Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1906 » pát 3. dub 2020, 18:42

No jsem rád, že podobné starosti nemám, připadá mi to spíše jako paranoidní uvažování, kdyby k něčemu (převzetí moci někým "zlobivým") opravdu došlo, tak rozhodně nebudou mít zájem o běžné picasníky (jako jsem třeba já), nic by z toho neměli a co by se mnou získali (kromě toho, že by mě museli někde umístit a živit), kdyby k tomu opravdu došlo, tak by stejně silou a mocí postupně převálcovali úplně všechno, i toho, kdo se schovává v lese s upraveným mobilem (toho ba asi rovnou preventivně bez ptaní proč se skrývá zmasakrovali), jediná cesta by byla emigrace do "lepší" země, pokud by se ale taková našla...



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#1907 » pát 3. dub 2020, 18:59

ale oni tě třeba vůbec nechtějí zavřít, jen si nekoupíš lístek nebo ti bude odepřena nějaká služba, třeba ti seberou ZP, protože budeš komunikovat s někým, koho označí za extremistu .... spousta důvodů, proč budeš chtít držet nízký profil vzhledem k těm, co mají přístup ke komunikačním tokům a správě zdrojů.
Poprava s celou rodinou jak za Němců, to je až poslední krok, ale předtím je třeba sbírat data - a dnes se dají sbírat i BIG data.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1908 » pát 3. dub 2020, 19:10

Pánové. Reálný socializmus s VB ,STB a partou práskačů byla úplná selanka proti tomu, jaké páky a možnosti má na své občany součastný režim. Potřebovali jsme si odžít 30 let v reálném kapitalizmu, aby jsme pochopili, že za totáče jsme byli mnohem svobodnější. Omlouvám se mladým, kteří se narodili po "sametu", že netuší o čem píšu. Pro ně je ten zrůdný "komunizmus" před 89 nepředstavitelné svinstvo.



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#1909 » pát 3. dub 2020, 19:12

To bylo nedostatkem technických možností a nedůsledností soudruhů. Ale jinak naprostý souhlas. Totalita, která přichází, přináší trochu cukru, ale sakra svižný bič a nebude před ní úniku, když ji necháme rozvinout.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1910 » pát 3. dub 2020, 19:16

Nic ve zlym, ale mluvit o svobodě za totáče je fakt uchylárna. Kdo nevyčníval a neměl v okolí hovádko se stranickou knížkou, které na něj mělo pivku, tak si nějak žil. Pokud byl ale v rodině někdo, kdo byl pro režim nepohodlný, tak to dali sežrat celé rodině, děcka nevyjímaje. Obzvláště na dětech se uměli hojit perfektně, takže bych byl s tvrzením o svobodnějším světě hodně opatrný.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1911 » pát 3. dub 2020, 19:24

Jsem obyčejný bezvýznamný človíček. A kolik podobných úplně obyčejných lidí, dělníků, úředníků ... bylo za války v odboji? Většina. Není nad to být připraven. Vědomosti a dovednosti se nikdy neztratí, místo nezabírají a člověk nikdy dopředu neví jestli se mu budou hodit, nebo nic. Stejně tak to říkávala moje prababička, když si jí táta jako kluk stěžoval, že má moc práce okolo hospodářství a domácnosti v době, kdy jeho máma, moje babička ležela v sádře. "Dělat to už třeba nikdy nebudeš muset, a nebo jo a jak se ti pak bude hodit, že to umíš." A taky se mu to pak sakra hodilo, když umřela moje máma a bráchovi byli čtyři měsíce.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1912 » pát 3. dub 2020, 19:24

Kdo tu psal ze prej nam hrabe z te karanteny? Ai nas vyslechli :D

Otevření by se podle něj mohla dočkat venkovní sportoviště například pro cyklistiku, běh, in-line brusle, skateboarding, tenis, sportovní střelbu, letectví nebo kanoistiku.



vm21
Příspěvky: 20

Příspěvek#1913 » pát 3. dub 2020, 19:27

Přesně tak, že byla větší svoboda, tak to bych tedy netvrdil, napriklad můj tchán měl 3 dcery, všechny měly samé jedničky a ani jedna se nedostala na střední školu, protože neměly doporučení. Jo a jako bonus mu každý Štědrý den dopoledne zazvonili u dveří dva pánové, jak se má. Tak s tou svobodou před rokem 1989 bych byl opatrnej.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1914 » pát 3. dub 2020, 19:34

To ale asi hodne zlobil ;-) Ne ze bych to chtel uplne rozporovat ale vetsina lidi takove problemy nemela, stacilo nech.at proti vetru. Ono to leckde na zapade ted uz neni az o tolik lepsi...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1915 » pát 3. dub 2020, 19:34

vm21: Ano, pro mladý = zrůdný "komunizmus".

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1916 » pát 3. dub 2020, 19:35

Nemá cenu se hádat, který režim byl svobodnější. Jedno je jistý, pokud se někdo (v podstatě kdokoliv) dostane nějakým přičiněním do střetu s tehdejším či s dnešním bude s ním zatočeno. Dnes je víc prostředků a možností jak to udělat. Kdo si dnes vzpomene na rodinu, co se celá ocitla v programu na ochranu svědků, kvůli otci a jeho svědectví, který nejspíš ještě stále sedí v báni (a to velmi pravděpodobně za nic).



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1917 » pát 3. dub 2020, 19:43

jezekif: Já ale psal o osobní svobodě.



vm21
Příspěvky: 20

Příspěvek#1918 » pát 3. dub 2020, 19:43

JardaB: no hodně zlobil, dnes je to pro mladý úplně nepochopitelné, měl svoje zásady a například nevyvěšoval za okna vlaječky v určité, státem určené době atd., takže asi tak s tou svobodou před rokem 1989.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1919 » pát 3. dub 2020, 19:48

To je ale velmi široký pojem, spíše filozofická, než hmotná veličina. Svoboda je víc v hlavě, než, kde jinde, ale tělo může režim znesvobodnit rychle a efektivně (a to každý [režim i tělo], bez výjimky).



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#1920 » pát 3. dub 2020, 19:57

To se už nedá číst, za bolševika by jste takhle nemleli na netu a určitě by jste neměli z čeho střílet.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů