Střelecký vak - obyčejný válec

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#1 » čtv 17. srp 2017, 15:08

Zdar,
nenašel jsem, tak než si to zkusím sešít sám, nebo začnu používat spacák, zeptám se tady:

Dá se v českých luzích a hájích rozumně sehnat toto (viz obrázek - jsa shooting bag)?
Když si vyhledám "střelecký vak", vyleze mi hromada patvarů, které jsou asi určením jinde a o ně nestojím. :)
Hledám obyčejnej "válec".
Máte? Co používáte? Jak jse to vyrobili, čím naplnili?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 17. srp 2017, 15:17

Mám domácí výrobu, je to sice "patvar", ale ptáš se na plnění: nejlevnější hrách, co měli v regále. Asi bude fungovat jakákoli luštěnina.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#3 » čtv 17. srp 2017, 15:19

Ahoj prodávat jsem to neviděl ale pokud oželíš to "tacticool" provedení tak by to neměl být problém vyrobit... Chce to kvalitní látku, možná trochu elastickou záleží jak to budeš používat... Naučit se se šicím strojem nebo přesvědčit manželku/přítelkyni :-) Naplnit buď tím co je v sedacích pytlích: drcený polystyrén. Nebo pokud chceš aby to mělo větší váhu pak třeba naplnit pohankou (dělají se z toho polštáře). Určitě jsou i jiné varianty :-)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#4 » čtv 17. srp 2017, 15:33

Bud si vyrobit sam, nebo koupit. Jeden jsem nasel tady.
https://www.gtac.cz/e-shop/rearbag-zadni-bag/

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#5 » čtv 17. srp 2017, 15:42

No jestli se sehnat nedá, tak zbývá varianta home-tactical-uber-bag.
Ten GTac je zadní, malej a píšou že výroba ukončena. Já chci přední, větší.
Starý rifle došly, tak to vidím corduru/cortex metráž a nějakou výplň.

Nacpat to luštěninou může plnit i funkci špajzu na horší časy, ale nesesedává se to při střelbě?
A aby mi to po dešti nevyklíčilo :lol:

Ta pohanka to sou jen slupky, ne?
Co takhle EPS kuličky? To se cpe do těch sedacích pytlů...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#6 » čtv 17. srp 2017, 16:00

Před pár lety si kolega v práci dělal podobný střelecký válec a také sháněl výplň. Tak jsem mu dal svou džínovinu, kterou si v potřebné šíři smotal do válce a vložil do předem ušitého obalu. Taky z džínoviny. Takže stačí nasbírat džíny, do kterých se nevlezeš, nastříhat nohavice na potřebnou šířku, namotat je na požadovaný průměr a je to :D . Pro zpevnění je možno střed vyztužit třeba papírovou trubkou od koberců nebo něčím podobným, na kterou se potřebný materiál (nemusí to být hned zrovna džínovina, ale tato je celkem pevná a odolná) navine :D ;)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#7 » čtv 17. srp 2017, 16:03

Pokud znas nekoho, kdo pracuje u vstrikolisu ve vyrobe plastovych produktu, tak nejlepsi napln do bagu je ten plastovy granulat, co se sype do vstrikolisu. Bohuzel se to blbe shani. Lusteniny jsou fajn, ale jak uz si napsal, pokud to zvlhne, tak casem to zatuchne, chytne plisen a muze i naklicit. Ale to uz je extrem.
Mel jsem bagy naplnene i polystyrenovymi kulickami a nevyhovovalo mi to. Je to moc lehke a pruzne.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#8 » čtv 17. srp 2017, 16:27

Když bude hlad, vždycky mám s sebou pár kilo rejže. :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#9 » čtv 17. srp 2017, 16:39




SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#10 » čtv 17. srp 2017, 17:36

Bude nasákat vlhkostí z okolního prostředí a tím těžknout a hrudkovatět. Osobně bych bral eps kuličky, ty jsou skoro věčné.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#11 » čtv 17. srp 2017, 17:41

Co malý boxovaci pytel? Nebo valec na palickovani?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#12 » čtv 17. srp 2017, 17:41

No nejsem si jist zda silikagel navlhnutím neměkne a nemění objem. Polystyrenové kuličky nedoporučuji - jak psal kolega, je to moc lehký a pracuje to - nedrží to tvar. Opravdu bych šel do nějakých tvrdých plastových kuliček - buď ten granulát pro vstřikování plastů, airsoft kuličky, korálky, keramický kuličky, .... Prostě něco tvrdého, nenasákavého a přiměřeně těžkého.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#13 » čtv 17. srp 2017, 17:47

mikymoto : To máš pravdu ale dostáváš se pak pomalu na cenu zbraně. Ono se do bagů něco vejde. Pokud má někdo možnost zdarma, je to samozřejmě někde úplně jinde.



vykys
Příspěvky: 19

Příspěvek#14 » čtv 17. srp 2017, 18:26


Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#15 » čtv 17. srp 2017, 19:51

Airsoftový nebo korálky mne taky napadly... http://www.colosus.cz/kulicky-bb-6mm-0-12g-5000-ks-modre-combat-zone/ heh, jak velká je hromada 5000 kuliček? Todle je za 200,- :lol:
Ebay jsem zkouknul, často výrobce nedováží do čr, ale tak i to by se dalo pořešit přes post box tam.

Prohrabal jsem skříň a mám tam jedny strhaný kalhoty v CADPATu, ketrý už mi nejsou. Takže to vidím na ustřiženou nohavici a bude tacticool povrch ;) .
Jen vymyslet tu výplň. Ty pohankový slupky vypadaj zajímavě, ale nevím jak se to chová.
Ještě mne napadlo toto http://www.regranulaty.cz/, ale nějaké menší než tunové množství ...?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů