Vhodné opasky pro skryté nošení?



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#91 » čtv 2. zář 2021, 18:24

Kalhoty jdou pověsit i s nasazeným opaskem (pokaždé ho navlékat a vyvlékat se mi opravdu nechce), jen zaberou ve skříni trochu víc místa (cca 20 cm) ;)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#92 » pát 3. zář 2021, 20:10

Tak jsem ho také zakoupil. Zvolil jsem nylonovou verzi kvůli odolnosti.
Je obrovský, takže jsem ho značně zkrátil a sedne jak má.
Stejné zapínání mám u obleku, tak jsem rád, že je něco tak praktického i zde.
I mini zbraň Glock 43 se mi nosí značně lépe než s jinak vynikajícím Combat Systems.

https://www.marines-shop.com/takticky-o ... nger-green

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#93 » stř 29. zář 2021, 08:08

Taky jsem zakoupil KORE…opasek je opravdu hodně pevnej na mě teda až moc. Mám nylonovou verzi s přezkou X6. Nosí se ale skvěle a pouzdro s gunem(G19, aiwb) se ani nehne.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#94 » úte 23. lis 2021, 16:10

Ja sem si na kazdodenne noseni koupil jeste tenhle
https://www.armed.eu/cs/takticky-opasek ... belt-5-11/

Je skvelej. Takovy comfort snad ani neznam.

Ten DAST co sem koupil prvne se mi prestal libit jak mi to uz tady kluci naznacili ze je to obyc popruh.
Tento na lince je velmi dobry.
Nevidim duvod utracet za opasky tisice.

Takze doporucuju



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#95 » úte 23. lis 2021, 16:29

Tak ono záleží na dresscode každého, takový popruh by mi v práci třeba moc neprošel. Takže kožený je jediné řešení.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#96 » stř 24. lis 2021, 23:08

Eagg píše:...Nevidim duvod utracet za opasky tisice...

Až vyzkoušíš nějaký fakt PEVNÝ opasek (KORE atp.) tak ten důvod uvidíš. Také jsem ho dřív neviděl. Zrovna ten KORE mě poprvé umožnil komfortně nosit pouzdra se speedloops bez toho, abych se obával, že mi pouzdro nějak z opasku sklouzne/vyvlékne se ap..

2 - Střelec - Na to je právě dobrý od KORE ten s koženým zevnějškem. Doplněný o nerezovou sponu a dresscode máš zajištěný. ;-)



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#97 » čtv 25. lis 2021, 11:55

To je dost subjektivní. Dělají se i měkké opasky ze zdvojeného "popruhu". Vypadnutí spony nehrozí a někomu to může přijít pohodlnější.
Osobně mi tvrdé opasky na skryté nošení nevyhovují, protože tlačí a nepracují s tělem a mě osobně zhoršují printing.
Měkký se přizpůsobí pohybu a netrčí jako obruč. Záleží i na typu postavy.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#98 » čtv 25. lis 2021, 19:12

Používám tento: https://www.alfatactical.cz/511-opasek- ... canic.html a naprostá spokojenost. Nosím Sig P365 v OWB kydexu vlastní vyroby na speedloops a úplně v pohodě.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#99 » pát 26. lis 2021, 03:55

vidocqcz píše:...Dělají se i měkké opasky ze zdvojeného "popruhu". Vypadnutí spony nehrozí a někomu to může přijít pohodlnější...

Zkoušel jsem všechno. Byť i 8 mm tlustý dvojitý kožený opasek - stejně za půl roku změknul a pouzdra se začaly stáčet. Za mě "obruč" s plastovým jádrem je dobrým řešením.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#100 » stř 12. led 2022, 16:25

No, nakonec jsem dal tvrdému opasku 5.11 Casual ještě šanci a teď jsem s ním nachodil během týdne nějakých 30km. Po chvilce si na to člověk zvykne a i ten opasek ztratí "obručovitost", ale trochu se víc zovální. Popis hodný inženýra :-).
Objednal jsem nylonový Kore, tak uvidím. Možná to nakonec bude vážně dobré :-)



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#101 » stř 12. led 2022, 17:00

Nosím kožený Kore a spokojenost. Jasně, s klasickým měkkým páskem je nošení/oblikani/ svlikani pohodlnější, ale je to o zvyk. Po pár týdnech už nevnímám rozdil. A také jsem zrovna dnes objednal nylonový do sady.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#102 » pát 14. led 2022, 23:21

Take premyslim nad kupou KORE opasku.
Ale chci si ho objednat cez eshop zaplatit vyskusat a kdyz nebude vyhovovat tak vratit do 14 dni.
Da se opasek vyskusat bez skracovani nebo opotrebeni tak aby vypadal vzdy ako novy a kdyz mi nebude vyhovovat aby se dal vratit bez znamek pouzivani?
Snad mi rozumite na co se ptam.

Ten muj akoze na kazdondenni noseni opasek (podle webu armed.cz) se totalne oslabil a vypada to pak takhle.
Sklamalo mne to a chci investovat do kvalitneho opasku

Obrázek

Uvazuji este o tomto za cca 1600 co tady dal kolega par stranek driv https://m.facebook.com/pavekjan/photos/ ... =3&theater
Co ale ta cobra spona? Moc prakticka asi neni treba na OWB,puzdro, nebo prevlekani cez poutka kalhot rifly.
Nazor?



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#103 » sob 15. led 2022, 08:48

No moc Ti právě většinou nerozumíme, na co se ptáš. Proč nepíšeš ve slovenčtině, nebo aspoň nevěnuješ minutu dvě, abys opravil ty slohy, co sem píšeš? Odpovíš?
Vyzkoušet pásek tak, že připneš sponu, budeš ho pár dnů nosit a pak ho vrátíš jako nepoužitý ?!? Ti neprojde, jednak spona udělá do pásku dírky, jednak pouzdro zanechá více či méně patrné stopy na opasku.
Takže si můžeš maximálně vyzkoušet, jestli Ti vyhovuje tuhost a způsob zapínání, případně si objednat víc spon, když nevíš, jaká Ti bude vyhovovat vizuálně a pak případně vrátit.
Anebo si nechat konečně rovnou poradit od zkušenějších, co ti ostatní radí. Neviděl jsi důvod vyhazovat za opasky tisíce, ale po těch pokusech si už teď utratil víc…
Mimochodem, ty spony jsou kovové, váží okolo 110g a v ruce se zdají samostatně docela těžké. Ale na opasku se to už ztratí :-)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#104 » sob 15. led 2022, 09:09

Ja si myslim ze sem svuj dotaz napsal jasne a zrozumitelme. V dnesni dobe vyuzit moznost vec vyskouset a vratit je snad normalne. A co ked sem ze zacatku nechtel investovat tisice za opasek? To je snad moje vec ne? Moje penize!.
Urcite si nekupim pasek a nebudu ho nekolik dni nosit abych zistil ze mi nevyhovuje (kdy sem to napsal?) To vyskouseni sem myslel spis doma co uplne staci abych zistil ci mi vyhovuje.
Ale i ked sice neprijemne :x ale odpovedel si mi fundovane :thumbup: ze zustavaji stopy po spone a to bolo to co mne nejvic zajimal, protoze pasek bez pripnuti spony neni mozne vyskouset.
Takze dik za odpoved ( i kdyz zbytecne s omackou okolo)



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#105 » sob 15. led 2022, 11:07

Já na to šel taky od lesa,nechtěl jsem utrácet,tak jsem nejdřív zkusil svázaný tkaničky,ale klinkalo se pouzdro,vázací drát byl lepší,ale docela škrtil,pak jsem tahal pistoli na vodítku a nakonec koupil KORE :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů