Tlumiče na zbraně



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#961 » čtv 16. úno 2023, 12:35

Pro manipulaci s teplým tlumičem doporučuji deku pro svářeče. Cena začíná na cca 300.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#962 » pon 20. bře 2023, 10:26

Stávám se stále větším skeptikem. Když utlumím karabinu přestane být samonabíjecí, když jsem ted střílel s ARSkem a továrním tlumičem, tak to dozadu funělo více než mi bylo příjemné. Nevím zda snaha o maximum utlumu už není přehnaná. S nadšenci se nebudu přít, je to pouze můj pohled. Koupím si ted něco na .22 at si spravím chut, tam věřím, že to bude pecka.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#963 » pon 20. bře 2023, 10:32

Desert Eagle : Mám úplně jiné zkušenosti.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#964 » pon 20. bře 2023, 12:48

V sobotu som sa po dlhsej dobe dostal k tomu aby som vyskusal nejake prebijane subsonicy. 9L NFA (ARko), SL6i SMG, prebijane 140gr strely Alsa Pro + prach D032. Predtym co som laboroval tak som mal mierne problemy s fukanim dozadu (klasicky neuzamknuty zaver - holt po par rychlych ranach za sebou bolo citit). S tymto strelivom bez stopy fukania dozadu, utlm vyborny, takze karabina uz len s tlmicom a tymito prebijanymi.

Z inej strany - ma tu uz niekto skusenosti s tlmicmi na pistol? Uz mam na Glocka hlaven so zavitom, ale nejako som sa este k vyberu tlmica nedostal. Zaujimavo vyzera aj ten nasadzovaci od Fischer Development - sice stoji raketu, ale zachovaju sa mieridla, netreba hlaven so zavitom ...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#965 » pon 20. bře 2023, 19:10

Já jsem teď poprvé střílel s P-09 + GIS PSR COMPACT + SB140. Nemám žádné srovnání, ale jsem nadšený. Střílel jsem na kryté střelnici se sluchátky. Vedle se střílelo a tak jsem si netroufl sundat sluchátka, příště zkusím, ale nepochybuju, že to bude v pohodě. Co se ale hodně změnilo je chování zbraně. Bez rány, záblesku a s hodně omezeným zpětným rázem to celé působí jako hračka. Tady se to mačká a támhle se objevují dírky. Nepochybuju, že by to byl skvělý úvod pro člověka, co se bojí zbraní. Je to jako laserová střelnice.

Foukání s nataženýma rukama jsem nějak neřešil, ale sviní to teda strašně. Dal jsem jenom padesát ran, ale pistole vypadá jako by dala pětset, strašně smrdí a tlumič vypadá jako bych čistil pec. Ale podle mě to za tu zábavu stojí, osobně mám tu P09 vyhrazenou čistě na tlumič.

Další problém je teplota. Po dostřílení na vnitřní střelnici to nejde prostě hned odšroubovat a hodit do batohu, propálilo by se to ven. Chce naplánovat a střílet tlumič jako první a pak nechat s otevřeným záverem dvacet minut chladnout .. a nebo si vzít rukavice a sehnat patřičné pouzdro, což mám v plánu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#966 » pon 20. bře 2023, 19:41

LordSalix píše:...nechat s otevřeným záverem dvacet minut chladnout...

Nebo to holt ponořit do kbelíku s vodou (stačí tlumič). Občas praktikuji i v mezidobí střelby, když střílím s tlumičem více. Mimo jiné si člověk tak i pěkně ověří teorii "wet silencer" - a opravdu to funguje. ;)

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#967 » pon 20. bře 2023, 22:59

DesertEagle píše:Když utlumím karabinu přestane být samonabíjecí


Cože?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#968 » úte 21. bře 2023, 11:36

to deserteagle: zkus jiné naboje, typuju, že závěr je tak rychlý že to začne blbnout.

Co máš za karabinu? U mé SP5 s SL4 v poho i s +P. Právě z důvodu měnšího zpětného tlaku jsem koupil SL4. S prebijnkami alsa 147grn, RS14, 2,8 grn. OAL 29,3. To je malorážka a díky prachu to je relativně čisté, na to že je to s tlumičem.
U Antregu neznám jejich tlumič, ale dual absolutně v poho. Ještě budu zkoušet SS ale nepředpokládáme problém, naopak.



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#969 » úte 21. bře 2023, 11:44

Antreg tlumic na Antregu s 16.5" a 12.5" hlavni bez problemu. Nastaveni portu mam standardni na bezne strelivo. Jo, clovek si musi zvyknout na cmoud, ale na venkovni strelnici to jde i bez sluchatek s klasickou munici 55gr. Lepsi na utlumeni jsou tezsi strely, kde je nizsi navazka prachu. Paka ala Radian snad do mesice a pul od Antregu, tak by se mohlo i to lehke fouknuti zlepsit

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#970 » úte 21. bře 2023, 15:13

To Beda. NF s nejkratší hlavní. Ona celá zbran není žádný zázrak což za velmi rozumnou prodejní cenu ani nemůžu očekávat. Krmím Alsou a zbraně si musí zvykat na Alsu, nikoliv opačně hi,hi :-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#971 » úte 21. bře 2023, 16:08

U příspěvků výše mám špatné prach je to pistolový RS12....



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#972 » úte 21. bře 2023, 16:10

Jinak u Antregu používám sportovní píst pro tlumič, vedle super chování to snižuje tlak v systému. Jsem zvědavý na Silent Steel.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#973 » úte 21. bře 2023, 18:16

Kolegové máte někdo zkušenost s tlumičem A-Tec H2 v .308Win?
Popřípadě doporučí někdo alespoň částečně převlečný tlumič se závitem 5/8-24, který půjde nandat na hlaveň co má u závitu 22mm?
V cenové hladině pod 15000kč. Jo SVEMKO nebo OSS by se mi líbilo ale rozpočet nedovolí.
Použití střelnice, lov.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#974 » stř 22. bře 2023, 13:01

H2 jsem uvažoval, ale shodli jsme se s prodejcem se celohliníkový vnitřek je dobrý jen na ten lov. Nakonec mám A-tec optima 50. S A-lock montáží.
Na nastřelení se teprve chystám za 14 dní.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#975 » pát 24. bře 2023, 16:19

@ Commando.tn

nevím jestli G.I.S, ale BT má u pistolových tlumičů řady Impuls II-A uvnitř indexaci pro srovnání POA/POI. Nastavuje se tak, že povolíš tu část nejblíž ústí a pootočíš tlumičem do nejbližšího výřezu a zase utáhneš. Jde to 360 st. dokola, takže nakonec skončíš v poloze s nějmenší odchylkou. Tohle řešení kdysi BT upravoval pro tlumič KAC na HK Mark23. Karl Brügger psal, že i když jsou schopni ten pistolový tlumič vyrobit tak přesně, že indexaci nepotřebuje, HK (pro kterého BT tlumiče také vyrábí) trvalo na té indexaci, takže u toho zůstali. Jinak BT jako jedna z mála firem své puškové tlumiče testuje pro full-auto provoz a třebaže by mohli vyrobit lehčí / účinnější tlumiče, dávají přednost spolehlivosti a životnosti pro používání v ozbrojených složkách. Z tohoto důvodu prý nevyrábí "mono-core" tlumiče. Dobré počtení o výrobě / vývoji tlumičů BT zde:

https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... l-brugger/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti