svítilna Streamlight TLR-6



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#1 » úte 15. kvě 2018, 21:34

Zdravím, máte někdo zkušenosti s svítilnami typu TLR-6 a podobné pro subcompacty?
s-l300.jpg

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#2 » sob 1. čer 2019, 10:02

Nebudu zadávat nový thread a navážu zde. Pro g43 uvažuji o pořízení svítilny s laserem. Pletu se, nebo je na trhu pouze Streamlight TLR-6? Líbil by se mi Viridian se systémem ECR, ale buďto nabízí pouze laser (Reactor 5), nebo jenom svítilnu (RTL) a nic dohromady.
Mám pravdu, když pokládám kombinaci svítilny s laserem za lepší řešení, než je pouhá svítilna (kterou mám na Glocku 19) nebo pouhý laser? Jaká je přesnost laseru při střelbě? Drží nastavení, nebo se "uklepe" a svítí jinam?
Dík



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#3 » sob 1. čer 2019, 12:09

U TLR-6 se dá nastavit mod jedno, druhý nebo oboje, já mám nastaveno na pouze světlo (na G26). Jsem s tím naprosto spokojenej.
Tady se můžeš kouknout na laser show Paula Harrella (přetoč na 10 minutu), na pár metrů. Podle mýho je dar přítele Lejzra na pistoli dokonale k h..., ale každému soudruhovi dle jeho vkusu. https://www.youtube.com/watch?v=mTF6ORTArc0

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#4 » sob 1. čer 2019, 13:25

Díky za odpověď, tohle jeho video jsem neviděl. Podle toho, jak tu tečku honí po terči, to opravdu nevypadá moc použitelně. Světlo mi smysl dává, ale u toho laseru si právě moc jistý nejsem.
Přemýšlím, jestli má praktický smysl ECR u Viridianu, kdy se při jakékoliv manipulaci rozsvítí (může rozsvítit) světlo. Někdy může být naopak výhoda, když to nesvítí při tasení, ale až při míření - nepoutá to pozornost.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#5 » sob 1. čer 2019, 15:28

To video trochu zkresluje. Aby ti to takhle lítalo po terči tak bys musel mít nějakou nemoc nebo střílet na víc jak 25m. Samo, že při výstřelu to cestuje, ale do 15m se dá tečka udržet poměrně v klidu. Na kratší vzdálenosti je chvění ještě menší.
Koukni se na tohle video. Odpovídá i mým zkušenostem z reálu a je to tam pěkně vidět.
https://www.youtube.com/watch?v=eW4ZCbGOkWw

Laser na pistoli se třepe, není to jako ve filmu, ale má i výhodu, když pachatel vidí tečku může si domyslet že je zle, že to není jen baterka. nehledě, na to, že potmě mířidla moc nevidíš.

A ještě jedno propagační srovnávací video.
https://www.youtube.com/watch?v=Nbdff2KoQWg



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#6 » sob 1. čer 2019, 16:28

TLR-6 mám na Glocku 43 a používam v móde svetlo+laser. Laser skutočne nie je vhodný na streľbu na dlhé vzdialenosti, ale má zmysel na tých 5-15 m, obzvlášť pri streľbe z atypického krytu, od boku a podobne.

Na nočný LOS je to veľmi dobrá pomôcka - do 10 m som rýchlejší a rovnako presný ako svetla s mieridlami (napríklad pri streľbe slabou rukou mám v rýchlosti obrovský rozdiel).

Na použitie v obrannej situácii som počul rôzne názory, napr. u Hard Tasku považujú viditeľný laser vyslovene za nevýhodu, pretože ukazuje útočníkovi smer ku zdroju. Na druhú stranu si myslím, že keď sa budem brániť, často o mne útočník bude vedieť skôr než ja o ňom (ako inak by na mňa útočil ;) ). Vtedy možno viac ocením jednoduchšie mierenie na blízko od boku či prípadný psychologický efekt laseru - alebo to bude jedno, lebo bude útočník tak blízko, že sa nedá netrafiť? V tomto jasno nemám, zatiaľ ma úplne nepresvedčila ani jedna strana.

Čo sa týka automatického rozsvietenia, je to presne ako píšeš - sú situácie kde to môže byť na škodu.

Na veľkej pištoli mám zrovna Viridian s možnosťou automatického rozsvietenia aj s laserom. Takto mám dostupné všetky varianty použitia :)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#7 » sob 1. čer 2019, 17:35

Díky za videa!

No, je fakt, že ta laserová tečka má určitý efekt i sama o sobě. Můj kolega, bývalý lampas, takhle blikl z okna ukazovátkem na svého kolegu a ten hodil parakotoul za popelnici a odplazil se pryč.

Asi vezmu ten Streamlight TLR-6 a uvidím, jak se osvědčí. Drží ten laser nástřel a jak moc je potřeba ho nastavit? Předpokládám, že na kontaktní vzdálenost (5-15 m) není potřeba řešit balistickou křivku, tak by to šlo rektifikovat i s nastřelovacím laserem.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#8 » ned 2. čer 2019, 09:09

Ja som si laser nastavil tak, aby na 15 m svietil na hornej hrane mušky. Na tie kontaktné vzdialenosti je tam potom odchýlka od zámerného bodu do cca 5 cm. Nástrel drží, mám od nastrelenia vystrelených pár tisíc rán bez pohnutia.

Je ale dôležité zalepiť Loctitom alebo niečím podobným montážne šrouby, ktorými prichytíš TLR-6 na rám. Na začiatku som to nespravil a o 2-3 tréningy neskôr sa mi začala rozpadávať v ruke :lol: Po zalepení modrým Loctitom mám kľud.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » sob 26. říj 2019, 14:56

Hoj
Nemate nekdo problemy s obcasnym nezapnutim?
Stalo se mi ted uz dvakrat, ze svitilna nesla zapnout.

1. Pred stage na LOSu, tak jsem ji strelil s normalni baterkou, ale po stage uz zapnout sla.
2. Overeni nastrelu laseru, nejdriv nesla zapnout, pak svitila tak 5 vterin a zhasla, myslel jsem, ze je to baterkama, s pujcenejma fungoval. Ale ted zas sviti i se starejma baterkama ( i podchlazenejma).

Mam podezreni na spatny kontakt nekde, ale at do ni mlatim jak muzu, nedari se mi simulovat zavadu.

Uživatelský avatar
stalin
Příspěvky: 39

Příspěvek#10 » ned 19. dub 2020, 19:25

Už jste někdo zkoušeli tuhle svítilnu na CZ P10 S?

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#11 » ned 19. dub 2020, 19:36

Mam ji na G43 , koupil jsem v Polsku od kluka co to vozí z USA za 1/2 ceny u nás. Jsem spokojen . Malá a kompaktní. Pouzdro mam k tomu od RH holsters. Jelikož je upevnění na lučíku tak se drobet viklá když zatlačit na ni prstem. Ne moc ale přece. Laser je použitelný na 10 m v pohodě, ve tmě na venkovní strelnici do postavy úplně dostačující. Svítilna ma velmi solidní dosvit. 30 metrů není problém



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#12 » pon 30. říj 2023, 23:25

Přátelé, mám dotaz. Chtěl bych si koupit svítilnu Streamlight TLR-6, ale řeším, zda do ní je možné koupit nějaké nabíjecí baterie. Nevíte o nějakých a případně, pokud ano, napsali byste jejich typ?

A pak mám ještě jeden dotaz, zda nevíte o nějaké možnosti, jak tuto svítilnu sehnat levněji, než za 5 tis. Kč (např. z Polska a podobně?) Moc díky!



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#13 » úte 31. říj 2023, 10:04

Zkus Aliexpress :lol:



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#14 » úte 31. říj 2023, 10:54

Mám v ní už 4 roky původní baterie a pořád drží. Tedy mi nabíjecí baterie moc smysl nedávají. Neříkám, že svítilnu používám pořád, to ne, ale občas zapnu i laser. Koupil jsem si i náhradní, ale vůbec netuším, kdy na ně dojde.



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#15 » úte 31. říj 2023, 18:56

Z Číny se mi to právě moc objednávat nechce... A na tuhle firmu nějaké reference máte?

Armymat.cz

https://www.armymat.cz/p/tlr-6-for-glock-modelle#13337

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů