Vhodné opasky pro skryté nošení?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#181 » sob 16. dub 2022, 08:55

Mě by třeba na Custom gear vadila ta obrovská Cobra spona a to jak se kroutí. Předpokládám tedy, že je jako Combat systems. S Kore jsem mnohem spokojenější.
Očividně je dobře, že je na trhu opasků více.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#182 » sob 16. dub 2022, 12:53

K comu sluzi prosim Vas d-ring na opasku? Vsimol som si ze viacere opasky ich maju ale naco ? Na to som neprisiel. Co ma prekvapuje je ze na opasky s dring pisu ze su pre bezne nosenie. (Ja som myslim ze je to len na strelnicu vyuzitelne) ale na druhej strane neviem na co ten dring sluzi., takze k comu sluzi ?
Dik za slusnu reakciu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#183 » sob 16. dub 2022, 13:22

Třeba na zavěšení rukavic. Nebo klíčů. Nebo karabiny. Nebo jistícího popruhu. Nebo čehokoliv jiného.
(https://www.youtube.com/watch?v=4NCgLNs3qow)



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#184 » stř 21. čer 2023, 07:41

Nosiči KORE pásků, nestává se vám, že se vám pásek samovolně povolí? Nosím pásek utažený jak kurtnu (taky má držet kalhoty tam kde jsou a ne plandat všude možně) takže mi ho špek částečné obtéká a teoreticky bych si špekem mohl nadzvednou tu pacičku ovládání.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#185 » stř 21. čer 2023, 08:10

Připouštím, že jsem podobný pocit také zažil. Jinak si neumím vysvětlit, proč musím KORE několikrát za den utahovat.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#186 » stř 21. čer 2023, 10:11

Kore uz nejaky cas nenosim denne, ale par mesiacov som nosil. Pretekajuceho speku mam dost. Nikdy sa mi nestalo, ze by sa povolil.
Tiez ale musim obcas dotahovat, dokonca tez musim obcas povolovat. Proste tam je kuzlo podobych zapinani, ze to dokazem spravit okamzite a kdekolvek, podla toho, jak si cela kalhotova zostava sedne, jak som som toho vypotil/stravil, pripadne jak som sa dobre naobedoval.



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#187 » stř 21. čer 2023, 11:53

Vzhledem k tomu, že jsem zvyklý mít konec pásku vlevo, mám nastavovací packu dole. Možná maličko horší přístup, než kdyby byla nahoře, ale sám se pásek nikdy nepovoluje.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#188 » stř 21. čer 2023, 16:42

Já to samé co Spirpin.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#189 » stř 21. čer 2023, 16:43

Nerekl bych. Pri noseni sidecaru jsem musel presunout sponu na stranu a je to takovy zvlastni ze ta otviraci packa se da zmacknout jakoby omylem, ale rekl bych, ze je to o tom byt dukladny a spravne si na sobe vsechno usadit (napr po navsteve toalety).



Hurvajs
Příspěvky: 21

Příspěvek#190 » pát 23. čer 2023, 08:22

Též mám Core nylonový na denní nošení, ale nadšený z něj moc nejsem. Musím pořádně přitáhnout, aby mi co nejvíce obepnul obvod pasu, vzhledem k velké nepoddajnosti. Pojistku mám také dole, je to mnohem lepší.

Na druhou stranu, neuvolňuje se a dobře drží kalhoty i pouzdro samotné. Zvažuji spíš ale nějaký kožený opasek (civilní) šířky 38mm, co bude trochu poddajnější.

Nemáte někdo tip? Díky



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#191 » pát 23. čer 2023, 13:32

KM saddlery, jsou super vstřícní, na zeptání umí snad cokoliv a mají řadu opasků přímo pro střelce. Dostal jsem 40mm řemen od svého děvčete asi před rokem a od té doby ho nosím denně - s pistolí, zásobníky, leatherman, turniket, k obleku, k džínám, na zahradu, do města... Parádní řemen.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#192 » pát 23. čer 2023, 13:41

Kore je úplně v pohodě. A s tím povolováním a utahováním je to jednoduché... Po obědě povoluji, po WC utahuju... ale jen o pár zoubků ;-) teď uvažuji o Kore, ale v kůži a s nějakou "civilní" sponou.



Hurvajs
Příspěvky: 21

Příspěvek#193 » sob 24. čer 2023, 07:51

Satanáš: díky pane, mrknu se ;)

Sobiho: ale jo, jde to, jen s Kore do kalhot lezu jak kosmonaut :D



Michalizer
Příspěvky: 5

Příspěvek#194 » pát 2. úno 2024, 12:53

Zdravím, tak jsem chtěla Kore vyzkoušet a moc mě teda nepotěšili, co se spony týká. Na jednu stranu upozornění jako kráva nepřetahujte šrouby ale na stranu druhou když jsem je chtěla vyndat ze spony před vložením opasku tak z výroby dorvané tak, že byly po povolení vidět šponky. No jeden šroub ok, druhý se strhl když byla hlava ještě z půlky venku, ani nešel na doraz. Nedělám si iluze, že by to šlo uhrát na reklamaci ( a ani na to nemám už čas, vzhledem k tomu, že v pondělí opasek potřebuji na zkoušení pouzdra), ale od spony za 730Kč bych čekala drobec víc. Momentálně teda zašroubované jak to šlo + loktite. část hlavy trčí ven...uvidíme jestli to tak vydrží nebo jej časem někde vytratím. Jinak opasek je fajn.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#195 » pát 2. úno 2024, 14:13

...taky jsem dospěl k názoru, že bych potřeboval nějaký nový opasek "civilně - taktický", tak jsem pořídil Kore černý + spona X2. Vypadá super civilně, např. u obleku a musím říct, že to dotahování a povolování je paráda..., je pevný, pěkně se dá dotáhnout a unese kalhoty a lecos na opasku..., ale je to obruč a kalhoty s opaskem nesložíš, takže opasek vytáhnout a pověsit a když beru kalhoty, tak znovu vložit opasek...trochu opruz... Jinak na střelnici mám standardní dvojitý opasek na sucháč DAA, a myslím, že tenhle systém suchých zipu je pro tyto účely asi lepší než ten jednoduchý kore se sponou. KM Sadlery mám taky a super opasek na všechno včetně navěšení pouzdra...atd.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů