Tlumiče na zbraně



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#946 » pon 9. led 2023, 10:26

Asi to sem úplně nepatří, ale trochu snad jo. Zeptám se. Má někdo zkušenost s GIS HP lineárním kompenzátorem v ráži .223? On i částečně tlumí a jelikož klasickej tlumič kvůli zasírání zbraně nechci, tak by mě zajímalo, jak je na tom v tomhle ohledu právě ten GIS. Mělo by to být výrazně lepší než tlumič, ale zajímala by mě raději osobní zkušenost někoho, kdo ho má - měl. Díky.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#947 » pon 9. led 2023, 12:17

Mám GIS HP na 12,5'' Antregu. Takže pístovka, tudíž nemohu moc posoudit o kolik více či méně špiní lower než tlumič (Ase Utra Dual) či střelba jen s flashiderem.

Ovšem tlak zvyšuje také a nezanedbatelně - při jeho použití je potřeba dát těžší buffer, jinak je puška přeplynovaná a vyhazuje mezi 1 a 2 hodinou (nábojnice se ani nedotknou odražeče). Místo originálu co je na tom 12,5'' Antregu (H2) jsem dal těžší H3 a už to vyhazuje více ke třetí hodině. Puška také o trošku více kouří směrem ke ksichtu, uvažuji o té "tlumičové" natahovací páce, až ji bude mít Habresto skladem. Ale není to zase nic hrozného, pístovka je v tomto daleko tolerantnější jak DI, kde to asi bude horší.

Co se týče útlumu, tak s tím GISem je ten Antreg hlučný zhruba jako plnotučný 357 Magnum ze čtyřpalce. Takže celkem ok a na venkovní střelnici při střelbě z plochy se to dá snést i bez sluchátek. Na vnitřní mě naopak stačí aktivní sluchátka (Sordin Supreme Pro-X) a bez špuntů pod nima. Bez toho GISu jsem musel na vnitřních střelnicích nosit pasivní Peltory, (které mají vyšší útlum jak ty MSA).

Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#948 » úte 10. led 2023, 10:22

Héfaistos: Mám úplně stejnou konfiguraci. Měni jsi s tím bufferem i pružinu? Co jsem koukal na net, tak jsem pod vyhledáváním Buffer H3 AR15 našel vyloženě jen samotnej buffer v relaci od 800 do 2000 korun.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#949 » úte 10. led 2023, 10:36

Měnil jsem jen buffer, pružinu jsem nechal origo. Ještě jednu informaci je záhodno doplnit - ten GIS se hřeje úplně stejně jako tlumiče, takže při trochu rychlejší akčnější střelbě se dokáže pěkně rozpálit a člověk o něj zase pěkně popálit. Na střelnici, když si na to člověk dává pozor, to až tak nevadí, ale pokud by to někdo chtěl na nějaký nácvik CQB a pouštění zbraně po střelbě na řemen (např. při přechodu na krátkou ap.), bude to chtít termoochranu, stejně jako na tlumič.

Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#950 » úte 10. led 2023, 11:11

Dobrý vědět (y)

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#951 » stř 11. led 2023, 00:48

Héfaistos: tlakuje teda víc - stejně - míň než AU Dual? Na to, že to má bejt prase tak to co píšeš je dost překvapivý.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#952 » stř 11. led 2023, 08:07

Koukám se výhledově po Ase Utra Dual Gen 2 na ARko 11.5" v .223 a říkám si, zda má smysl jít do krátké verze, když není ani o tolik kratší (prodloužení o 96 vs 113) ani lehčí (hmotnost 520 vs 545) než standard? Říkám si, že když už tlumič, tak ať má co nejlepší vlastnosti. Na bazarech lze pozorovat vyšší výskyt krátkých verzí, tak si říkám, jestli to lidi neprodávají se zklamáním...co myslíte?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#953 » stř 11. led 2023, 18:02

2 morho - Tlakuje o něco míň jak ten AU Dual, ale ne o moc. On ten GIS není typický prase. To by byl, kdyby se vyšroubovala ta vložka (což se může). Ale tak jak je, je to vlastně takový hybrid mezi tlumičem a prasetem.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#954 » pát 13. led 2023, 21:47

Nejmíň tlakuje Silent Steel, na FB je srovnání pro 223. Navíc můžu měnit ráže.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#955 » pát 13. led 2023, 22:08

Zajímavá věc, jak se povolili tlumič tak toho bylo všude plno a skladem. Není to tak dávno a už je zase vše na objednávku. Blbej A-Tec H2 .30 5/8x24 na trase Jindřichův Hradec Brno fakt asi nikde.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#956 » úte 7. úno 2023, 13:43

Používáte někdo SS Streamer s 22 LR? tj. S adaptérem k AR15...Dle výrobce to lze ale musí se pečlivě čistit. Přecházím na SŠ od AU právě z důvodu univerzality.



MatejB
Příspěvky: 7

Příspěvek#957 » úte 14. úno 2023, 16:09

Zdar, kupovali ste si niekto na tlmič tepluvzdornú tašku?

Chcel by som niečo do čoho možem dať tlmič po výlete na strelnici bez toho aby som musel čakať kým vychladne a nemusel sa báť že mi popáli niečo v taške.

Napadol mi napríklad obal na kulmu na vlasy, máte s tým niekto skúsenosť?



Ondra BIG
Příspěvky: 17

Příspěvek#958 » stř 15. úno 2023, 09:05

Ahoj, ohledně AU Dual vs SS... Máte už někdo zkušenosti s SS na úsťovkách AU? Mám AU Dual short a rád bych si dal na pušku na "stálo" mikro streamera kvůli komfortu při delších akcích, kde není třeba plnohodnotný tlumič a je výhodné mít lehkou pušku.
AU na AU úsťovce je absolutně neprůstřelný, dá se s tím střílet, mlátit o zem a gear a nic se ani nehne, nepovolí. Co Silent Steel? Nemá žádné zajištění ale prý fouká tak, že se utahuje. Takže: drží? A naopak: jde pak rozumně povolit? (pastu používám, ale ta je za den střílení víme kde...). Díky.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#959 » stř 15. úno 2023, 21:12

Ondra BIG: mám krátký Hiper a SS Micro. Střílel jsem zatím 2x, celkem asi jen 200 výstřelů. Nemlátil jsem s tím teda o zem atd. Utáhnul jsem ho lehce, šel povolit lehce. Klíč jsem měl pro jistotu sebou, nebyl potřeba. Až zase bude tepleji, zkusím víc jestli se nezapeče, nebo nepovolí.
Uvažuju zbavit se Hiperu a pořídit SS přímo na závit, bez tlumiče stejně nestřílím a bude to -115g na předku pryč :)



Ondra BIG
Příspěvky: 17

Příspěvek#960 » čtv 16. úno 2023, 11:08

morho: díky, super, to jsou přesně info co hledám, mám taky Hiper Short na jedné a Birdcage na druhé. Já to mám s přímým závitem složitější, protože mám SIG Virtus s kuželem na ústí.
Největší strach mám z povolování, naběhl jsem si s Trilugem na 9mm ale tam jde dotáhnout rukou po celým zásobníku. Na 223 stačí 1 rana a pálí to gatě...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů