Nové příslušenství pro začátečníka



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#1 » pát 4. led 2019, 14:46


Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2 » pát 4. led 2019, 15:31

Za mě kup třeba konkor (nebo to jsi vybral), výtěrákovou tyč s broznzovym kartáčkem na protažení hlavně (uvolnění hnusu) a nakonec něco na vyčištění (ideálně látka z domova), ale poslouží třeba i ten bore snake.

Zbytek financí investuj do vstupu na střelnici a střeliva.

Když se čistí pravidelně, tak není potřeba drahá cheamie. Jak se dlouho nečistí, tak je to jeidná možnost.
Nicméně bore snake toho u mě zrovna dvakrát moc nevyčistil a mnohem lépe se mi osvědčila výtěráková tyč (ideálně jeden kus).
Naposledy upravil(a) Killing joke dne pát 4. led 2019, 15:36, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#3 » pát 4. led 2019, 15:35

Nastřelný náboj je blbost vyhozené peníze.

Když máš čistící sadu, boresnake pouziješ jen občas - rozhodni se sám zda ano či ne . Nebo zruš sadu a nech si boresnake. (dále boresnake stojí v Číně 50 Kč, ale správně kde koupit se rozhodneš sám)

Zcela určitě potřebuješ od začátku pouzdro (tašku) na zbraň. Doporučuji buď levné látkové nylonové (mají i v armymarket za 500 Kč) , nebo kufr. Do té doby lze převážet zabalené v prosteradle.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#4 » pát 4. led 2019, 15:37

Školní náboje jsem si taky koupil, použil je 2x na takové domácí prezvykovani a konec. Ale mě staly v jiné ráži 5 ks 50 Kč. V zásadě nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#5 » pát 4. led 2019, 16:12

koupil bych ciste jenom olej jeste, nic lepsiho nez tohle dle meho nazoru neni... moc toho nespotrebujes takze to vydrzi dlouho

https://www.wildgame.cz/cz-detail-12060 ... patko.html

jako cisteni mam tohle

https://www.wildgame.cz/cz-detail-12060 ... 59-ml.html

ale vetsi baleni ze zahranici...

ktomu boresnaku je dobrej kdyz cistis hned, kdyz to tam nechas dyl nebo dlouho necistis uz je lepsi to project nejdriv vyterakem, moje zkusenosti...

nastrelny naboj nepotrebujes, stejne jako ty cvicny naboje, oni se stejne hned znici nebo to nebude trvat dlouho a pak je treba dostavas z komory ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#6 » pát 4. led 2019, 16:21

Na mazání stykovych pohyblivých součástí podle mě bohatě stačí i olej na šicí stroje, obyčejný mazací olej na pomalobezne stroje. Cena desetinova.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#7 » pát 4. led 2019, 16:52

Hlavne nekupovat cvicny a nastrelny naboje-taky jsem tu chybu udelal a tedka se mi valej doma. Sice to bylo za par desetikacek, ale stejne mne to se*e.

Boresnake je na ho*no, pokud teda nechces kazdou chvili prat. Staci normalni tycka/vyterak, na kterou se prichyti neco na vypucovani hlavne-treba trn a pak bronzovej a nylonovej kartac.
Mazadlo dle libosti-prodejce by mel doporucit, co se ke zbrani hodi a jinak jak je doporucovano vyse-Ballistil nebo Konkor.
Jestli chapu dobre, kupujes novou flintu, takze neni potreba zadna chemie na rozpohybovani a cisteni.

Pak urcite jak psano vyse, nejakej futral, v kterym to budes nosit. A pokud planujes nejakou optiku, tak radsi nez tedka koupit nakej shit a pak se bat o sklo, doporucuju radsi hned koupit neco bytelnyho a poradne polstrovanyho.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#8 » pát 4. led 2019, 17:51

:) To boresnake ti hlaveň totiž nikdy nevyčistí to je tak na první protažení ještě za tepla na střelnici - doma ti to usnadní čištění - Jinak jak psal AUDIS a ANTOSPELEC. Na některý prodejce pozor, budeš někde kupovat daleko a někteří ti prodají co se blbě prodává. jestli budeš kupovat jetou zbraň tak bacha vem si někoho kdo tomu rozumí rozmáhá se tu dost lidí co tuní zbraň a pak to domrší a rychle to prodávají na tohle velkej pozor - lepší koupit hned novou ale než si ji koupíš doporučuji si ji na střelnici pučit a vyzkoušet aby ti sedla, hezký někdy neznamená dobrý



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#9 » pát 4. led 2019, 18:02

Kromě toho, jsou i další důležité doplňky. Na jaké střelnici budeš střílet? Jestli budeš chodit někam ven, tak doporučuji kvalitní sponkovačku nebo alespoň papírovou lepící pásku (co opravdu lepí) na uchycení terčů, Je dobré si koupit i zásobu terčů a zálepek. Ne všude jsou k dispozici. Občas se hodí i kus vázacího drátu.

Také nějaké základní nářadí na rychlé opravy v polních podmínkách (včetně mosazné tyčky a kladívka - i tovární náboj může poslat střelu do prostřed hlavně).

No a v neposlední řadě je dobré pamatovat i na svačinu a kafe/čaj. Takže dobrá taška nebo ruksak do kterého se to všechno vejde a unese to je také nutností.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#10 » pát 4. led 2019, 19:08

Rozhodne nezabudat na teple spodne pradlo ... dnes do vetru na strelnici kolega zahlasil "je pocasie na Mosina, finskeho ..." :D.

Ale vsak to casom zistis, a potom ti pribudnu aj veci ako vyrazace pruzinovych pinov, palcove inbusy, mosadzne / teflonove kladivko ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#11 » pát 4. led 2019, 19:50

Koukám, že z toho tu děláte komedii :-)

Kup si nějaký základní zbraňový olej a minimálně vytěrák a kartáče na hlaveň. Hard snad doma máš, ne ? A já kupuji trn, kterým protlačuji hlavní kousek hadříku. Šroubuje se to na konec vytěráku. Mám to na všechny ráže, co doma mám.

Mladej si k AR-15 koupil čistící sadu, ale když jsme teď byli střílet, tak ji stejně neměl a půjčoval si moje malorážkové čištění.

Pokud to do prodejny nemáš daleko, tak časem dokup až dle potřeby.



Sborez
Příspěvky: 44

Příspěvek#12 » pát 4. led 2019, 20:01

No ty kráso, to jsou od některých rady :-) To asi každej nováček ocení, když si tohle přečte :-) Někdy se vyplatí zapřemýšlet o tom, jestli tomu vůbec rozumím, než začnu radit :-) A někdy je fakt lepší to po sobě přečíst a pak smazat :-)



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#13 » pát 4. led 2019, 20:14

Nestačí nylonový a bronzový kartač + vytěrák hlavně a rozpouštědlo a mazadlo ??? TO by mělo bohate stacit ne ?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#14 » pát 4. led 2019, 22:33

Určite to stačí, naviac asi na ten vyterák trn a k tomu kopec handier zo starých tričiek. Nastriháš si "patche" a pucuješ... ako rozpúšťadlo WD-40, po čistení vytrieš dosucha, ako mazadlo zbytok motorového oleja (v bandaske z dolievania do auta) na funkčné trecie plochy, ako ochranu Konkor 101, poriadne mastnú handričku cez hlaveň a ešte streknúť na kus handry a pretrieť všetky oceľové časti a do trezoru. Pred strieľaním vytrieť hlaveň dosucha.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#15 » sob 5. led 2019, 00:04

No,dočetl jsem se věcí,Asi budu taky muset něco koupit.Do teď mi stačilo WD 40 a plstěný kartáček.Je fakt,že když každý rok čistím Glock(jen jednou,max.dvakrát)tak jsem měl i nailonový kartáček.Ale časy se mění

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů