MantisX firearms training system



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#61 » úte 9. srp 2022, 15:20

CzechJoker píše:Zkus se obrátit na Harranta, třeba by to přivezli.

Diky za tip, komunikace prikladna, vypada to ze by adaptery mohli objednat a zaradit do nabidky. Tak uvidime



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#62 » sob 22. říj 2022, 14:02

Dám do placu poslední zkušenost s MantisX s dlouhou. Při střelbě z bagu (živá mířená střelba na 100 m) jsou už odchylky tak malé, že je MantisX v podstatě neregistruje, resp. registruje, ale všechno je good shot s úspěšností 99, nebo 98 %. Takže, jestli člověk špatně spouští, nebo s tím nějak kvedlá, se z toho už moc poznat nedá. Počítám, že to bude dávat smysl na dlouhé, pokud budu střílet z ruky.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#63 » ned 13. lis 2022, 16:08

Dotaz, tedy dva, na uživatele MantisX.

1) Stalo se mi teď dvakrát na živé střelbě (Walther PDP), že se mi po výstřelu odpojil sensor od aplikace. Ta pak chtěla, abych dal pistoli na pevnou podložku a nechal zkalibrovat sensor. Když kalibrace selhala, měl jsem sensor vypnout a zapnout a znovu připojit. Pak se to zkalibrovalo, spojilo, ale fungovalo to zase jen do dalšího výstřelu. Myslím, že to je porucha, ale chtěl jsem se zeptat, jestli se to taky někomu stalo.

Předtím jsem s tím už s Waltherem střílel a fungovalo to dobře, ale měl jsem to teď mezitím na AR-15 na živé střelbě (což by ale mělo být spíš šetrnější ve srovnání s tím PDP).

2) Při sušení s PDP se mi stává, že mi sensor bere i reset spouště, takže mám pak místo 10 "výstřelů" třeba 16. Když suším, tak nabiji sušilky, zapnu aplikaci a: "vystřelím", vyhodím náboj přetažením závěru - ale pořád u toho držím spoušť - pak znovu zaujmu střeleckou pozici a pak teprve pouštím spoušť na reset a nový "výstřel". Dělá to někomu taky, nebo jak obecně pracujete se spouští, když používáte MantisX?



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#64 » ned 13. lis 2022, 18:13

Na G19 při sušení nevyhazuji nábojnici. Popotáhnu závěr k resetu, bez držení spouště, a opět střílím. Funguje perfektně.



supertramp
Příspěvky: 10

Příspěvek#65 » ned 13. lis 2022, 18:20

Cuz:

ad 1: no zkus telefon jeste nez to budes raklamovat - restart / reset te aplikace - senzor by mel byt v poradku ... ale samozrejme stat se muze vsechno

ad 2: da se tam nastavit v parametrech cas od posledni detekce kdy se nema provadet dalsi tj. napr 0.3 sec od posledniho vystrelu neres zadny dalsi detekce - da se tam taky nastavit uroven (interval) kdy nechces resit detekci vubec - napr. pod 80% a tak - temahle dvema vecma v pohode poresis i airsoft trenink s co2 nebo jina false pozitiva - ale 100%ni to neni nikdy - taky hodne zalezi podle me na verzi te aplikace pac mam pocit ze se to verze od verze chova jinak jak to "vylepsujou"



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#66 » ned 13. lis 2022, 19:25

2) bud tim delsim intervalem, nebo staci mit tu pistoli v 'blbem' uhlu smerem k zemi treba. ale to by ti asi nevyhovovalo, jestli resis mireni pri resetu.
Jinak teda susilky u strikeru taky nepouzivam. Ne ze by to neslo opatrne natahnout s jednou v komore bez vyhozu, ale je to otravnejsi. U kohoutovych samozrejme snazsi situace, tam ji v komore nechavam, neni duvod ne.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#67 » pon 14. lis 2022, 03:38

Díky za reakce. Bez držení spouště by to sušení asi fungovalo správně. S používáním sušilek to přímo nesouvisí. Já je používám, protože jsem na to zvyklý. Mám jich dost, abych naplnil celý zásobník, takže to pak trochu simuluje i váhu, ale to je spíš jen takový detail. Zkusím mrknout na to nastavení prahu detekce, jestli by ten reset nešel odfiltrovat.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#68 » pon 14. lis 2022, 09:44

Jinak ta závad je taky možná, jako u všeho jiného. V létě jsem kupoval X3 na dobírku a přišla mi mrtvola. Vrácení ale bylo bez problémů.



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#69 » stř 16. lis 2022, 08:23

Měl jsem od kamaráda půjčenou X3 a u CZ SP-01 mi občas Mantis chytal natahování kohoutu. Reset spoustě detekován nebyl. Jinak kamarád má již za sebou jednu reklamaci a přišel mu nový kus. Mantis přestal reagovat - nešlo jej připojit. I z tohoto důvodu jsem zavrhl nákup ze zahraničí, byť by mohlo vycházet levněji. Proces reklamace by mohl být dost komplikovaný.



LuKu
Příspěvky: 9

Příspěvek#70 » stř 16. lis 2022, 09:09

V tomhle případě bych se po svých zkušenostech reklamace nebála. Když jsem si koupila Mantis, při sušení mi fungoval bez problémů, ale při ostré střelbě nedetekoval vůbec nic. Použila jsem položku Troubleshooting v aplikaci k zaslání informací výrobci. Snad do druhého dne se mi ozvali mailem z podpory, že to mám zkusit vypnout a zapnout. Když jsem jim napsala, že to nezabralo a že tedy asi budu muset reklamovat u prodejce, nabídli mi, že jim taky můžu dát svou poštovní adresu a pošlou mi nový senzor přímo od nich. Což se také stalo - balíček z Illinois dorazil hned za několik dní a od té doby vše funguje.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#71 » stř 16. lis 2022, 22:28

No, tak já jsem teď v situaci jako byla LuKu. Poslal jsem jim z té druhé střelnice report přes Troubleshooting a po krátké výměně emailů s někým s podpory z Mantisu mi napsali, že mi sensor vymění. Tak jsem zvědav.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#72 » úte 25. dub 2023, 12:26

Hele, na celém českém netu čtu, jak to někomu pomohlo s tím či oním, nebo nepomohlo, jak to umí odstranit to, či ono, nebo neumí... Ale nikde, fakt nikde nevidím nějaký souhrn funkcí, jak je používat, k čemu je to dobré, jak to použití vypadá, abych si z toho sám dokázal natipovat závěr, jestli mi to pomůže...
Nemáte někdo nějaký odkaz na prezentační video toho, co a jak s tím lze, k čemu a jak je po použitelné, co se s tím dá dělat a jak z toho vypadají výstupy? (a fakt mi nejde o minutové PR video plné střihl, dynamiky, barviček a grafů, ale fakt o něco edukačního)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#73 » úte 25. dub 2023, 22:47

cmk: No, o českém videu nevím, ale v angličtině jich je dost, jedno třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=immDvUqKPTQ
Každopádně, princip je ten, že v "přívěšku" je sensor, který spáruješ s telefonem (na kterém máš aplikaci, přes kterou se všechno ovládá) a který zaznamenává, jak se zbraní, lidově řečeno, kvedláš.

Sensor umí rozpoznat i výstřel, ať už na sucho, nebo i skutečný, a když se tak stane, tak vezme chvilku záznamu před výstřelem a chvilku po, pošle to do telefonu a ten z toho vyrobí různé grafy a statistiky a hlavně ti ukáže skóre, jak si myslí, žes to měl v klidu před a při výstřelu. Taky to měří čas mezi výstřely a když s tím nějak hýbeš, tak se snaží i odhadnout z jakého důvodu, takže ti to pak dává rady jako, že kompenzuješ zpětný ráz, nebo že zesiluješ úchop, máš moc prstu v lučíku, nebo málo, nebo to nedržíš až do konce spuštění pevně atd.

Rady mohou, ale nemusí být nutně užitečné, je to jenom odhad, ale to skóre je poměrně dobrým ukazatelem kvality střelby. Já mám zkušenost, že když mám pocit, že jsem to dal dobře, tak mi to Mantis potvrdí a naopak, když cítím, že to nebylo úplně ono, tak to tam hned vidím taky, aniž bych studoval ty grafy, ale skóre stačí. Teď někoho napadne, že když to poznám sám, tak nepotřebuji Mantis.

Což je fakt, ale jednak, ne vždy to poznám, nebo si nejsem jist, jakou chybu dělám, protože to už pocitově nepoznám, ale mohu si vyzkoušet třeba různé úchopy, nebo i držení, s každým si párkrát zacvakat a porovnat to na měřeních.

Druhá, poměrně zásadní věc, je, že sušení s tím je fakt zábava. Člověka to motivuje se zlepšovat, zkoušet nové věci a hned si ověřit jak fungují, aniž by musel na střelnici (byť Mantis funguje i na střelnici - akorát si za to musí člověk připlatit).

Další je, že má různé předdefinované programy, na zkoušení různých věcí, jako rychlost, přesnost, střelbu jednou rukou. Když si ten sensor nalepíš na zásobník, můžeš s tím teoreticky sušit i tasení (aniž bys na to potřeboval speciální pouzdro).

Suším s tím doma, kde se zaměřuji na úchop a spouštění, ale i na střelnici, kde jednak vidím, jak se liší moje ostrá střelba od sušení, a jednak při nějaké "dynamičtější" střelbě to funguje i jako časomíra odpalů.



spacemaster
Příspěvky: 1

Příspěvek#74 » pát 30. čer 2023, 22:22

Ahoj, chtěl sem se zeptat jestli má někdo zkušenost s Mantis Blackbeard pro AR-15 a jestli to dám do Antrega. Díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů