Tlumiče na zbraně



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#676 » pon 6. zář 2021, 11:18

Se subsonic strelivem ti i ten "slabsi" udela sluzbu a uslysist jen kladivo a pak plesk v cilove destinaci.
V ramci HV munice nejaky utlum je, ale porad to jde slyset. To mi prijde az zbytecne, kdyby se mel pouzivat tlumic v kombinaci s HV munici. Pokud to treba nevyzaduje strelnice atd., aby v okoli byl vetsi klid



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#677 » pon 6. zář 2021, 11:41

Mám to na MP15-22, kde zkusim jako Cipis standardy Clubka. Pokud to přebíjí tak nemám potřebu provozovat jí na HV. Pak to chci na CZ457, kde jsem zatím střílel taky se střelivem pod úrovní rychlosti zvuku.

Jako více se mi líbí ten Aimsport. K němu je i na netu měření a utlumí 20decibel. Bohužel měření k ASE jsem nenašel. Jen videa, ale to není prokazující.

Odkaz na Aimsport:
https://youtu.be/rn8jJUl9imY



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#678 » úte 5. říj 2021, 14:54

Má někdo Pbs1 k AK47? Předpokládám, že v původní konfiguraci to je jen pro subsoniky, viděl jsem že v zahraničí se dělá sada pro použíti bez gumové vložky, pra i pro použití s normální municí, nemá s tímto někdo zkušenost?



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#679 » čtv 28. říj 2021, 14:51

Zdravím. Má někdo na 9mm karabině něco vyzkoušené? Uvažuji o a-tec smg, ale líbí se mi třeba i GIS. Jen nevím jaký je rozdíl v útlumu a nechci platit za značku když funguje i levnější. Naopak nechci krám co nefunguje. Ten beesilent má někdo vyzkoušený? Chtěl bych něco do 10 to tis. Díky za názory a zkušenosti.



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#680 » čtv 28. říj 2021, 19:30

Beesilent budu zkoušet na Evu, zatím byl test na BSR74 - kolega si nebral sluchátka, já si je radši nechal.
Je to ale hrozná roura od kamen :D



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#681 » čtv 28. říj 2021, 20:13

No ono snad jedině GIS má 35mm. Ostatní 42-45mm jak který. Mi by ta roura nevadila. Ani tam nepotřebuji název supr výrobce. Důležité je jak to tlumí. Líbí se mi i originál gp na stribog. Budu to na něj dávat. Nicméně nikdy není žádné porovnání a každý chválí to své. U beesilent se mi líbí že začínají dělat i tlumiče plamene na které to nasadím. Dej vědět jak to fungovalo se subsonickým střelivem.



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#682 » čtv 28. říj 2021, 20:16

KarelSmid píše:Zdravím. Má někdo na 9mm karabině něco vyzkoušené? ...


Mohu s klidnym svedomim doporucit i tlumic G.I.S. CSR9. Mam Banshee 9mm - 5 palcu hlaven a ten tlumic je jednoduchy, lehky a naprosto skvely. Montuji primo na zavit. I jeho cisteni je pohoda. Zatim 500 ran, vetsina subsonic, ale i s beznou munici prijemna strelba ...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#683 » čtv 28. říj 2021, 21:40

Možná tohle video testu tlumičů A Tec, BT a GIS někomu pomůže. Sice bez přesného měření hluku, ale i subjektivně jde poznat, že A Tec nebo BT jsou kvalitativně trošku někde jinde (od 3:14). Holt za větší prachy.

https://www.youtube.com/watch?v=z7FzwJHoN7c



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#684 » čtv 28. říj 2021, 22:46

Jj. To jsem viděl. Ten a-tec je můj favorit. Ale ještě by mě zajímal ten beesilent. Kdyby to někdo natočil s 9mm karabinou. Chápu že to asi nebude to samé, ale za ty prachy by to pokud to tlumí tak je to pohoda. GIS nedělá M15x1 což mám na stribogu. No kupuji to hlavně pro to abych šetřil uši. A jak je známo na ochranných pomůckách a zdraví se nemá šetřit :)



partykiller
Příspěvky: 61

Příspěvek#685 » pát 29. říj 2021, 06:46

A-TEC na EVU3. Naprosto v pohodě bez sluchátek s podzvukovým střelivem (zkoušel jsem S&B). Je to jen jak taková rána kladivem do dřeva :lol:



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#686 » sob 30. říj 2021, 10:29

Dve kratka videa jen pro rychle srovnani - G.I.S. 9mm na 5ti palcove hlavni karabiny CMMG Banshee, subsonicky 9mm Luger (290 m/sec pres hradla).

Bez tlumice - https://drive.google.com/file/d/1ZZ9r7I ... sp=sharing
S tlumicem - https://drive.google.com/file/d/1Xx9OKy ... sp=sharing

p.s.
Karabinu s optikou a tlumicem jsem koupil v setu od znameho ceskeho prodejce a presto, ze sam vlastnim naprosto skvely A-tec A-flow pro razi .223/5.56, a tedy nemam problem priplatit si za evidentni kvalitu, nevidim jediny duvod tento G.I.S. pro 9mm vymenit za jiny ...



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#687 » pon 1. lis 2021, 09:35

Supr, dík za video. Asi koupím ten A-tec jelikož má závit na mojí zbraň.
Jen ještě vložka, něco jsem hledal na netu a vyskočilo na mě toto:
https://www.decathlon.cz/p/prizpusobite ... yoQAvD_BwE
Docela sranda, ani mě nenapadlo, že tam budou mít tlumiče na malolážku :D

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#688 » pon 1. lis 2021, 09:50

Taky že ne. Decatlon pro CZ používá "počeštěný" Francouzký e-shop. Tam se dají koupit i některé zbraně a příslušenství. U nás ale ne :(



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#689 » pon 1. lis 2021, 10:06

KarelSmid píše:...Asi koupím ten A-tec jelikož má závit na mojí zbraň...

:thumbup:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#690 » pon 1. lis 2021, 11:58

Chtěl bych se zeptat, jaký tlumič se vám osvědčil na P-10C.
Ptám se jen proto, že jsem se v realitě střetl se smutným zjištěním, že při použití nevhodného tlumiče není moc velký rozdíl mezi zvukovým projevem podzvukové a nadzvukové munice. Proto otázka, co se vám osvědčilo na P-10C a s čím jste porovnávali.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů