Pouzdro na vnitřní nošení

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#736 » sob 18. pro 2021, 15:58

U hybridu nic neodstává, naopak krásně drží u těla a nic netlačí.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#737 » pon 14. úno 2022, 08:19

Ahoj. Budu kupovat svůj první kydex. Bude to vnitřní s plným sweatguard, ale neumím se rozhodnout ohledně uchycení. Vybírám mezi Flushclip a UIticlip XL. Zatím se přikláním k UIticlip XL, jako výhodu jsem se dočetl tu, že umožňuje i košili zastrčenou do kalhot. Ale pokud by to přinášelo i nějaké nevýhody, především v pevnosti uchycení, vezmu Flushclip. Kdo máte zkušenost s UIticlip XL, prosím podělte se o zkušenosti s nošením.
Pistole je CZ-P10C. Ještě se rozmýšlím, zda přidám i "dráp" pro přilehnutí pažby k tělu, uvítám zkušenosti, jaký to má vliv na pohodlí.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#738 » pon 14. úno 2022, 08:50

Mám tuckable sponu. Košile do kalhot funguje bez závad. Jsem za to rád, jinak bych musel mít druhé pouzdro. Pouzdro na opasku nedrží tak pevně jako jiná široká spona se silnějším pritlakem, ale ničemu to nevadí. Pistol se na speku nakloní do pohodlné polohy a vydrží celý den. Nikam nepadá. Nosím denně. Druhé pouzdro se širokou silnou sponou by bylo pro tričko ven o chlup lepší (a taky by to chtělo tvrdý široký pásek aby se to projevilo) , ale jsou to prachy navíc. Doporučuji plný sweat guard. Kup si co chceš. Oboje funguje. Tuckable nebo vylepšené verze doporučuji.
Naposledy upravil(a) audis dne pon 14. úno 2022, 08:53, celkem upraveno 1 x.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#739 » pon 14. úno 2022, 08:52

ulticlip ma malou plochu, takze dostava vic zabrat remen a prijde mi, ze zbran neni tak stabilni. Zakasani tricka je fajn moznost, ale tyhle ocelove ulticlipy jsou dost hranate a neforemne nanmuj vkus, ze takle zakasane obleceni pak moc nevydrzi.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#740 » pon 14. úno 2022, 08:55

Jo košile (kratší) se mi za půl dne vykasá, ale to se mi vykasá i bez pouzdra.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#741 » pon 14. úno 2022, 10:14

A co "dráp"? Opře se o opasek a pažbu přitlačí na tělo, ale není to pak vopruz to mít celý den na sobě?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#742 » pon 14. úno 2022, 10:21

Smazáno: Spletl jsem si Ulticlip a Ulticlip XL :(



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#743 » pon 14. úno 2022, 14:30

Pro mě je P10-C na apendixu s drápem dobře skrýtá, bez drápu trčí pažbička moc dopředu a skryje to až bunda.
Flushclip mám raději pro rychlejší manipulaci na opasku a pro možnost šikmého uchycení, což výrazně sníží viditelnost pažbičky v pozici na boku. S Ulticlipem XL mi dá víc práce klip přetáhnout přes opasek, ale zase do něj jde zakasat košile. Takže mám obojí.



Montgomeryx
Příspěvky: 8

Příspěvek#744 » úte 15. bře 2022, 07:58

Zdravím, asi budu první člověk, který je s Falcem nespokojený. Objednal jsem si vnitřní kožené pouzdro A105, a podle mě to musel vymyslet nějaký pitomec, protože přímo uprostřed šachty na zbraň je umístěný nýt. Takový krásný integrovaný škrábátor zbraně, stačí první zasunutí pistole, a máte na ní nádherně vyvedenou čáru. Udělejte to ještě párkrát, a z čáry bude brázda. Teď jenom doufám, že to bude možné vrátit, protože takový pouzdro fakt používat nebudu :roll:



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#745 » čtv 7. dub 2022, 11:41

Tak dorazili uz aj mne puzdra prave dneska takze hura mozem konecne zacat nosit toho mojho glocka. (Bez zbrane som sa citil jak nahy) :lol:
Schvalne kto spozna tieto puzdra najlepsie na svete? 8-)
Kazdy spravny strelec musi tieto puzdra poznat. (A kto nepozna tak mala napoveda logo na niektorycch fotkach)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#746 » čtv 7. dub 2022, 12:21

Krásná pouzdra. Krásnější být nemůžou. Jen se mi zdá, jako by ke zbrani barevně neladily. Vlastně ani mezi sebou neladí.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#747 » pát 8. dub 2022, 18:43

Eagg: Sidecar 2.0 a Ragnarok, pěkný! Jestli se můžu zeptat, to jsi objednal přimo u T.Rex? Podle tvaru tam máš svítilnu TLR7, na kolik ten Sidecar vyšel a jak dlouho to trvalo? Díky



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#748 » pát 8. dub 2022, 21:12

wert od trexe a cena s dph a clem presne 7290 kc
Trvalo to od 17.02 do vcera.
Takze cca mesiac a pol dajme tomu. Ale zdrzuje sa to hodne na colnici. V CR to bolo skor.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#749 » sob 9. dub 2022, 07:53

@Eagg: ok díky za info



toomass
Příspěvky: 41

Příspěvek#750 » stř 12. říj 2022, 14:15

cau, mate někdo zkušenosti s takovým pouzdrem od bravo? https://www.kentaurzbrane.cz/bravo-kyde ... iwb-kydex/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů