"Taktické" doplňky

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#1 » čtv 14. led 2021, 13:19

Ahoj, nikde jsem tu nenašel podobnou debatu, ale zajímalo by mě, zda máte někdo co říct k "taktickým" nebo střeleckým doplňkům jako různé chestrigy, nosiče plátů, "bojové" (střelecké) opasky, případně batohy, sumky, popruhy, nosné systémy?

Poslední dobou koukám na nějaké doplňky a dovolím si konstatovat, že české firmy jsou na tom dobře (Fenix Defense, Custom Gear, Tactical Pro), stejně jako některé zahraniční (5.11)
Ale co takový ten jakoby premium - neznámý tier ze zahraničí (Tasmanian Tiger, Helikon, Templars Gear, Warrior Assault Systems, Defcon?)?
Pak samozřejmě airsoft-tier (Condor, Mil-tec), který je mi jasný...

Jde mi o to, že výběr je fakt široký a na netu se sice dá najít spousta videorecenzí a porovnání, ale prostě nejde obsáhnout všechno a tak by mě i zajímalo, jak chodíte na střelnici. Já sice nemám v plánu chodit na střelnici v navěšené vestě s pláty (ne, že jsem to neudělal nikdy), ale nějaký pořádný opasek a případně další vybavení by se mi čas od času hodilo - byť se teď spíše zaměřuji na "reálné" situace, spojené s nošením.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#2 » čtv 14. led 2021, 14:27

Co se týče českých výrobců, tak Custom Gear co dělá, tak dobře dělá. Mám od nich na doporučení kamaráda battle belt, na něm sumky Templars Gear a v naprostém pořádku. S jiným tuzemským výrobcem zkušenosti nemám a pokud kvalita Custom bude pořád stejná, ani mít nebudu.

K 5.11 můžu jen tolik, že od nich používám převážně oblečení a opasky a nemůžu říct špatný slovo.

A "takový ten jakoby premium ze zahraničí" - T.Tiger super bez debat, Helikon znám jen oblečení, mám několik kalhot a kraťasy. Levnější věci jsou prostě levnější věci, ale ty dražší celkem drží. Funkční prádlo nebo nějakou lepší bundu bych od nich asi nepořídil, na to mám jiné firmy 8-) .

Templars Gear a Warrior Assault Systems mám nějaké samosvorné sumky na zásobníky a prostě fungujou...

Co se týče "airsoft tier" Condor a Mil-tec, tak tady asi trochu pozor. Mám řadu let celkem intenzivně používany batoh a stěžovat si určitě nemůžu! Od Mil-tec jsem si nedávno pořídil ze zájmu zimní soft shell kalhoty a ani tady nenacházím jedinou chybu. Taky už asi 6 let tahám nějaké obyč kraťasy Mil-tec a drží. Za ty peníze naprosto v pořádku a ani nevím, co bych měl čekat víc. Ale širší sortiment bych asi nepořizoval, mám prověřenější výrobce.

Koukni třeba i na Uf-Pro.

Ohledně chození na střelnici. V drtivé většině chodím v tom, co normálně nosím. A to fakt neznamená růžový tričko, kabelka a žabky :lol: :lol: Před závodama nebo nějakou specifičtější soutěží potrénuju v tom, co tam budu potřebovat mít na sobě. To pak přichází na řadu onen battle belt, případně chest rig, jiná pistole, ale normálně běžně v tom netrénuju. Chce to vědět, že v tom umíš fungovat a občas si to osvěžit a připomenout.

Chest rig mám od Aegisu, opasky 5.11 Operator a Traverse. Na ty nedám dopustit !! Pak ještě kožený KM Saddlery. Společně s Traverse na civilnější nošení. Pouzdra na zbraně od Kydex KT.

Obecně kupuju spíš lepší věci, nechci řešit různý problémy a taky jsem se s nima mááálokdy zklamal. Spíš vůbec.
Z toho důvodu bude další batoh Mystery Ranch, T. Tiger, Direct Action nebo tak a nadále zůstávám věrný značkám 5.11, Lowa, DD, Glock, Luminox, Toyota, KTM, G-Shock apod. ;) 8-)

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#3 » čtv 14. led 2021, 15:19

Díky. Já osobně mám nějakou no-name vestu, kam se vejde šest zásobníků do kosy a jsem taky spokojen. Ale plánuji pořídit nějaký ten belt (vz 95 už mi nějak nestačí) a buď větší chest rig nebo nosič - ač se už nepovažuji za preppera, tak mít doma i kus oceli se může hodit. Chci to hlavně kvůli plánovanému nákupu Peruna, ať můžu trénovat a nic nepřendavat...

S tím mil-tecem jsi mě překvapil, já měl za to, že je to fakt jen taková napodobeninka pro airsoft - měl jsem od nich myslím stehenní pouzdro a to fakt nebylo dobré, taková nouzovka...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti