Laserový značkovač - obecně

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#31 » pát 4. srp 2017, 09:58

Nevím, opravdu nedokážu posoudit, jestli to útočníka odradí nebo naopak postrčí (viz jhora). Navíc, ani nevím, jestli by útočník tu tečku na sobě viděl. A ještě připomínám příspěvek od ppindian - já určitě neudržím tečku na jednom místě nehnutě, ostatně, zkus si to sám a to nebudeš nabitý adrenalinem. A útočník si to může vyložit různě, i třeba jako nerozhodnost.

A reagoval jsem na automatické spouštění laseru.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#32 » pát 4. srp 2017, 10:02

Psal jsem o pohrůžce namířenou zbraní a tu bych určitě neaplikoval na kontaktní vzdálenost 2 metry už jen proto,že jak jsi správně napsal,bych mohl o zbraň přijít. Když bych na takovou vzdálenost zbraň vytáhl tak rovnou střílím. A psychologie " on na mě míří zbraní tak po něm skočim" dost odporuje pudu sebezáchovy! Střelbě je vždy lepší se vyhnout a každá i teoretická taktická výhoda která útočníka od útoku odradí je výhodou!



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#33 » pát 4. srp 2017, 11:43

Podívej se třeba na psa - pokud se tě pes bojí tak tě kousne. Pokud ucítí, že se bojíš ty, tak tě kousne - protože očekává že zareaguješ stejně jako by reagoval on (někde na to byla studie).

Jak se říká - "podle sebe soudím tebe" a ten útočník může být někdo, kdo když vytáhne zbraň, tak proto aby ji použil - takže to bude očekávat od tebe a skočí na tebe "preventivně", abys to nestihl. Nebo může být sfetovaný. Nebo to může být silně cholerický násilník a samotný fakt vzdoru ho může rozběsnit do ruda.

Skutečně nemůžeš hledat logiku a racionální uvažovaní v takto vyhrocené situaci, těch možností je příliš mnoho, útočník má výhodu výběru místa a často i zkušeností s kriminální činností, takže teoretická výhoda není totéž co skutečná výhoda - ve skutečnosti to totiž bude jinak, než si to malujeme a jediné skutečné výhody, které v takové situaci máme je hromová hůl a moment překvapení - tj. to, že útočník málokdy očekává od oběti ozbrojený odpor (proto si tu oběť taky vybral, že ano).

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#34 » pát 4. srp 2017, 11:53

začíná mi to silně připomínat diskusi o náboji v komoře...
Sorry za OT



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#35 » pát 4. srp 2017, 12:00

Pokud by byla pravda to co píšeš tak by ani obyčejná pohrůžka namířenou zbraní nefungovala ale jelikož spousta útočníků nejedná zcela pudově jako pes tak většinou pohled do hlavně zafunguje!!!Samozřejmě připouštím že existují výjimky jako vliv drog etc. které jsi popsal,ale v takovém případě by ten útočník při pohledu do hlavně stejně zaútočil a laser určitě nebude ta poslední kapka. Každopádně ten laser ti v podstatě na zbrani nijak nepřekáží a poskytuje další možnosti použití zbraně měřením bez použití mířidel počínaje a teoretickou možností oslepit útočníka konče.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#36 » pát 4. srp 2017, 12:11

Jak píše Majkl, pojdte spiš řešít technickou stránku, co jak funguje, je spolehlive a kolik stoji, než jestli se toho nekdo po**re, kdyz to na nej namirim, nebo to bude a nebude videt.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#37 » pát 4. srp 2017, 12:17

Ještě bych doplnil že pohrůžka namířenou zbraní je podmíněna odhodláním to zmáčknout když pohled do hlavně nezabere.a když už bude tu tečku mít na hrudníku nebo kdekoliv jinde na těle a i přez to se rozhodne zaútočit tak rozhodně rychlejší než můj prst nebude!!! A opakuji nebavim se o kontaktní vzdálenosti na 2 metry!!!



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#38 » pát 4. srp 2017, 12:37

Blacky píše:pojdte spiš řešít technickou stránku, co jak funguje, je spolehlive a kolik stoji, než jestli se toho nekdo po**re, kdyz to na nej namirim, nebo to bude a nebude videt.
Technická: otázka "jak je vidět tečka na drbanovi?" je technická. ;) Různé výrobky se můžou lišit.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#39 » pát 4. srp 2017, 12:45

Tak se bavme o svítivosti, divergentnosti. Vlastnostech různých materiálu (tkanin, kůže) atd, pohlcovat vlnovou délku červený barvy (pokus nemáš zelenej laser) atd. :)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#40 » pát 4. srp 2017, 12:51

Může se hodit (vidím kam mířím po celou dobu od tasení do okamžiku zamíření mech. mířidly - pokud je na ně vůbec čas!), ale jen tehdy, když
a) je dost výkonný, aby byl vidět za všech okolností,
b) se spíná automaticky při úchopu zbraně pro střelbu
c) se dá ručně vypínat,
d) se baterie nemusí měnit příliš často.
Otázka je, kolik produktů tomuhle je schopno vyhovět.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#41 » pát 4. srp 2017, 16:09

Lynx píše:Taková situace samozřejmě nastat může snadno, ale u policistů nebo vojáků. U civilistů, kterých je většina, je to, alespoň dosud, hodně nepravděpodobné. Proto asi také většina řeší použití zbraně v kontextu dosavadních reálných obranných situací.


Mně připadne, že za poslední rok- dva došlo k několika případům, kdy by se i civilovi vyplatilo vytáhnout z krytu jen ruku a střelit po útočníkovi bez vystavování se nebezpečí zásahu, nebo jej trefit z nějaké hodně nestandardní pozice typu pololeh od pasu. Anebo když v Bacatlanu pobíhají lidi v přítmí, bude se blbě mířit s nataženýma rukama a nevýraznými mířidly.

Myslím prostě, že bude fajn si to zkusit s nějakým low end laserem, zhodnotit možnosti a doufat, že to v reálu nebude potřeba. Nezavrhoval bych to rozhodně.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#42 » pát 4. srp 2017, 19:21

U nás těch situací moc nebylo (zatím). A jak jsem už psal, je každého věc, co nosí. Pokud mi půjde o život, budu vděčný, když mi ho zachráníš třeba zbraní i s laserem, zlobit se nebudu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#43 » sob 5. srp 2017, 18:44

Mně se líbí, jak to roky bylo kulervouce zakázaný, snili jsme o tom, a když si to můžeme konečně koupit, zjišťujeme ještě před nákupem, že to nemá využití.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#44 » sob 5. srp 2017, 19:12

Jsem zvedav, jestli se vypise nejaky losik s laserem :-)



Gemini
Příspěvky: 10

Příspěvek#45 » ned 10. pro 2017, 14:15

@Audis: dobre ty!!!! :-)

A co byste doporucili? Zelenej nebo cervenej? Asi v tom nejaky prakticky rozdil bude, ale jaky?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů