Tlumiče na zbraně



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#796 » pon 17. led 2022, 10:11

Závislost rychlosti zvuku na teplotě máme, ale k tomu tvrzení ještě potřebujeme znát závislost rychlosti střely na teplotě.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#797 » stř 19. led 2022, 21:38

K nedávno probíranému znehodnocování tlumiče, dnes na obvodě potvrzeno, že stačí přinést a zažádat o znehodnocení. Je to grátis. Takže zbavit se neopečovávaného tlumiče za 2 litry bude otázka jen krátké návštěvy PČR.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#798 » ned 6. úno 2022, 18:46

Kdyby nehoho zajimalo, jak vypada malorazkovy tlumic A-TEC CMM-6 po 185 vystrelech (9 ruznych druhu streliva) z pistole Ruger MKIV 22/45 Tactical. Viz tohle vlakno:

https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... &start=180

Je to fakt hnuj daleko vetsi nez jsem cekal a jsem fakt rad, ze jsem koupil modulovy tlumic, co jde rozebrat na kousky pro snazsi vycisteni. I kdyz ani to nebylo nijak snadne.
Chtel bych se proto zeptat zkusenejsich kolegu, jak nejsnadnejsi tlumic vycistit? A jeste bych rad vedel, zda provest nejake mazani, protoze jako novy promazany byl…minimalne na zavitech spojujici jednotlive moduly tlumice.

79580CDD-13F7-41D7-B420-7EF6910945F6.jpeg
E7B032BF-1D4B-4DEF-8332-8E4AA43A771E.jpeg
B7481FD6-5D55-4BB3-AD90-C65A979DCBC1.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#799 » ned 6. úno 2022, 19:15

Mam ten samy tlumic na dlouhe 10/22. Cisteni priznam se tolik neprozivam, ziju v tom ze to je nejakej hlinik nebo jaky material takze to reznout nebude. Po strelbe rozeberu, prostriknu wdckem, otru. Jde to docela ochotne dolu, nijak zasadne to nedrhnu. Driv odejdou ty tesnici gumicky nez samotnej tlumic a pri jeho cene…
Aano, jako novy bbyl uvnitr namazany nejakou vazelinou nebo co to bylo, znatelne to ulehcilo prvni cisteni. Myslim ze by se todalo zreplikovat.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#800 » ned 6. úno 2022, 19:29

Taky jsem to drhl dolu jakou dobu. Tlumič byl před použitím suchej. Na příště ho zkusím vystříkat mazivem, jestli to třeba bude lépe pouštět. Ale jak píšeš. Že by se mi chtělo po každé návštěvě tohle čistit, to vážně ne. Mít ho, tak zkusím ultrazvuk.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#801 » ned 6. úno 2022, 19:35

Co nějaká chemie přímo na tlumiče? (Schletek Regular/Evolution ap.) Uznávám, že je příšerně drahá a málokdo si asi bude asi kupovat 1l čistidla za cenu půlky malorážkového tlumiče. Ale někdo neřeší jen prachy, ale i čas a práci, co má s čištěním. A kdyby to opravdu výrazně pomohlo...



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#802 » ned 6. úno 2022, 21:00

A opravdu existuje realny duvod to udrzovat uzkostlive ciste?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#803 » ned 6. úno 2022, 21:06

Nikdo netrvdí, že musí být jak psí kulky. Ale pokud takhle vypadá po jedné návštěvě střelnice, tak je jasné, že bez čištění to nepůjde.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#804 » ned 6. úno 2022, 21:30

Úzkostlivě asi úplně ne, ale totálně to zanedbat asi taky není to správné. Protože třeba toto už nikdo nevyčistí:
dirty_silencer.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#805 » ned 6. úno 2022, 21:34

To je ale trochu jiny pripad. Ten rozebiratelny atec staci prostriknout wdckem a 80-90% toho bordelu otres hadrem bez vetsi namahy. Neni potreba zadnej drahej cistic na tlumice, ultrazvuk ani jine…



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#806 » pon 7. úno 2022, 18:29

Používá někdo na AR15 adaptér na 22 a k tomu tlumič na 223? Úskalí jsou mj známý, spíše mi jde o praktickou zkušenost.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#807 » pon 7. úno 2022, 20:43

Redsnake píše:Mam ten samy tlumic na dlouhe 10/22. Cisteni priznam se tolik neprozivam, ziju v tom ze to je nejakej hlinik nebo jaky material takze to reznout nebude. Po strelbe rozeberu, prostriknu wdckem, otru. Jde to docela ochotne dolu, nijak zasadne to nedrhnu. Driv odejdou ty tesnici gumicky nez samotnej tlumic a pri jeho cene…
Aano, jako novy bbyl uvnitr namazany nejakou vazelinou nebo co to bylo, znatelne to ulehcilo prvni cisteni. Myslim ze by se todalo zreplikovat.

Tak pokud fakt staci prostriknout wdeckem a vytrit nejakym hadrem ci ubrouskem, tak to zas neni tak narocny. Akorat teda problem je, ze to je i v tech sroubovacich zavitech jednotlivych dilu, coz jde pryc hur.
Pokud jde o ty gumicky a jejich zivotnost, nejspis tedy bude lepsi nechat tlumic rozsroubovany na jednotlive casti.

Jinak jo, nejaka vazelinka tam byla, jen teda nevim, co presne byla zac a v jaky mnozstvi ci kam presne ji aplikovat.



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#808 » ned 13. úno 2022, 14:43

Ahoj, po delším váhání jsem se rozhodnul, pořítit na dlouhou ZKM 452 tlumič.
Po zhlédnutí zašpinění, jsem tak nějak vyloučil nerozebiratelný Wave.

A mám tedy 2 kandidáty:

1. A-Tec CMM-6
2. Tlumič Ase Utra ECO

Stále se nemohu rozhodnout, který zakopit. Jde mi především o nejlepší utlum, aby to mělo vyznám.
Má někdo přímé porovnání, který z těchto tlumiču je "lepší" ?

A ještě otazečka, jak moc Vám posunul nástřel na pušce ?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#809 » ned 13. úno 2022, 16:03

Než se ale takhle tlumič zašpiní, tak budeš mít dávno nový. Na desítky tisíc ran to logicky není.



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#810 » ned 13. úno 2022, 18:59

Já to vnímám jinak. Raději si připlatím ten malý rozdíl v ceně. +- 500-1000,-Kč dle modelu. A zjískám mnohem trvanlivější tlumíč, než je Wave. Asi nepotřebuju řešit co dva roky nákup jiného tlumiče a otravné papírování. A jsem přesvědčen, až se tobě ten Wave poškodí a nebudé možné ho vyčistit, na podruhé zakoupíš už rozebíratelný tlumíč :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů