Terče

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#46 » čtv 18. dub 2024, 15:05

Tohle mne vždy baví, jak někdo se bojí bonzování třetí straně a přihlášený vyhledávač má google, který nikdy nikomu nic nenapráskal! :-D
No a co, ať si Číňan klidně ví, že jsem si koupil nálepky na terč a ochranný kryt na mobil. Rozhodně tímto národní bezpečnost neohrozím, a klidně ať to ví i Američan a Němec, protože cokoliv se koupí jinak než hotově na krámě, tak to prostě každý ví, přeprodá, zpracuje atd...

A k terčům, já si udělal tento, ale už vím o jeho nedostatcích, takže budu dělat novou verzi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#47 » čtv 18. dub 2024, 15:33

To je moc pěkný terč. Připomíná mi terče, které si nechal udělat superator.
https://www.superator.eu/barevny-vyukov ... ta--x-ray/

Ale ten tvůj je podle mě lepší.

Já většinou chodím na Avim, tam terče jsou, takže se nemusím zabývat jejich výrobou a hlavně bezpečnou dopravou na střelnici. Prakticky výhradně používám terč, kterému říkají "tvary". Pro kontrolu nástřelu a takové trochu zklidnění před tréninkem si nalepím zálepky mezi a dám do na ně pár zbrkle mířených ran. Na 8 až 9 metrů, kde akorát svítí na terč dobře světlo, je to i s rezervou dobrý trénink na los. Zásahy v zeleném nebo těsně vedle jsou ještě alfa. Zásahy jsou pěkně vidět, lepením se nezdržuji, po cca 150ti ranách dám nový a takhle za tu hodinku v poklidu spotřebuji dva.

Ještě přidám obrázek pro ilustraci.
20240418_150805~01~01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#48 » čtv 18. dub 2024, 16:09

Děkuji :-)
Budou tyto úpravy:
slabší barvy - zásahy jdou občas špatně vidět
méně vedlejších terčů - jsou u kraje a pak to odnáší občas dřevěný rám, vlastně zůstanou jen dva pod rukama, dva vedlejší se posunou do ramen
jeden nástřelný MOA terč zaměním za MOA kruhový terč

Mám i ČB verzi, a tisknu to v práci na plotru, když jsem přesčas, nebo když mám službu o víkendu, je to klasická A1 :-) Jinak když to chci dodělat malorajdou, tak právě barevné tečky z Temu :-D

EDIT: na tom terči co jsi dával link, neodpovídá kostra s profilem těla. Já jsem se snažil právě vystihnout fyziologii, jak to jen nejlépe jde, ale prostě není to anatomický atlas. :-D



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#49 » čtv 18. dub 2024, 17:27

Tak to je luxus, mít materiál a vybavení na výrobu terčů od zaměstnavatele a ještě za to být placen. To bych si terče dělal taky. Ale nejraději bych fasoval komponenty a měl v práci od zaměstnavatele lis, abych si v pracovní době mohl vyrábět střelivo. To by bylo terno.



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#50 » čtv 18. dub 2024, 17:36

Taky mám v práci k dispozici tiskovou techniku do A0. Ale nic se nemá přehánět, že?
A to ostatní taky bude, jen co se můj továrník rozhoupe a konečně si ten zbroják udělá :)



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#51 » čtv 18. dub 2024, 17:41

Sobiho píše:Tohle mne vždy baví, jak někdo se bojí bonzování třetí straně a přihlášený vyhledávač má google, který nikdy nikomu nic nenapráskal! :-D
Sakryš, jaxem si přečetl tuto větu, vyskočilo mi v rohu obrazovky varování, že moje poloha je viditelná. :?



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#52 » čtv 18. dub 2024, 17:41

Taky jsem si objednal roli terčů od číňana, na vyzkoušení nástřelu dobrý. Jinak používám A4 terče od zapomněl jsem, co mají MRAD mřížku uprostřed oranžový kosočtverec je to dobrý, když nastřeluju, prostě dám pár ran odklikám puškohled podle mřížky, potvrdím a hotovo. Ale když jedeme na trénink tak nejlepší jsou oprýskané gongy, co pořádně splývají s pozadím - ať si člověk zvykne, že v průseru to nebude jasně viditelný terč.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#53 » pát 19. dub 2024, 06:36

Já to beru jako kompenzaci za práci nad rámec :-D Jinak u nás se tiskne hodně, takže pár terčů nikoho nezabije. Stejně v 99% tisknu černobíle (mám na to speciálně udělanou verzi) a v barvě jen minimálně, spíš někomu na zážitek. Problém u barevných a tmavých terčů je ten, že zásahy pro okamžitou korekci při střelbě jdou špatně vidět, proto bude ta korekce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Úderník a 3 hosti