Dobrovolné vojenské cvičení pro studety SŠ

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1568

Příspěvek#61 » pon 17. čer 2024, 09:43

Redsnake, jak snadné označit protivníkovi informace v diskuzi za nerelevantní s tím že pocházejí z dezinformačního zdroje. BTW už se podařilo našim vládním marketérům konečně stanovit definici dezinformace? Nebo je to stále libovolná informace, která se však z nějakého důvodů nehodí?

Ohledně expirace fentanylových lízátek - tím spíš by se mělo na informaci o jejich nákupu, obzvlášť v množství v násobcích převyšujícím počet vojáků naší armády hledět s pozdviženým obočím a s nedůvěrou. Ale to i za předpokladu, že se koupily za dvojnásobek tržní ceny ve státech s odůvodněním, že jsme "specifický trh" = máme rádi nekvalitní, ale o to dražší zboží.

Co se týče možnosti přihlásit se absolvovat prázdninové vojenské cvičení a dostat za to peníze, výměnou za možnost být snadno povolán jít bojovat za ̶P̶r̶a̶h̶u̶ ̶d̶o̶ ̶K̶á̶b̶u̶l̶u̶ je to každého věc. Svým dětem bych se snažil vysvětlit, že v Kábulu se rozhodně za Prahu nebojovalo. Stejně jako v Bělehradě, Sarajevu a na dalších místech. A to říkám z pohledu člověka, který dřív nasazoval život za jiné.



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#62 » pon 17. čer 2024, 09:56

Sedmej píše:MojeTikka: Tak v tu chvíli bude určitě lepší, když ti narukují lidi s touhle zkušeností, než týpci co sundají sluchátka, odloží ovladače od PS a poprvé v životě uvidí maskáče jinak než na obrazovce televize. :)


Ale jo, zlomena noha je urcite lepsi, nez useknuta hlava. Ale jestli to povazovat za "uspech akce", tezko rict :)

Jde mi o to hodnoceni. Neprehanel bych to se superlativy, pokud bych nemel relevantni informace. Ono se pak stava, ze velke nadeje prinasi velka zklamani.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 963

Příspěvek#63 » pon 17. čer 2024, 11:09

Jak už psal CzechJoker, je to standardní výbava CLS a aplikuje se na vnitřní tvář, popřípadě mezi dáseň a tvář, jak už bylo psáno... Takže ono to spíše lízátko není, ale chápu, že informační zdroj cz24.news to tak může vyhodnotit :-D

EDIT: omlouvám se za zbytečný příspěvek, nevšiml jsem si pokračující diskuze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pH13
Příspěvky: 125

Příspěvek#64 » pon 17. čer 2024, 11:46

Sobiho píše:Takže ono to spíše lízátko není, ale chápu, že informační zdroj cz24.news to tak může vyhodnotit.


Tak já nevím, věc na špejli, která se má strčit do pusy a podle návodu s tím občas zatočit, to mi přijde jako lízátko a ani nemusím mít společného nic s ct24. Dokonce si to myslí i oficiální agentury v USA, lillipop tomu říkají jejich státní zdravotní organizace nebo třeba US Navy. Řekl bych, že vozit se po tomhle indikuje agumentační nouzi, ale třeba to tak jen vypadá.

Ovšem podstatné je, co je to lízátko zač. Patřím mezi ty, kteří o tomhle vynálezu nevěděli, a děkuji za faktické informace. Vidlák je takový chrlič dojmů, fakty se občas nenechá zdržovat. Že se tím živí bych mu nevyčítal, chrlením dojmů se živí naprostá většina novinářů a ty z ČT si navíc musíme povinně platit, aniž bych dlouhodobě pozoroval významnější rozdíl v hodnověrnosti podávaných informací. Navíc ta parta, co mu to obvykle komentuje, je zajímavý sociologický vzorek.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 963

Příspěvek#65 » pon 17. čer 2024, 12:18

No spíš jde o to, že někdo popisuje něco co neví jak popsat, tak to není vození, ale spíše definování znalostí autora o tom o čem píše. A tady šlo hlavně o něco jiného.

Tohle je právě celkem zajímavá věc v CLS, protože se dá dobře aplikovat, je dobře přenositelná a aplikace je opravdu jednoduché.

Tady je algoritmus z TCCC (CLS)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 555

Příspěvek#66 » pon 17. čer 2024, 14:07

jezekif píše:Redsnake, jak snadné označit protivníkovi informace v diskuzi za nerelevantní s tím že pocházejí z dezinformačního zdroje. BTW už se podařilo našim vládním marketérům konečně stanovit definici dezinformace? Nebo je to stále libovolná informace, která se však z nějakého důvodů nehodí?

Ohledně expirace fentanylových lízátek - tím spíš by se mělo na informaci o jejich nákupu, obzvlášť v množství v násobcích převyšujícím počet vojáků naší armády hledět s pozdviženým obočím a s nedůvěrou. Ale to i za předpokladu, že se koupily za dvojnásobek tržní ceny ve státech s odůvodněním, že jsme "specifický trh" = máme rádi nekvalitní, ale o to dražší zboží.

Co se týče možnosti přihlásit se absolvovat prázdninové vojenské cvičení a dostat za to peníze, výměnou za možnost být snadno povolán jít bojovat za ̶P̶r̶a̶h̶u̶ ̶d̶o̶ ̶K̶á̶b̶u̶l̶u̶ je to každého věc. Svým dětem bych se snažil vysvětlit, že v Kábulu se rozhodně za Prahu nebojovalo. Stejně jako v Bělehradě, Sarajevu a na dalších místech. A to říkám z pohledu člověka, který dřív nasazoval život za jiné.

Jen tak mimochodem, přepočítal si někdo ty počty z článku: U zakázky za 2 miliony bez DPH by mi to při tom udávaném počtu vyšlo, že takové věcička stojí asi jako obyčejný kus cukru v igelitu u kdejaké pokladny v ČR. Tak jsem si tak zběžně sjel ty US stránky kde se udávají ceny a nějak mi to neštymuje. Tam se tvrdí cena jednoho lízátka že činí něco okolo 110 USD(což by mi už dávalo větší smysl). Ale pak se dostaneme poměrnbě jednoduchou matematickou operací k úplně jinému počtu zakoupených kusů, naopak až podezřele nízkému. Leda by Černochová uměla nakupovat za nižší ceny v tendru než jsou maloobchodní. Což by se ale asi málo lidem líbilo jak tak sleduji. No nic, já že byla řeč o tom, kdo dezinformuje a koho. :D



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 555

Příspěvek#67 » pon 17. čer 2024, 14:10

Btw. 2 miliony je málo i na nákup toaleťáku pro AČR. V případě že by někdo chtěl povolávat místní vyděšence, co před pár lety chtěli zuřivě střílet do neozbrojených migrantek na hranicích a dnes mají strach z Rusa v Záporoží, bude muset ˇAČR jistě navýšit nákupy na jeho spotřebu už do každé síně:D A jak se v rámci NATO povolávají záložáci do Kábulu, to bych se tedy dozvěděl také rád:D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2450

Příspěvek#68 » úte 18. čer 2024, 18:54

Sedmej píše:Letec 12: Nezdarem by bylo, kdyby se jim nikdo nepřihlásil. A to se nestalo.

Úspěch ve stylu i kdyby to oslovilo jen jednoho tak je to výhra mi nestačí. Za úspěch vnímám stovky nových přihlášek ročně, aby z nich byly jednotky až desítky nových vojáků v budoucnu. Čas ukáže, taky jsem zvědav :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4657

Příspěvek#69 » úte 18. čer 2024, 19:05

Tak když to nejde zadarmo pro totální blbce, půjde to za prachy pro menší blbce. Kdyby to tak nebylo, bylo by to i zajímavé.



pH13
Příspěvky: 125

Příspěvek#70 » úte 18. čer 2024, 20:10

Sobi: Zajímavý leták, díky.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1568

Příspěvek#71 » stř 19. čer 2024, 05:40

Sarkafarko, odkud jsi čerpal ohledně těch počtů? Protože Vidlák píše jen o počtech lízátek, nikoliv o částce za kolik se nakupovalo, ani o celkové částce. A jinde jsem žádné částky taky nenašel. Nebo snad Vidlák článek později editoval? To by vnášelo do celé záležitosti podstatně jiné světlo.



Aris
Příspěvky: 158

Příspěvek#72 » stř 19. čer 2024, 06:40

Vidlák? Není to náhodou ten, kdo týden před invazí Ruska na Ukrajinu bagatelizoval soustředění vojsk RF u hranic a odmítal válku, aby se později obhajoval že jako jeden z mála válku předpovídal?

Nebo psal lživé články jak zaměstnanci ČEZu na Jižní Moravě odpojují elektroměry brečícím matkám a babičkám a musí chodit ve dvou, protože to “houstne”? A přitom opomene takovou maličkost, třeba že čez Distribuce a Prodej jsou dvě různé firmy a přičemž čez Distribuce (která má na starost elektroměry mmj.) na Jižní Moravě vůbec nefunguje :lol:
Síť tam spravuje firma EG.D.

https://www.denik.cz/z_domova/denik-pro ... orava.html

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-se ... y-40417261

Myslím si že takový zdroj nepatří na zbraňové fórum. Zbytečně snižuje jeho odbornost a váhu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1568

Příspěvek#73 » stř 19. čer 2024, 07:47

Zato "novinky" to je vyloženě etalon pravdomluvnosti. Když už jsme u toho hodnocení zdrojů. :)



getsome
Příspěvky: 722

Příspěvek#74 » stř 19. čer 2024, 08:10

@jezekif: Máš nějaký zajímavý příklad, kde lhali?



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#75 » stř 19. čer 2024, 12:06

Smarja, jen to ne. Radeji kdyztak napis, kde psali pravdu. To bude kratsi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů