Tlumiče na zbraně



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#916 » stř 9. lis 2022, 14:53

Díky za info. Nerad bych porezlý lauf. Je na tlumič nějaké vyzkoušené čistidlo? Nebo to prostě oškrábat ten bordel?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#917 » stř 9. lis 2022, 15:03

Dle více zdrojů rozhodně má smysl tlumič sundavat.



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#918 » stř 9. lis 2022, 18:38

Nedaří se mi sehnat tlumič na pistoli 45acp, závit 0.578x28.
Nejlépe A-TEC PMM-45.
Nějaký tip kde objednat s krátkým termínem dodání?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#919 » stř 9. lis 2022, 18:49

KarelSmid píše:Díky za info. Nerad bych porezlý lauf. Je na tlumič nějaké vyzkoušené čistidlo? Nebo to prostě oškrábat ten bordel?


Rozhodne sundavat po strelbe.
Asi podle toho co radi vyrobce. Pokud mas rozebiratelny, tak je cisteni otazka toho rozebrani a oskrabani usazenin mechanicky + nejaka klasicka chemie. U puskovych, ktery rozebirat nejdou obvykle vyrobce neco doporuci. Napr Ase Utra rika jenom lehce striknout zbranovym olejem a neco silnejsiho az po 3000-4000 ranach (ale bohuzel nerikaji co tim silnejsim mysli) - viz video zde.

Co jsem videl, tak nekteri maji uspech pri pouziti ultrazvukove cisticky, ale cetl jsem teda i nazory proc to nedelat, takze to je silne individualni jestli ano nebo ne.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#920 » stř 9. lis 2022, 19:40

Pod svým Brandem nabízí AS speciální čistič od Schleteku.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#921 » stř 9. lis 2022, 21:45

Tusim, ze BoreTech ma nejaky svinstvo, co se do toho naleje, tlumic se zaspuntuje, necha se to par hodin stat, pak se to vyleje a “profoukne” bud stlacenym vzduchem a nebo vystrelem…



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#922 » stř 9. lis 2022, 21:50

Dík za info. No tak budu škrábat :( to úplně nesnáším. Kompik na stribogu je dost blbý by čištění ale ten atec smg ho má vyfrézovány uvnitř trubky. To bude teprve pracička. Asi to nemá smysl moc prožívat. Ten ultrazvuk se mi líbí. Nevím co to může poškodit na kusu duralu.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#923 » sob 12. lis 2022, 14:10

Dotaz pro ty, co s tím mají zkušenost a našli nebo vědí řešení. Pro ostatní informativní.

Mám zbraň Sig MPX, 9mm Luger, hlaveň 8 palců, závit 13,5x1LH. Dále "nepoškozený" tlumič hluku A-Tec SMG přímo na závit.
Na obrázku jsou zásahy s různými úsťovými zařízenímy. Stříleno na 25m s oporou a kolimátorem.
Munice SB 115 grn, nicméně výsledek je zcela stejný i u 124 grn a subsonic (většinou se mírně mění jen soustřel), tedy nemá cenu ukazovat.

3 zásahy číslo 1: S originálním Sig tlumičem plamene, který je dodáván se zbraní - perfektní soustřel, zde je nastřelena záměrná (i dle pevných mířidel, kdy pro info je hledí o pár mm vpravo od středu - tedy zbraň střílí jakoby vlevo).
3 zásahy číslo 2: Holé ústí hlavně, bez úsťového zařízení - posun zásahů 4-5 cm na 4.-5. hodinu a vždy obecně horší soustřel - ZAJÍMAVÉ, PROČ?
3 zásahy číslo 3: S nasazeným tlumičem hluku A-Tec SMG - posun zásahů 10 cm na 1.-2. hodinu a vždy obecně mírně horší soustřel, i když stále super - TAKOVÝ POSUN MĚ ŠTVE (při střelbě se s tím těžko počítá a překlikávat o tolik kolimátor je také opruz). Tedy dotaz, co s tím?

Mám další 4 tlumiče (3x A-Tec, 1x BT) na další 4 zbraně (2x malorážka a 2x 9 mm) a nikde není tak hrozný posun, jako zde. Zpravidla do 5 cm. Prodává se v ČR nějaký tlumič s otočným tělem, kde si nastavíte posun zásahů? Myslím, že to má GIS u impulzního tlumiče na 9mm pistoli, ale dá se nasazovat na karabinu s pevnou hlavní?

Sig MPX 8 POI shift.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#924 » ned 13. lis 2022, 06:03

Jestli třeba víc než otočení tlumiče, který by v některých případech mohl být dokonce i symetrický, nemá vliv změna rozložení hmoty na vibrace hlavně. Bývaly doby, kdy bylo v módě posouvat po hlavních pušek gumová zavažíčka...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#925 » úte 22. lis 2022, 18:27

Máte někdo někdo nějaké poznatky z Habresta ohledně porovnání AS Dual a SS Streamer?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#926 » úte 22. lis 2022, 18:53

Nemá, střílelo se jen ase utra, protože dovozce silent steel nám nezapůjčil tlumič. Abysme to porovnali musíme koupit oba dva typy a pak si to porovnat sami, nebo čekám až se mi sejdou lidi co od nás mají oba typy a v jeden den to porovnáme. Během 14 dnů máme CQB v kullhouse a tam jeden má silent steel a druhý ase utra, takže tam to snad již klapne.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#927 » úte 22. lis 2022, 22:33

V jaký ráži, předpokládám asi .223, že?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#928 » stř 23. lis 2022, 11:43

Ohledně dusítka zvažují pořídit na DD PDW SS Streamer, předpokládám že s měkčí pružinou co jsem dostal v setu k DD budou chodit i subsoniky.
Nemá náhodou někdo vyzkoušený SS na 300 blk? Včetně subsoniku?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#929 » stř 23. lis 2022, 20:08

Mám SS na SIG MCX Rattler v 300 a subsonic SB ani hornady nefungují protože tlumič funguje až moc dobře.
Je to však jiný systém než DD AR15 takže nevím přesně. Pokud budeš střílet supersoniky tak problém nebude. Jinak to chce ase utru přímo na 300 AAC protože ten má komory jinak poskládaný protože sub 300 se při výstřelu vrtí a může štrejchat v přepážkách.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#930 » stř 23. lis 2022, 20:54

Já jsem neviděl v papíru žádnou díru po 300 subs, která by naznačovala, že se střela nějak vrtí. 9", 1:7, SB FMJ 200 gr. Už to někdo opravdu viděl na vlastní oči?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů