Úspěšnost zásahu terče - minimální - začátečník



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#31 » pon 15. dub 2019, 22:26

jezekif: Já na řídící oko prdím. Umím přehazovat, přetrenovávám. :D Lepší nežstřílet pušku v opačným gardu. :D

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#32 » úte 16. dub 2019, 07:12

To elektrikarCZE: jestli je to osoba bez ZP a má od vás doma zapůjčené 2 nebo 3 zbraně, tak bych se tím nikde, minimálně, moc nechlubil.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#33 » úte 16. dub 2019, 08:32

Jak to tady čtu, tak asi blbě stojí, drží i spouští.

Fakt ji přestaňte učit sami a sežeňte prostě nějakého klidného instruktora, který ji dá úplný základ. Klidně i v rámci nějakého základního zážitkového střílení z krátkých zbraní ...

Rozhodně, pokud je z Vás nervní a bojíte se o kameru, kdyby jste ji chtěli natáčet pro "diagnostiku", tak Vy to určitě nevyřešíte ...

Koukni se na tohle: http://blackoutacademy.cz/index.html, jezdí do Vražkova, s nimi začínal střílet synek a dali mu sakra dobré základy.



fitor
Příspěvky: 11

Příspěvek#34 » úte 16. dub 2019, 09:14

Nechci být offtopic, ale jak je to s tím řídícím okem.
Já mám pravé a jsem levák a celý život střílím z levé ruky, mířím levým, doteď většinou vzduchovka. Na zkouškách před 14 dny jsem nastřílel kromě jedné vše do černého (krátká/dlouhá).
Kde je problém?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#35 » úte 16. dub 2019, 09:45

ElektrikarCZE: prosím a kde v Brně máte problém se vstupem na střelnici bez ZP? Bez ZP múže jít na střelnici buďto s někým, kdo ZP má a nebo s instruktorem.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#36 » úte 16. dub 2019, 10:03

Indian: Už jsem se setkal s tím, že správce střelnice nezná zákon a odmítl mě pustit na střelnici s tím, že jsem chtěl vzít sebou přítelkyni (nemá ZP a je starší 18ti let) s tím, že já musím mít ZP déle než 3 roky. Ani když jsem mu to ukázal v zákoně nepomohl a pořád si vedl svou, tak jsme jeli prostě jinam... Malá střelnice u Jizerských hor. Možná to má stejně...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#37 » úte 16. dub 2019, 10:15

elektrikarCZE píše:.....

audis> v Sezemicích jsem ani já nikdy nebyl, ale můžeme to zkusit - díky za tip. Mimo jiné, mohou tam i střelci bez ZP? V Brně s tím máme problém - mají tam zákaz vstupu bez ZP.


Sezemická střelnice je přístupná pro střelce bez ZP. Je polokrytá (zastřešené stavy), stejně jako v HK (Třebeš).

Mimochodem, i v Třebši by se asi dalo s naším správcem p. Vaňkem domluvit na stojanu blíž než na 10 m, ale určitě by to chtělo řešit předem, ane až na místě, protože v době pro veřejnost má nad hlavu jiné práce.

EDIT: A nechal by se asi domluvit i instruktor.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#38 » úte 16. dub 2019, 10:18

Mohli by mít v provozním řádu omezení, že pouze pod dohledem správce.
To by jsi nevěřil, kolik problémů vzniká, když se někdo předvádí a tak podobně ....

Pokud to na té střelnici neznám, tak tohle jen po domluvě. Pokud někam chodíš pravidelně, tak asi vědí, co jsi zač ......

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#39 » úte 16. dub 2019, 10:26

Střídají se tam, většinou to bylo bez problémů, tenhle mě pustit nechtěl.... Byli jsme tam s přítelkyní 3x , vše bez problémů, a když jsme přijeli počtvrté, tak chlapík, který mě nikdy neviděl, nás pustit nechtěl. No což... Je to jejich střelnic, jejich věc. Nezlobím se, opravdu ne, jenom říkám, co se mohlo být příčinou. A psal jsem to v příspěvku výše, trval na tom, že pokud nemám ZP alespoň 3 roky, tak mě tam nepustí.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#40 » úte 16. dub 2019, 10:39

Hele. ještě mě napadlo, jestli není moc žensky disponovaná. Znám jednu co se ani nepodepíše když se nadechne, protože hmota uvedená do pohybu má velkou setrvačnost. Možná se zkus zaměřit tímhle směrem, přidržet nebo tak :-D



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#41 » úte 16. dub 2019, 14:13

K Sezemicím - jezdím tam pravidelně. Ano odzkoušeno mou osobou střílel jsem tam s přítelkyní která je bez ZP. Výhoda je levný vstup. (100 za vstup) Co se týče terče blíž jak 10 tak si myslím že tam není jak zapíchnout držák, ale domluvit se dá ledacos líná huba holé neštěstí.
Jsou tam pravda starší ročníky s občasnými mezerami v současné zákonné úpravě. :) I je tam jedna paní správcová, instruovat jsem ji přímo snad nikdy neviděl, to tam dělají jiní pánové ale určitě by to jako mířenkářka zvládla. Krátkou malorážku tam ale na půjčení nemají.

fitor: No problém nastává spíš když se pak člověk učí mířit oběma očima otevřenýma.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#42 » úte 16. dub 2019, 14:24

Nevím, ale střílet na méně než 10 metrů na normální pistolový terč ? To opravdu neřeší problém s velkým rozptylem. To pak můžeš střílet na 2 metry ....

Rada s instruktorem tu byla, nic lepšího asi nezazní. Já vím, že je paráda se ukázat jako machr na vše, ale učení zacházení se zbraní a střelby je vážná věc ...

Uživatelský avatar
elektrikarCZE
Příspěvky: 19

Příspěvek#43 » úte 16. dub 2019, 16:17

Donato> její přítel má ZP
kolombo> instruktora má na neděli a už byla v Meziměstí střílet na nějakém dnu CZ.
Indian> je to dle vyhlášky na dané střelnici - každá má svoji. Setkal jsem se s tím v Brně u Wilsonova lesu.
pegy> s p. Vaňkem jsem už mluvil. Ty Sezemice vypadají dost zajímavě.

Uvidíme co s ní v neděli provede instruktor - podám pak informace :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#44 » úte 16. dub 2019, 17:28

kolombo píše:Nevím, ale střílet na méně než 10 metrů na normální pistolový terč ? To opravdu neřeší problém s velkým rozptylem. To pak můžeš střílet na 2 metry ....

Chápal jsem to tak, že netrefí terč vůbec (neobjeví se díra ani na okraji papíru). A tak jsem radil ať ho dají ještě blíž, aby vůbec věděli kam jí to vlastně lítá. Jestli to dělá díry do papíru (jen mimo kruhy), tak je to samozřejmě zbytečný posouvat blíž.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#45 » úte 16. dub 2019, 19:17

Prečo by malo byť zlé strieľať na terč napríklad z 3-4 metrov???
Je vysoká pravdepodobnosť že strelec terč trafí. Následne sa môže sústrediť na umiestnenie zásahov do želaného miesta. Keď to zvládne, môže si dať terč na 7-8 metrov a pokračovať...vždy lepšie ako snažiť sa trafiť z veľkej diaľky a míňať terč úplne.
(BTW - správcoval som na strelnici kurzu začiatočníkov - pištoľ - s profesionálnym (a kvalitným) inštruktorom a fakt začínal asi na 3-4 metroch na policajný terč páchateľa - určoval rôzne miesta zásahu a ono sa to postupne vyvíjalo k spokojnosti oboch strán...)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: sokar a 11 hostů