Zarytý pravák s amputovanými prsty



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#1 » pon 26. lis 2018, 14:07

Poraďte/podělte se o zkušenost:
můj otec si před lety nešťastnou shodou nepříznivých okolností amputoval při práci s cirkulárkou na pravé ruce tři prsty (o 1,5 článku; krom palce a malíku). Je pravák a nehodlá na tom nic měnit :-) Nedávno jsem ho vytáhl po dlouhé době na střelnici (zbroják leta letoucí má, ale už skoro nechodí střílet). Moc ho to nebavilo, protože mocí mermo chtěl střílet z jedný ruky (svou CZ 52, pak i mými čízami P01, Shadow). Nakonec se mi podařilo ho (a nebylo to snadné :-)) přesvědčit, aby vyzkoušel střelbu obouruč. Hned se mu o dost zlepšila nálada, i když ten problém s krátkým prstem na spoušti tam přeci jen je...
Přemýšlím, jakou pistoli/revolver mu pořídit, aby problém se spouštěním byl co nejmenší. Aby na spoušť např. dobře dosáhl (Glock?) Máte nápad? Díkes.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#2 » pon 26. lis 2018, 14:28

a co zkusit samonabíjecí flintu ? tam se dá s pitolovým gripem ergonomicky čarovat mnohem víc než u pistole.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#3 » pon 26. lis 2018, 15:26

Záleží jak je na tom s hybností a citlivostí (z toho bude vycházet bezpečnost). Šel bych cestou co nejmenšího gripu (tenké AL střenky, S-kový hřbet...) a hlavně lehkou bodovou vyladěnou sportovní rovnou spouští. Třeba takový CZ75 TS Orange ;-)
Spoušť bude hodně vzadu s krátkým chodem, s tenkýma střenkama (třeba i custom výroba) by to mohl v ruce udržet...

Obecně se dívat po modelech pistolí "pro ženský" a jejich malý ručičky

Ale je potřeba to všechno vyzkoušet



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#4 » pon 26. lis 2018, 16:48

To 4mike: jde primárně o krátkou :-)



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#5 » úte 27. lis 2018, 11:14

S výběrem zbraně neporadím, ale pokusil bych se ho přesvědčit na leváka.
Když jsem měl zánět šlach na pravé ruce a ani jsem si zadek neutřel, začal jsem více používat levou a jde to. S myší pracuji stejně dobře, jako s pravou rukou.
Preferuji také střelbu jednou rukou a pokud bych měl zdravotní problém, tak bych se přeškolil.
Myslím, že po několika sušeních levou by si zvykl a po delším tréninku nakonec nastřílí lépe, než pravou s nějakým kompromisem na zbraň a ukazovák.
Zejména pokud půjde o nějaké rekreační střílení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomVelik, vgj a 13 hostů

cron