to pouzdro zmáčko, bo je to měkkouš, nepovede se ti ani vrátit zbraň do pouzdra... No tfuj... to je spousta dost blbých situací. To by mi nestálo za žádný prachy a raději i na zkoušku bych pořídil něco kvalitnějšího. Ono... na nekvalitě si to opravdu řádně ozkoušet nelze. A navíc.. nejsem tak bohatej, abych si kupoval levný věci.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#758 » pát 11. lis 2022, 08:25

Ad 1, 2: To mi nedělej, teď musím čistit poprskaný monitor :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#759 » pát 11. lis 2022, 09:11

Eeee textilní pouzdro fakt ne !! Ono je pohodlené, ale ta pistole v něm nedrží. Při sedání, stoupaní, poskakování se pořád pomaloučku vysouvá. Pokud v něm není pistole jištěna řemínkem tak riskuješ že ti vypadne v ten nejblbější okamžik. Vlastní zušenost s dlouhodobějším nošením textilní Dasty. A když chceš vrátit pistoli zpět, je to peklo. ouzdro splaskne a jsi za trapáka.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#760 » pát 11. lis 2022, 13:19

Díky za postřehy. Nosím kšandy, takže dehonestace s kaťaty nehrozí a důraz bych kladl na rychlost tasení, nikoliv opětovné vložení. Přesto díky za praktické poznatky. Vysouvající pistoli nechci, na druhou stranu dodělat jistící pásek na cvok přece není problém. Ale asi opravdu půjdu cestou kydexu s drápem popř hybrid - typově něco jako z toho čínského srandapouzdra v mém odkazu.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#761 » sob 12. lis 2022, 09:42

Tak nakonec jsem vybral

https://a.aliexpress.com/_mrgWZHm
Má jako jeden z mála g19 pouzder dva šrouby pro případný dráp+líbí se mi možnost nastavit výšku spony.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#762 » sob 12. lis 2022, 12:26

Zbrane typu walther ppk makarov a pod jsem kdysi nosil ve vnitrni daste, byla i tvrda vyztuzena varianta, a fakt jsem tomu nemel co vytknout. Kdybych snad mel zacit nosit PM/PPK tak se k tomu kildne vratim.

Tim ale nerikam, ze vsechny dasty jsou fajn, venkovni mne moc teda neoslovily (prijatelene pro zacatecnika, co jeste nevi co chce, aby mohl na kurz, zavody a pod...)

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#763 » pon 14. lis 2022, 18:29

Nosím Colt Defender, zkusil jsem leccos a nejlíp mi ze všeho vyšel karbonový "kydex" od Garrett. Vnitřek je z jelenice, fajn to drží, nic se neošoupe a nevrže :)
https://www.giholsters.com/product-p/g22000.htm
defender1.jpeg

defender2.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mgn_MaX
Příspěvky: 2

Příspěvek#764 » úte 7. úno 2023, 21:29

Zdravím zdejší komunitu! Toť můj první příspěvek, tak prosím buďte hodný. Řeším kydex na glocka+světlo. Co byste mohli doporučit? Rh, Ongear? Je to srovnatelná kvalita s výrobci z USA? Vyplatí se připlatit a počkát, nebo v tom nepocitim velký rozdíl. Hledám aiwb tuckable. Diky

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#765 » úte 7. úno 2023, 22:50

Je to nesrovnatelná kvalita. T.REX vede.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů