Laserový značkovač - obecně

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#16 » stř 2. srp 2017, 12:49

pelanj píše:Za 4 dolary na zkoušku to stojí:)

nestojí
krám kterej míří každou chvíli někam jinam nemá smysl ani zkoušet

i tohle je sračka a má to od 4 babek z Aliex... sakra daleko
http://www.brownells.com/optics-mounting/electronic-sights/laser-sights/micro-tac-tactical-micro-laser-prod71790.aspx?avs%7cManufacturer_1=TRUGLO



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#17 » stř 2. srp 2017, 13:12

Proč je to sračka, co ti to provedlo?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#18 » stř 2. srp 2017, 13:41

chcípnul

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#19 » stř 2. srp 2017, 22:27

já jsem laser nikdy nezkoušel, ale po roce (před rokem bylo echo že to bude legal, což se stalo dnes) přemýšlení připadá mi, že pro
- sebeobranu na krátkou vzdálenost je rychlejší střílet od ruky nebo přes klasická mířidla, než hledat rychle v situaci, kde je tečka. D8le nedokážu si představit, že za slunečného nebo zamračeného dne během pikosenkudy na 0 až 20 metrů uvidím, kde mám vlastně zrovna tečku.
- na dálkovou střelbu 20 - nekonečko metrů si nedokážu představit, že uvidím tečku na cíli ve dne. Na zaměření mi stačí křížek v puškohledu.

- na sranda střelbu, nebo jako chlubítko tečka na kterou vidím puškohledem, to jistě splní dokonale, jako v těch filmech. Ale na co mít laser, když střela stejně doletí tam, na co jsem mířil křížkem v puškohledu. A jestli ne, nedoletí tam ani s laserem.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#20 » čtv 3. srp 2017, 06:38

Asi bych s tím cvičil jenom pudovou střelbu, vytahnout a bác. Ale jenom sušení kdy je laser dopředu zapnutý. Jen abych viděl kam při vytasení a zmáčknutí tečka ukazuje. Že bych v krizové situaci tasil, zapínal laser, případně ještě natahoval, to se mi zdá krkolomné.
A na nějakých 25m u pistole, kdybych už tu tečku na terči viděl, tak by mě štvalo že ukazuje jak se mi klepou ruce :-D

Ale pokud se objeví nějaký levný, tak to zkusím.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#21 » čtv 3. srp 2017, 06:44

U Hawka (no compromise house) jsem si všiml, že mají svítilny s laserem Viridian a píše tam, že "při zaholstrování s funkcí ECR se zařízení vypne a po tasení znovu zapne v režimu, v jakém bylo holstrováno. "
Že by u tohohle odpadala potřeba zapínat? Video si v práci nepustím.. :angel: Ale cenovka 10tis...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#22 » čtv 3. srp 2017, 07:43

jo, to se spíná vytažením z jejich origo holsteru
a připadá mi to jako jedno z mála smysluplných řešení, pokud bych vůbec uvažoval nad laserem na kveru k dennímu nošení



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#23 » čtv 3. srp 2017, 16:57

Některé lasery mají spínač, který se aktivuje jen uchopením rukojeti zbraně, takže zapínání odpadá. Bývá to tak např. u obranných zbraní s integrovaným laserem .



pavelg
Příspěvky: 3057

Příspěvek#24 » pát 4. srp 2017, 07:56

Tady to vypadá, jako by všichni byli přesvědčeni o jediném možném použití zbraně - a to ve stylu souboje pistolníků s bleskovým tasením.
Laser přece může pomoct v situaci, kdy nejsme schopni nebo ochotní dát do přímky cíl, mířidla a svoje oko.
Např. čumím škvírou mezi panely a ruku s pistolí mám nad panelem a z nějakého důvodu se bojím vystrčit i tu hlavu, nebo je horní hrana prostě moc vysoko. Speciálně pro obranu vidím v laseru docela dobrého pomocníka.
Jiná a poměrně zásadní věc je pak technické provedení - jestli to bude opravdu svítit tam, kam poletí střela. Ale to se podle mne rychle zjistí- když už nejsou zakázané, určitě je střelci otestují, podělí se o zkušenosti a situace se pročistí jako je tomu u puškohledů a kolimátorů.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#25 » pát 4. srp 2017, 08:23

Taková situace samozřejmě nastat může snadno, ale u policistů nebo vojáků. U civilistů, kterých je většina, je to, alespoň dosud, hodně nepravděpodobné. Proto asi také většina řeší použití zbraně v kontextu dosavadních reálných obranných situací.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#26 » pát 4. srp 2017, 09:23

Také je tu možnost použití laseru k oslepení útočníka ještě před případnou střelbou. Každý by si asi rozmyslel pokračovat v útoku když by nic neviděl. Sice je to dost krkolomná představa ale jak bylo psáno málokterá obranná situace probíhá ve stylu "v právé poledne" a v situaci pohrůžky namířenou zbraní kdy je relativně čas,může takové posvícení do očí poskytnout taktickou výhodu a útočníka od útoku odradit.Pouze přemýšlím nahlas...

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » pát 4. srp 2017, 09:24

4mike píše:jo, to se spíná vytažením z jejich origo holsteru
a připadá mi to jako jedno z mála smysluplných řešení, pokud bych vůbec uvažoval nad laserem na kveru k dennímu nošení


Nemusí být origo holster od Viridianu. Vyrábíme kydexy na míru s touhle funkcí ;-).

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#28 » pát 4. srp 2017, 09:33

Automatické sepnutí laseru může prozradit útočníkovi mou pozici a varovat ho, že mám zbraň. Ať si každý nosí, co uzná za vhodné, jen dávám do placu další témata k zamyšlení.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#29 » pát 4. srp 2017, 09:41

blacknocturno: Chci vidět, jak v tom stresu a děsu a časovém presu s chladnou hlavou svítíš do očí laserem někomu, kdo stojí tak dva metry od tebe, protože jsi měl dost času na racionální vyhodnocení, že to stačí a nezvyšuješ riziko, že ti tu zbraň sebere nebo odkloní.

Navíc samotný svítící laser může útok nejen odvrátit, ale i spustit ("von na mě už skoro míří lejzrem, von mě zastřelí, musím na něj hned skočit")

Nemyslím to nějak posměšně, prostě když dojde na NO, tak takovéhle "fičury navíc" dokáže použít jen systematicky trénovaný profesionál připravený na situaci a zvyklý pracovat v týmu v nebezpečné situaci, ne obyčejný člověk, který suší doma, na střelnici dělá díry do papíru a skutečnou situaci nemá kde natrénovat asi ani kdyby chtěl. Myslím že pro nás platí spíš zásada "co nejjednodušeji, co nejjistěji". Přidávání dalších nástrojů a přístrojů jen proto, že by se v nějaké exotické situaci mohly třeba možná na něco hodit - a berme na vědomí že už nutnost vytáhnout zbraň je sama o sobě exotickou situací - akorát zvedá pravděpodobnost chyby nebo nějakého selhání.

EDIT: Tím nikomu nechci brát právo nosit co chce, jen je dobré se nad tím zamyslet ze všech stran a můj verdikt k tomu je právě tenhle.



Ozzy1
Příspěvky: 104

Příspěvek#30 » pát 4. srp 2017, 09:50

Lynx: Což může rychle utnout situaci. Červená/zelená tečka tančící po těle moc nepřidá na morálce útočníka a jeho ochotě pokračovat v útoku. Pokud už vím, že proti mně jde ozbrojený útočník a musím střílet z krytu, není nezbytně nutné demaskující prvky jako baterka nebo laser pouštět, případně pustit až těsně před střelbou. Pokud jsem v obyváku chytl zloděje, který jde "jenom" po penězích a cennostech, může ho i laser přesvědčit, aby toho nechal, lehl si a počkal na policajty.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů