barvení mířidel luminiscenčními barvami



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#46 » pon 16. úno 2015, 23:57

Pavel je prostě Pavel, člověk ho musi osobně znát. Ale instruktor je dobrej a kniha je kvalitní a to je duležite. Pokud jde o fosforove barvy, je to podle mě zbytečnost. Zbran je stejne 99% casu v pouzdre, takze kdyz ji vytáhnu, nic svítit nebude a nějak ji před střelbou nasvěcovat je nesmysl. Takze pokud chci dobra miřidla na den, tak vyraznou obyčejnou barvu nebo světlovod a na noc tritia nebo nejlèpe podvesny modul a vhodné pouzdro. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá, Truglo dela kombinaci svetlovod a tritium. Me nevyhovuji ale nekomu by mohly...

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » úte 17. úno 2015, 12:56

Ahoj, já si to právě myslel, že fosfor je blbost, protože v pouzdru se mi to nenasvítí. Že ideální bude uřvaná barva. Zbraň mám Grand Power K100, tam není nějaký výběr mířidel a po pravdě, teď na ně ani nemám, tak si jen najdu barvu, která mi sedna. Origo mířidla ani nejsou nějak zlá, to vůbec ne. Co se baterky týče, to mi pořád cpe kamarád, že mám využít možnosti a nosit ji na zbrani. Akorát to mi ji zase o kus zvětší, navíc kupovat nový kydex atd.. A varianta nasazovat baterku až při tasení, to je blbost. Prostě baterka do kapsy a naučit se se ní zacházet zároveň se zbraní. Ne?
Pavel Černý - no já bych si u něj časem kurz rád dal, knížka se čte skvěle a slyším na něj jen dobré reference. Akorát na jeho webu jsem našel jen kurzy pro instruktory střelby. Nic, jako má Aegis. Jaký jinak je, v pohodě?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#48 » úte 17. úno 2015, 13:50

Je svůj, ale já na chatu nechci probirat kolegy... :-)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » úte 17. úno 2015, 15:12

Chápu, mám rád lidi, co jsou "svoji" :D Zpět k původnímu tématu, kamarád používá na barvení mířidel lak na nehty :D Pokradl v rodině, kamarádkám zbytky. Některé ty laky jsou hodně reflexní, taky by to mohlo být fajn. A drží to jak hrom, to jsem se u něj díval.

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#50 » úte 17. úno 2015, 21:06

lak na nehty nebrat, nevydržel nic moc. To už radši tady zmiňovanou barvu Rewell na plastikové modely - signální oranžová.... Stojí pakatel a je toho spousta. Ale možná jsem zrekvíroval jen moc levný lak :)



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » stř 18. úno 2015, 18:18

Právě psala pošta, že zítra dodají barvu.. pak dodám foto výsledek.. :) díky ta tip :)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » čtv 19. úno 2015, 18:07

Lak na nehty kamarádovo drží jak hrom, úplně nejlevnější bílý :D Podepisoval si tím i zásobníky na kurz.



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » čtv 19. úno 2015, 18:09

Výsledek není zázrak, ale je to lepší.. když by měl někdo tip na tu uřvanou barvu, klidně udělám další pokus. Když by někdo měl zájem o 3 tečky v ČB tak no problema :)

fin.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » čtv 19. úno 2015, 18:38

Dobrý. Hele, není to taky K-100? :) EDIT: není, kouknul jsem pořádně.
Jak dlouho po nasvícení to to svítí a po jaké době je to nefocené?



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » čtv 19. úno 2015, 20:47

Jak jsem říkal, žádnej zázrak.. cca minutu.. Vždy jsem nasvítil a hned fotil. Ale měl jsem to už hodně ošoupané a při střelbě na hledí ty tečky vůbec nebylo vidět. Tohle je o 100% lepší než původní stav + ta lehká luminescence. Jsem spokojen. Ale když by někdo měl tip na něco řvavého rád dám další pokus - ideálně ta zelená luminescentní barva jakou to svítí - aby to tak vypadalo i na světle..

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » pát 20. úno 2015, 01:13

Presne to bych taky rad. Snad nekdo poradi :-)



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#57 » pon 23. úno 2015, 16:14

Já taky řešil obnovu teček mířidel, protože původní byly už hodně zašlé a jedna dokonce chyběla. Takže jsem zbytky původní vyškrábal, pak pořádně odmastil a kápnul klasickou bílou syntetiku na železo co mám v dílně.
Jsem hodně spokojen, náklady 0,00nic (nechtělo se mi kupovat drahou luminiscenční barvu kvůli třem kapkám s nejistým výsledkem), drží to jak ďas, výrazné je to dostatečně.

Podle mě stačí obyčejná bílá barva, pokud chci něco navíc tak světlovody nebo tritia (jak už tady zaznělo)...

(omlouvám se za kvalitu fotek, foceno mobilem)
IMG_20150223_160227.jpg

IMG_20150223_160242.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#58 » pát 6. bře 2015, 01:06

no vypdá to zajímavě, neví někdo, jak se to přesně jmenuje? Ale s cenou skoro jak za nový mířidla... nevim, nevim...
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/12 ... i-miridla/

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#59 » pát 6. bře 2015, 08:44

Jedná se o vychytávku na principu tritia krystalický foto fosforeskující binární elastický polymer, sbírá světlo a pak ho pomalu vydává ve viditelném spektru


Trochu si "protiřečí" pašák :roll:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#60 » pát 6. bře 2015, 09:01

taky jsem chtel odpovedet, ze se to jmenuje "podvod" :)
ta moje barva za cca 170 korun (50ml tusim) vypada uplne stejne a jak jsem uz psal, svitive vlastnosti byly zklamanim
krom toho, lahvicky na foto s tak genialnim tritiovym polymerem co sbira svetlo nejsou ani polepeny. skoro bych rekl, ze prodavajici jen zmenil distribucni baleni na ultramaloobchodni za dvacetinasobnou jednotkovou cenu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů