Kolimační nastřelovací laser

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » čtv 1. říj 2009, 16:14

Máte s tímto udělátkem někdo zkušenosti, používáte to někdo? Zasílám odkaz
http://www.zbrane.cz/Kolimacni-hlavnovy-laser-–-univerzalni-detail-zbozi-66.html

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#2 » čtv 1. říj 2009, 16:50

jen orientačně jsem s tím kontroloval mířidla na krátké, takže v podstatě bez zkušeností. pokud to chceš vyzkoušet před koupí, tak jej mají v Guncentru v Otrokovicích. mají ale jiný typ - univerzálnější, nemá nástavce do různých hlavní, ale otáčením se kolimátor roztahuje a přizpůsobí se téměř každé normální ráži (od-do fakt nevím). v každém případě ale říkají, že je to jen pro orientační nastavení puškohledu, aby se ušetřilo nadbytečné nastřelování.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#3 » čtv 1. říj 2009, 18:15

Na jakou vzdálenost jste nastavovali mířidla u pistole a s jakým výsledkem?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#4 » čtv 1. říj 2009, 18:39

to bylo jen orientačně, zdálo se mi, že mám na sigovi hledí trošku bokem - pořád mi to trochu zanášelo doleva (na rozdíl od Glocka). tak jsme to zkoušeli jen nasucho na stěnu asi na 10-15 m (chyba byla ve střelci) . ale normálně to používají pro nastřelování (tedy před nastřelováním) dlouhých. na jakou vzdálenost je ale tečka vidět nevím, možná ale když udělají šero, tak i na těch jejich 150m. zkus napsat Hungrymu nebo Gastlymu zde na foru (nevím, jak často ale tady bývají) - to jsou správci té střelnice, oni ti odpoví asi na vše co tě zajímá. já jen vím že to mají, jen jsem viděl, měl v ruce ale v podstatě jsem to nepoužíval.
nejrychlejší ale bude napsat jim na mail:
guns@bcl.cz



urquell
Příspěvky: 11

Příspěvek#5 » čtv 1. říj 2009, 20:13

já mám zkušenost s tímto, snad odpustíte, že je to odkaz na můj inzerát, ale popsal jsem tam i svou zkušenost

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 4. říj 2009, 14:58

Laser označí ideální osu hlavně (pokud je dobře seřízenej), ale střela neletí rovně protože vlivem rotace se odchyluje stranou. Na pistoli to asi bude fungovat, ale na pušce si nejsem jist. I na dlouhé P.08 s pažbou se plátek hledí posouval trochu bokem.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#7 » sob 10. říj 2009, 08:09

Není to příliš funkční ani na pistoli nebo revolver.Dle laseru ukazuje bod jinde než bys očekával a navíc umístění laseru do krátkých hlavní pistole je problematické / delší vystřeďovací trn /. Na hrubé nastavení mířidel např. po opravě zbraně bych to bral ale klasické nastřelení a seřízení to plnohodnotně nenahradí.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » sob 10. říj 2009, 09:30

No hlavní je nezapomenout jej v zápalu nastřelování vytáhnout z hlavně před prvním nábojem

http://www.freerepublic.com/focus/chat/2145351/posts

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#9 » sob 10. říj 2009, 11:40

Kolimační laser slouží k hrubému nastavení optiky na dlouhé, šetří to patrony, ale o přesném nastřelení nemůže být řeč. Nepotřebuješ na srovnání 100metrů, stačí na pár metů přes cimru, výšková odchylka se dá spočítat. Na krátkou je to nesmysl.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » sob 10. říj 2009, 11:43

No musím říct, že jsem nastřeloval čerstvě namontovanou optiku sobě i známému a ani jednou jsem kolimační laser nepotřeboval. Pohled přes hlaveň + hrubé nastavení optiky a celkem 3 rány u každé ze zbraní na to abych byl těsně kolem centru (1-2 kliky)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » sob 30. led 2010, 23:37

Mám tenhle typ (Bushnel) a kontroloval jsem s ním zatím 2 dlouhé zbraně nastřelené jejich majiteli a u obou to zatím souhlasilo. Zkoušel jsem to i v noci na cca než 100 - 300 m a bylo to vidět dobře.
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti